Karikavõistluste kulminatsioooni eel alustavad naised meistrivõistlustega

22.11.2021

Naiste Eesti karikavõistlustel ja selle järel algavatel meistrivõistlustel osaleb tänavu neli võistkonda: Reval-Sport/Mella, HC Kehra, HC Tabasalu/Audentes ja uue tulijana lisandunud Aruküla/Mistra. Naised mängisid esmalt karikavõistlused, kohtudes omavahel korra nii kodus kui ka võõrsil ning nüüd alustatakse meistrivõistlustega, kus mängitakse kaks ringi. Mõlemale põhiturniirile järgnevad kohamängud.

Naiste karikavõistlustel on veel pidamata finaalturniir, mille koht ja täpsed kuupäevad selguvad lähiajal. Kuid veel enne alustatakse meistrivõistlustega, kus esimeses voorus kohtuvad esmaspäeval HC Kehra - HC Tabasalu/Audentes ning teisipäeval Reval-Sport/Mella - Aruküla/Mistra. Eelmisel aastal tuli napilt Eesti meistriks Reval-Sport, kelle põhijõududeks olnud Linda Veski, Kim-Ly Hoang ja Linda Veski on selleks hooajaks siirdunud just Mistra ridadesse.

Kehra läheb karikavõistluste suurt kaotust parandama

HC Kehra ja Tabasalu on tänavu juba korra kohtunud, kui oktoobri keskel toimunud mängus jäi Audentes seisuga 30:17 peale. Selles mängus juhtisid Tabasalu vägesid Teele Utsal kümne ja Laura Kärner kuue väravaga. Kehra poolt tabas Milana-Leoke Bosenko kuuel korral.

"Võistkond on üldiselt mänguks valmis. Oleme rahulikult harjutanud, proovinud uusi liikumisi lisada ja lihvinud detaile. Täna on meil puudu noor joonemängija Helena-Liis Metsala, samas naaseb pärast kerget haigust Johanna Kalgan. Proovime kohe kohtumise algusest enesekindluse leida, mille pealt saame tempot lisada," vaatas tänasele mängule ette Tabasalu peatreener Martin Noodla.

Reval-Sport/Mella üritab võtta revanši eelmise kohtumise napi kaotuse eest

Selle paari esimene kohtumine toimus samuti oktoobri keskel, kui tookord pidi Mella vastaste nappi 22:24 paremust tunnistama. Aruküla eest viskas kogenud koondislane Maarja Treiman siis üheksa väravat ning häid tõrjeid näitasid mõlemad väravavahid.

"Me ei ole veel tänavu oma parimat esitust näidanud. Karikavõistlustel liikusime mäng-mängult paremuse poole. Hea meel on tõdeda, et kõik võistkonnad on naiste sarjas võrdsed ning võitlevad alati lõpuni. Homme alustame värske peaga ning läheme eelmises kohtumises tehtud vigu parandama," kommenteeris Mella mängujuht Anastassia Volkova.

"Karikavõistluste mängud möödusid tõusude ja mõõnadega, kuid õnneks suutsime noortega mängides siiski põhiturniiri esikoha võtta. Eriti tuleb kiita väravavaht Linda Veski esitusi, mis meid rasketel hetkedel palju aidanud on. Homses kohtumises Mella vastu loodame näidata head esitust ning loodetavasti toob see sama tulemuse, kui karikavõistluste mäng," lisas Mistra mängujuht Kim-Ly Hoang omalt poolt.

Eesti naiste käsipalli meistrivõistluste esimene voor:

22.11 19:00 HC Kehra - HC Tabasalu/Audentes (Kehra spordihoone)
23.11 17.45 Reval-Sport/Mella - Aruküla/Mistra (Kristiine Spordihall)

Foto: HC Kehra ja HC Tabasalu/Audentese kohtumine avab naiste meistriliiga (Pilt: Hendrik Osula/HC Tabasalu)

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP