Kapten Martin Johannson: plusspoolel mängujoonise kinnistumine ja uue põlvkonna pealekasv

03.05.2021

Eesti meeste käsipallikoondise esinemisele lõppenud EM-valiksarjas on juba antud nii "ebaõnnestunud" aga ka rahuldavaid ja positiivseid hinnanguid. Rahvusmeeskonna kapten Martin Johannson koolipapa kombel hindeid ei pane, vaid lahkab EM-tsükli positiivseid ja negatiivseid külgi.

"Üldistavalt tuleks EM-sarja kokkuvõtteks öelda, et alati võiks paremini – tahtnuks rohkem võite ja punkte. Aga samas peame tõdema, et üle oma varju ei hüppa. Tuleb olla kannatlik ja jätkata koos töörügamist," sõnas 14 aastat tagasi rahvuskoondises debüteerinud Martin Johannson.

Eesti koondis alistas esmalt eelvalikmängudes kahel korral Luksemburgi ning sai siis finaalturniirile pääsu nimel heideldes 2. alagrupis kahe punktiga neljanda koha. Kahel korral jäädi alla nii Saksamaale kui ka Austriale ning ainus võit saadi tänavu jaanuaris Bosnia ja Hertsegoviina üle, kellest oldi Põlvas 24:21 üle.

"Kaks kõige positiivsemat asja selle tsükli jooksul olid kindlasti edasiminek meie mängujoonise kinnistumisel ning uute ja värskete nägude lisandumine meeskonna rotatsiooni. Alati on heameel näha noort põlvkonda peale kasvamas ja veel eriti, kui see kohe annab silmnähtava panuse," rõõmustas kapten.

"Koondiseellu sisseelamisel pole ühelgi noorel probleeme, sest meeskonnasisene atmosfäär ja ühtsus on üks meie suuremaid trumpe. Oma positsiooni kohta võin tõdeda, et Markus Viitkar ja Ülljo Pihus on väga töökad poisid ning küllap saadavad varsti minu ja Armi Pärdi pensionile," arvas üle saja koondisemängu pidanud joonemängija.

"Vajakajäämiste poolele tuleb asetada nii-öelda tingimused – täiskoosseisus kokku tulla ja treenida meil praktiliselt ei õnnestunud. Olukord maailmas loopis selles suhtes korralikult kaikaid kodaratesse ning ehkki poiste koduklubidest võib aru saada, siis rahvuskoondisele teeb see haiget," kahetses Johannson.

"Konkreetselt mängudest kripeldab eriti see Austria-mängu esimene veerandtund. Tagantjärele peab vist möönma, et osadel olid mõtted juba finaalturniiril ja see tekitas märkamatult kerge krambi," hindas 2014. ja 2018. aasta Eesti parim käsipallur.

"Samas andis koosseisu pidev muutumine võimaluse erinevates mängudes erinevatel meestel esile kerkida. Kord kandis meid Karl Toomi käsi, siis Dener Jaanimaa oma tuntud headuses või järgmisel korral olid ääred teravad ja resultatiivsed," analüüsis Johannson.

Eelmisel nädalal tuli ka uudis, et Eesti koondist alates 2018. aasta suvest juhendav Thomas Sivertsson pikendas lepingut veel kahe aasta võrra ning rootslase jätkamist tervitab koondise kapten kahel käel.

"Õige otsus! Treenerivahetusega toimuv ühelt süsteemilt teisele üleminek ei möödu valutult. Meil on praeguseks kohanemise aeg selja taga ning saame keskenduda mängujoonise lihvimisele. Kui see neetud viirus nüüd veel tagasi tõmbaks ning lubaks meil tihedamini kokku saada ja edasi töötada," lõpetas Johannson.

Pildil: Erinevad põlvkonnad EM-valikmängus ühiselt bosnialasi pidurdamas ja alistamas – vasakult Markus Viitkar, Martin Johannson ja Armi Pärt. (Foto: Helin Potter/arhiiv).

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP