Kaheksa päeva meistriliiga alguseni: ambitsioonikas Raasiku/Mistra

07.09.2021

Tunamullu kerkis Eesti käsipallimaastikule uus klubivõrse, kui aastaid edukalt tegutsenud HC Tallase klubi moodustas Raasiku/Mistra meeskonna. Kogenud Jüri Lepa käe all mängiti aasta esiliigas ning mullu juba astme võrra kõrgemal. Debüüthooajal jäädi meistriliigas küll kuuendaks, aga Eesti karikavõistlustel jõuti finaalnelikusse.

Pärast esiliigahooaega 2019/2020 ühines Raasiku/Mistra seni kõrgeimas sarjas mänginud Aruküla/Audentesega. Mullu alistati kahel korral SK Tapa, ent punkte koguti Tapast kolme võrra vähem. Tänavu on eesmärgid kõrgemad ning nädalavahetusel debüteeriti ka Balti liigas.

"Saime kohe vastaseks Läti meistri Dobele ZRHK Tenaxi ja Balti liiga tiitlikaitsja Klaipeda HC Dragunase. Avapäeval andsime lätlastele korraliku lahingu, aga jätsime sinna ka palju jõudu. Vastased said keskenduda vaid ühele mängule, meie vajusime teisel päeval veidi ära," analüüsis 26:31 ja 21:31 kaotustega lõppenud hooaja algust peatreener Jüri Lepp.

Lihtsamaks raasikulastel ei lähe, sest meistriliiga avavoorus tuleb kodumänge Arukülas pidavale meeskonnale külla Eesti meister Põlva Serviti. Raasiku/Mistra on aga suvel tõsiselt ridu täiendanud, nii koduliiga palluritega kui ka ukrainlasest joonemängija Juri Sohorovitšiga, kes liitus Lvivi SKA-st.

"Rauno Aus tuli meile HC Tallinnast, Viktor Nikolajev ja Vladislav Naumenko Kehrast ning pärast aastast pausi naasis platsile Sander Sven Annula. Et Rauno Koplil jäi eelmine hooaeg kaitseväe tõttu praktiliselt vahele, siis on temagi justkui värske täiendus. Kogemuses veidi kaotasime Taavi Tibari, Sten Toomla ja Antti Rogenbaumi lahkumise näol," sõnas Lepp.

Kahe meeskonna ühtesulandamine võtab alati aega ning tänaseks moodustubki põhituumik HC Tallase ja Aruküla SK kasvandikest. Vürtsiks mitu võõrleegionäri, aga ka ekskoondislane ja hooaja 2017/2018 liiga parim snaiper Marko Slastinovski ning Kehras kasvanud Martin Nerut, kes oli mullu Tibari järel 73 tabamusega tiimi paremuselt teine snaiper.

"Meil on hetkel väikseid vigastusmuresid, sest näiteks joonemängija Markus Kask on väljas. Temalt loodan palju ning koos Sohorovitšiga moodustavad nad tugeva keskkaitsepaari. Dobele vastu said pisivigastuse Kopli ja Aus ning loodame saada korda dokumendid ühe Meistrite liiga kogemusega ukrainlase liitumiseks," avaldas Lepp.

"Hetkel tunneme puudust mängupraktikast. Me ei osalenud teadlikult hooaja-eelsetel turniiridel, sest ainuüksi septembris ootab meid seitse kohtumist. Lähme iga mänguga paremaks ja soov oleks esinelikusse murda. Meeskonna juhid on meile ka pikaajalise eesmärgi seadnud – tulla 2025. aastal Eesti meistriks," lisas HC Kehraga 11 meistrikulda võitnud Lepp.

Raasiku/Mistra

Asutatud: 2019.

Meistriliiga: tiitleid ja medaleid pole, debüteeris mullu (6. koht).

Karikavõistlused: poolfinalist 2020 (4. koht).

Eurosarjad: ei ole osalenud.

Balti liiga: debüteerib alanud hooajal.

Peatreener: Jüri Lepp.

Treenerid ja esindajad: Mihkel-Matteus Luik, Joel Viitkar, Priit Tamm.

Liitunud mängijad: Rauno Aus, Juri Sohorovitš, Sander Sven Annula, Vladislav Naumenko, Viktor Nikolajev.

Lahkunud mängijad: Sten Toomla, Taavi Tibar, Antti Rogenbaum, Kert Liinat, Raigo Pennula.

Meistriliiga avamäng: 17.09.2021, 19:00 Raasiku/Mistra – Põlva Serviti (Raasikul).

Fotol: Peatreener Jüri Lepp analüüsimas Raasiku/Mistra meeskonnaga hooaja ja tiimiajaloo esimest Balti liiga mängu. (Foto: Aruküla SK).

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP