Käsipalli EM-blogi. Martin Noodla Porečist: Prantsusmaa võttis jõuga oma

13.01.2018

Reede õhtul algas Horvaatias käsipalli EM-finaalturniir. Kohe esimene mängupäev pakkus mulluste MM-finalistide Prantsusmaa ja Norra vastasseisu ning esimese üllatusegi. Endine koondislane ja Eesti rahvusnaiskonna peatreener Martin Noodla vahendab muljeid otse Porečist:

"Nägin saalis kahte põnevat B-alagrupi kohtumist, mis lõppesid üheväravalise vahega. Esimeses tundus, et Valgevene on selgelt võimsam, aga Austria tuli pidevalt emotsioonide pealt järele ja kaotas lõpuks vaid 26:27. Huvitav oli näha, et austerlastel on endiselt rivis 38aastane Leedu päritolu Vytautas Žiura, kelle vastu minagi madistanud olen. Oma viimase koondisemängu 2009. aastal mängisin just Austria ja Žiura vastu.

Teine kohtumine mulluste MM-finalistide vahel oli oodatult väga kõrgetasemeline. Norralastest oli lausa kahju – nad mängisid palju ilusamat ja puhtamat käsipalli ning juhtisid enamuse mänguajast. Prantsusmaa oli füüsiliselt võimsam ja kohati robustnegi, minu arvates võinuks kohtunikud veidi karmimalt nende jõulist mängu hinnata.

Mäng oli kõrge tempoga ja eriti avapoolajal väga resultatiivne. Norra tegutses loominguliselt ning huvitavate liikumistega, aga Prantsusmaa võttis lõpuks jõuga 32:31 ära – nagu roomiktank tuli kogu aeg peale kuniks norralased sinna alla jäid. Võibolla pani Norra lõpus natuke taktikaliselt puusse.

Ise olen Horvaatias koolitusel, algas uus Euroopa Käsipalliliidu nn. Master Coach Course ehk maakeeli prolitsentsi kursus. Eestis on see maailma kõrgeim litsents seni Kalmer Mustingul ja Marko Koksil. Kümnepäevane kursus Horvaatias jätkub juunis Ungari ning detsembris Prantsusmaal ning siis tuleb esitada lõputöö.

Loengud on huvitavad, koolitajad erineva taustaga treenerid ja endised mängijad, kes nii mõndagi saavutanud, aga ka teadlased. Kindlasti õpib siin palju, aga samas tuleb oma peaga tööd teha – mis on vajalik ja mis veidi vähem kasutoov."

Reedel mängiti esimene voor ka A-alagrupis, kus sündis EM-i esimene üllatus, sest kahe põhjamaise koondise vastasseisus alistas Island Rootsi 26:24. Võõrustaja Horvaatia andis eeldatud tormihoiatuse olles kindlalt 32:22 üle Serbiast. Täna jätkub EM kohtumistega C- ja D-alagrupis, kus alustavad ka tiitlikaitsja Saksamaa ja Rio de Janeiro olümpiavõitja Taani.

 
Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP