Karikasarja põnevuspaarist väljus võitjana Põlva Coop

03.10.2021

Eesti meeste karikavõistlustel selgus pühapäeval veel üks veerandfinalist. Kaheksa parema sekka murdis end Põlva Coop. Avamängu kõige napimalt võitnud põlvalased alistasid korduskohtumises HC Tallinn 2 tulemusega 39:34 (16:17). Viimase veerandfinalisti selgitavad kolmapäeval peetava kordusmänguga Põlva Serviti ja SK Tapa.

Vähem kui kaks nädalat tagasi pakkusid kaks esiliigameeskonda Põlvas haarava etenduse, millest väljus 25:24 paremusega Coop. Võis oodata, et kaks erinäolist tiimi teevad sama nüüdki ja pettumust ei valmistatud. Oli perioode, kus valitses Coopi nooruslik uljus ja siis perioode, kus maksvusele pääses HC Tallinn 2 kogemused.

Viimsis alustas teravamalt kodumeeskond, kes sai Tarmo Ulla ja Palle Viilu väravatest juhtima. Coop patustas ohtralt tehnilise praagiga, ent rookis selle Kalmer Mustingu juhtnööride järgi peagi mängust välja ning pääses omakorda juhtima. 20-minutilise mängu järel olid Ulla tabamuse järel tablool kenad ümmargused numbrid 10:10.

Poolajalõpu kontrollis mängu HC Tallinn 2, ehkki enamat kaheväravalisest edust ei saadud ning Jorma Käsper seadis vaheajaseisuks 17:16. Kümme minutit teisestki pooltunnist ei suutnud Coop eduseisu saavutada, kuid mängumuutus toimus 40. minutil. Seis oli 22:22, kui pealinlaste Aivar Laaniste sai punase kaardi.

Külalised haarasid ohjad ja pidurdamatusse viskehoogu sattus Kermo Saksing. 43. minutil viis 18-aastane vasaksisemine Coopi 25:22 juhtima, kuid Tallinn 2 nii kergelt ei loovutanud. Kaks väravat Martin Pihlamägilt, üks Andreas Kommerilt ning jalul oli jälle viik.

Viimased kümme minutit möödusid tõelises väravatesajus – selle ajaga viskasid kaks meeskonda 20 väravat! Lisaks Saksingule saatis põlvalaste poolel täpseid pommviskeid teele Priit Luuk-Luuken, Tallinnal olid heas hoos Kommer ja Kristjan Järv. Lõpuminutid kaldusid siiski kergelt Coopi kasuks ning külalised said 39:34 võidu.

Kahe mängu kokkuvõttes oli Coop parem 64:58 ja edenes veerandfinaali. Saksing tabas üleplatsimehena 15 korda, Kevin Pütt lisas seitse, Luuk-Luuken kuus ja Randel Matthias Lepp viis väravat. Tallinn 2 täpsemad olid Ulla seitsme, Viilu kuue ning Järv ja Käsper viie tabamusega.

Pildil: Priit Luuk-Luuken (vasakul) ja Kermo Saksing hoidsid Kaupo Märjamaa ühe värava peal ning viskasid ise HC Tallinn 2 võrku kahe peale 21 palli. (Foto: Helin Potter/arhiiv).

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP