Kahepäevasel Valga-turneel sai Tallas/TSK avamängus võidu

13.02.2021

Meeste esiliiga jätkub sel nädalavahetusel kahe kohtumisega Valga Kävali ja HC Tallas/Tallinna Spordikooli vahel, kes paiknesid liigatabeli kahel alumisel astmel. Mõlemad mängud peetakse Valgas ning laupäeval sai 39:25 (17:14) võidu HC Tallas/TSK, pühapäeval kell 14 kohtutakse uuesti.

Huvitav ajarännak enne värske mängu juurde asumist – viimati kohtusid need kaks meeskonda esiliigas seitse aastat tagasi. Tallas alistas Kävali 21:17, mis oli 2013/14 hooajal esiliiga võitnud valgalastele üheks vaid kolmest kaotusest tol hooajal. Toonased skoorijad teevad praegu tegusid juba kõrgemal tasemel – Andris Celminš viskas Kävali kasuks kaheksa ja Rauno Aus Tallase poolel kuus väravat.

Laupäeval Valgas puudusid kodumeeskonnal mitmed põhitegijad, nagu Ingmar Kasuk, Marten ja Mihkel Mitt ning mängiv peatreener Veiko Luik oli sel korral vaid juhendajarollis. Sellest hoolimata viisid Adrian Utsar ja Aron Rei võõrustajad 2:0 juhtima.

Kiirelt vastas HC Tallas/Tallinna Spordikool ning mõni minut hiljem oldi Rasmus Milleri tabamuse järel 5:3 peal. Indre Lember viis pealinlased kolmega ette, kui 13. minutil 9:6 viskas. Kuid Kävalil polnud plaani vastaseid kaugele eest lubada – seisul 8:11 tabas esmalt Rei ja siis kaks korda Riiko Kaseorg ning seis oli 11:11.

Tallasel haarasid viskevastutuse noored ning 16-aastane Urmas Rõuk viskas kaks väravat. Sinna vahele mahtus aasta vanema Ants Pajuste tabamus ja uuesti juhiti kolmega. Sama vahe jäi tabloole ka vaheajaks, kui Tallinna meeskond juhtis 17:14.

Teise pooltunni algus kuulus täielikult külalistele. Jüri Lepa hoolealustest tabasid järjest Rõuk, kahel korral Kermo Pilden ning Miller ja Andreas Klammer – nelja minutiga juhtis Tallas/TSK 22:14. Kahekohalise numbriga kirjutati vahe esmakordselt 42. minutil pärast Klammeri 26:16 toonud väravat.

Teise poolaja esimesed 15 minutit kuulusid pealinlastele skooriga 11:3, vahe enam ei vähenenud ja HC Tallas/Tallinna Spordikool sai tabelisse hooja teise võidu tulemusega 39:25. Rõuk viskas üheksa, Klammer seitse ja Miller viis väravat. Valgalastest tabas Rei kümme, Utsar ja Kaseorg neli korda.

Järgmised mängud esiliigas:

14.02.  14:00  HC Tallas/Tallinna Spordikool – Valga Käval (Valgas)

18.02.  18:00  Põlva Coop – Valga Käval

18.02.  19:00  HC Tallas/Tallinna Spordikool – Põlva/Arcwood

18.02.  19:00  HC Viimsi/Tööriistamarket – Tartu Ülikool

Pildil: HC Tallas/Tallinna Spordikool kirjutas esiliigatabelisse hooaja teise võidu, homme kohtutakse Valga Kävaliga uuesti. (Foto: Helin Potter/arhiiv).