Käsipalli MM-blogi. Aet Süvari Sarajevost: kehv ilm koondislaste tuju ei häiri

25.10.2017

Täna õhtul alustab Eesti koondis 2019. aasta maailmameistrivõistluste valikturniiri – võõrsil kohtutakse Eesti aja järgi kell 21:00 algavas mängus Bosnia ja Hertsegoviinaga. ERR-i spordireporter Aet Süvari vahendab muljeid otse Sarajevost:

"Talvised EM-valikmängude reisid kulgesid Eesti käsipallikoondisele mäletatavasti erinevate viperuste saatel – lumesajud ja lennukite hilinemised segasid igapäevast elurütmi, aga kõigest hoolimata suutsid poisid end mängupäevadel nii hästi kokku võtta, et EM-i esimesest valikfaasist jõuti edasi.

Sarajevosse sõit kulges igatahes kenasti, kuigi ei saaks öelda, et ilmataat seekord koondislaste peale halastava pilguga vaadanuks. Eelnevate nädalate jooksul näitas kraadiklaas päikeselises Bosnias pidevalt 20 pügala ligi ja ülegi. Esmaspäeva õhtuks keeras ilm vihmaseks ning terve eilse saabumispäeva tuli taevast tihedalt vett ja soojagi oli alla kümne kraadi.

Aga vihmast ja kehvast ilmast ei ole keegi lasknud end häirida, tuju on koondislastel hea ja kõik loodavad – nii nad vähemalt nagu ühest suust väidavad – jätkata sealt, kuhu jaanuaris pooleli jäädi, ehk võidulainelt.

Mirza Delibašici nimeline spordiareen on kahjuks vana ja väsinud ning ilmselt pole 1980ndatest saadik erilist remonti näinud. Tegemist on suure, 6500-istekohaga korvpallihalliga. Aga käsipallikoondiski on siin vahel mänge pidanud, saali puhuti isegi üpris täis toonud, kuid tundub, et tänaõhtusel mängul on vähemalt osad istmeread kardina taga ehk suletud.

Koondise hotell seevastu on kena ja ruumikas. Ambitsioonika nimega Hotel Hollywood asub kesklinnast kümne kilomeetri kaugusel, lennujaama külje all. Toidetakse koondislasi hästi ja kõigi nägudelt peegeldub vaid optimismi ja kindlameelsust. Loodetavasti väljendub see ka täna mänguplatsil!"

Pildil: Eesti koondis on õhtuseks lahinguks Sarajevos valmis! (Foto: Helin Potter).

 
Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP