Järelkasvukoondis 2004: Esimene treeninglaager andis ülevaate olukorrast

29.05.2022

Maikuu viimasel nädalavahetusel 27.-29. mail 2022 toimus Põlvas Mesikäpa Hallis 2004 ja hiljem sündinud noormeeste järelkasvukoondise treeninglaager käsipallis. Peatreener Kalmer Mustingu juhendamisel osales laagris 22 noormeest, et valmistuda 2022 Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni mängudeks, mis toimuvad eeldatavalt 4.-14.augustil 2022 Rumeenias.

Laagrisse kutsutud noormeeste mängukogemus on väga erinev. Kui Hendrik Koks Viljandi HC-st valiti lõppenud hooajal Meeste Meistriliigas ALL STAR koosseisus mängujuhi kohale, siis enamus ülejäänud noormeestest omandas lõppenud hooajal alles oma esimesi kogemusi meeste esiliigas.

“Tegemist on suure vastutuse ja väljakutsega. Noormehed on oma tasemetelt võrdsed, mis teeb valiku põhimeeste väljaselgitamiseks keeruliseks. Oluline on saada meeskond koostööle. Ees on suuremahuline töö ja peab lootma, et asjad õnnestuvad ja saame koostöö augustiks toimima,” analüüsis peatreener Kalmer Musting olukorda.

Lisaks treeninglaagritele toimuvad kontrollmängud Läti eakaaslastega. Lisaks otsitakse veel võimalusi kontrollmängudeks teiste riikide eakaaslastega. Mustingu sõnul sõltub koondise mäng palju vastasest: “Kontrollmängud on hädavajalikud enne turniiri. Meil on olemas selgemad liidrid rünnakul, samas kaitsetegevuses on olukord keerulisem ja raskem. Töö meeskonnaga käib. Tuleb hoida positiivne foon nii meeskonnas kui treeningutel.”

Treeninglaagrisse tuli 21 mängijat, kellel omavahel on ka väike konkurents, sest koondisega turniirile saab sõita 16 mängijat. Seega on iga treeninglaager oluline.

Hendrik Koks hinnangul oli huvitav laager: “Saime üksteisega rohkem tuttavaks. Peame arendama koostööd. Palju tööd on veel enne augustikuu turniiri vaja ära teha eriti kaitses, aga ka rünnakul. Oluline on, et kõik mängijad püsiksid terved ning võimalusel kõigis treeninglaagrites osaleksid.”

Järelkasvukoondise suvine graafik on tihe. Juba 14.-16. juunil 2022 kogunetakse järgmiseks treeninglaagriks Tallinnas. Peale jaanipäeva kuni turniirini Rumeenias kogunetakse veel neljal korral, kokku 16 treeningpäeva ja peetakse ka kontrollmängud.

U-18 koondise esimeses treeninglaagris osalesid: Johannes Paju, Marek Kopli, Arno Vare, Urmas Rõuk (kõik HC Tallas),  Andero Viljus, Aron Saarna, Joonas Vassiljev, Karl Markus Kannel, Randel Matthias Lepp (kõik Põlva Käsipalliklubi), Karl Kramm, Mark Tjurlik (mõlemad HC Tallinn), Karl Kõverik, Rasmus Eensaar (mõlemad Tallinna Käsipalliakadeemia), Robin Liinsoo, Hendrik Koks (mõlemad Viljandi HC), Keret Kippari, Alvar Soikka, Artur Gur-Arje (kõik HC Kehra) Ilja Kosmirak, Marcus Rättel, Madis Valk (kõik SK Tapa). 

Koondise peatreener Kalmer Musting, treenerid Kaspar Lees ning Rein Suvi, füsioterapeut Allar Lamp.

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP