Karikasarjas võidud Viljandile ja Aruküla/Audentesele

17.09.2017

Eesti karikavõistlustel jätkusid mängud pühapäeva pärastlõunal. Mängiti kaks viimast kaheksandikfinaalide avakohtumist, kust võitjana väljusid meistriliiga esindajad. Viljandi HC alistas võõrsil Tallinna Oskari 34:25 (17:9) ning teises mängus sai võimsa võitluse tulemusena Aruküla/Audentes 29:27 (11:16) jagu esiliigaklubist HC Tallinn 2-st.

Kolm aastat tagasi Eesti karikasarjas võidurõõmu maitsnud Viljandi HC sõitis külla kahekordsele karikavõitjale Tallinna Oskarile, kelle tiitlid tulid enam kui 20 aastat tagasi. Peamiselt veteranidest – teiste seas olid täna rivis ka 1996. aasta karikavõitjad Raiko Pajust, Janek Veltmann ja Imre Erik – koosnev Oskar hoidis avapoolaja keskpaigani mängu võrdsena, ent vaheajale läks 17:9 eduseisus siiski kõrgliigaklubi.

Teine pooltund möödus jälle suhteliselt võrdses heitluses, mulgid kasvatasid eduseisu vaid ühe värava võrra ning said koduseks kordusmänguks kolmapäeval turvalisena tunduva 34:25 edu. Üleplatsimehena viskas Viljandi HC poolel Robert Lõpp 13 väravat, Oskari eest oli täpseim 37aastane Priit Kotsar.

Teises pealinnas peetud kohtumises tundus, et HC Tallinn 2 libiseb Aruküla/Audentesel kiirelt eest, sest kodumeeskond juhtis 6:1, 8:2 ja 10:3. Poolajavilekski jäi esiliigatiimi eduseisuks 16:11. Pärast puhkepausi püsis pikka aega sarnane vahe, ent mängu lõpus jagus oluliselt noorema koosseisuga Aruküla/Audentesel jaksu rohkem.

Pidevalt vähendati vahet, kuniks 58. minutil jõuti pärast kohtumise avavilet esmakordselt viigini 26:26. Viimased kümme minutit 8:3 võitnud Martin Noodla juhendatav Aruküla/Audentes sai kolmapäevaseks kordusmänguks Arukülas 29:27 edu. Võitjate poolel viskas Jan Jürgen Veski 6, kaotajatest Martin Pihlamägi 7 väravat.

Järgmised mängud Eesti karikavõistlustel, 1/8-finaalide korduskohtumised:

19.09.  18:00  Põlva Serviti – Viljandi SK (esimene mäng 40:17)

20.09.  19:00  Aruküla/Audentes – HC Tallinn 2 (esimene mäng 29:27)

20.09.  19:00  Viljandi HC – Tallinna Oskar (esimene mäng 34:25)

Pildil: Viljandi HC eest karikamängus 13 väravat visanud Robert Lõpp (Foto: Helin Potter).