Janar Mägi meeste käsipalli MM blogi: Vesi hakkab vaikselt klaarima, MMi esimene ring on peetud.

14.01.2023

Janar Mägi meeste käsipalli MM blogi: Vesi hakkab vaikselt klaarima, MMi esimene ring on peetud.

11.01.23
Hispaania 26-24 Poola.

Võõrustajamaa Poola näitas Prantslaste vastu kõvasti hambaid. Väga soliidne kaitsetegevus, kuigi puudu oli kaitseboss Luca Karabatic ning Vincent Gerardi suurepärane esitus väravasuul, aitasid prantslastel esimesed kaks punkti tabelisse kirja saada. Prantslaste kvaliteet oli teada juba enne turniiri, aga enim üllatas ehk 38 aastase Nikola Karabatici mänguvorm. Prantslaste kapten jäi küll selles mängus ise nullile, aga sööduoskus ja kaaslaste leidmine on märkimisväärne. Poolal ei ole miskit kadunud, kodupubliku ees võib see meeskond veel päris kaugele jõuda.

12.01.23

Roheneemesaared (Cape Verde) 33-25 Uruguai

Ajalugu on tehtud, Roheneeme saarte meeskond sai Uruguai vastu võidu kirja ja võib hakata vaikselt oma kohaliku käsipallikroonika esimest lehte täitma. Ei ole see esimene kord, kui antud meeskond MMil osaleb, jõuti finaalturniirile ka 2021 aastal. Koroonaviirus tuli külla ja kogu MM piirduski ainult ühe mänguga Ungari vastu, mis kaotati. Uruguaist saab selle mängu põhjal kindlasti üks kandidaatidest viimasele kohale, võrdset seisu jagus vaid kümneks minutiks.

Tšiili 24-25 Iraan

Ülitähtis võit tuli selles paaris Iraanile, sisuliselt kindlustati endale pääs põhigruppi ja Tšiili, kui just ei saada jagu Hispaaniast või Montenegrost, langeb siit välja. Mängu oli selles paaris otsast lõpuni, 27 sekundit enne lõppu viskas Iraan enda 25 värava, Tšiili tekitas hea viskekoha paremasse äärde, Scramelli vajutas oma viske sealt trummi ja kaks punkti läks Iraani kontole. Iraani väravavaht Siavoshi tegi selles mängus 17 tõrjet, pole paha number.

Ungari 35-27 Lõuna Korea & Saudi Araabia 19-33 Sloveenia

Favoriidid sõitsid siin paarides kindlalt vastastest üle. Lõuna-Korea poistelt ootasin tunduvalt kõvemat vastupanu, Ungari võttis muidugi jalga gaasi pealt teisel poolajal kõvasti maha ka, kindel võit. Sloveenia ja Saudi Araabia mängul samuti pikemalt ei peatu, tulemus räägib enda eest. Märkimist vajab ehk asjaolu, et kõrvale jäi sellest mängust Bombac, selle mehe liitumine annab veel sloveenidele käigu juurde.


Island 30-26 Portugal

Tegemist oli ehk õhtu kõige kõige oodatuma mänguga ja tasus oodata. 55 minutit mängust oli seis võrdne, Island läks paari väravaga juhtima, Portugal viigistas jälle. Mehed on veel värsked ja katuste all korralikult surve kerkib. Elisson ( 9 kolli) pani kiire sisse, röökis portugali noortele Costale 20 sentimeetri kauguselt nii kõvasti näkku, et saadeti 2 minutiks pingile rahunema.  Magalhaes pani Magnussonile sellise puki, et saadeti keset teist poolaega sootuks puhkama.  Draamat ja võitlust täie raha eest. Ja kui eelmises postituses sai mainitud, et Islandil on olnud probleem väravavahtidega, siis Gustavsson tegi küll kõva partii, Hallgrimmson sai ka kohustusliku karistusviske tõrje kirja. Portugal mängis üllatavalt hästi, poleks nii head vormi oodanud. Eesti koondise alagrupikaaslane alagrupis nüüd 2 punkti peal.

Hispaania 30 -25 Montenegro

Vaikselt aga kindlalt, nii nagu Hispaaniale kombeks see võit tuli. Sellel meeskonnal tuleb silma peal hoida, sealt võib igasuguseid ootamatuseid tulla, finaalini välja. Montenegro üllatas positiivselt.

Rootsi 26 – 18 Brasiilia

Ootasin, et Rootsi võtab Brasiilia veel väiksemateks tükkideks lahti. Rootsis peaks Volvo juba tootma elektrimootoritega autosid, aga meeskonnal on veel diislid. Terve poolaja jagu läks aega, enne kui need soojaks said, aga juba tuurid üleval olid, siis enam jalga gaasilt ei tõstetud. Vahepeal tekkis tunne, et rootslaste värav on seina peale joonistatud, kõik pallid põrkasid tagasi. Põhjuseks muidugi ei olnud sein, vaid Palica, kes lõpetas mängu tõrjeprotsendiga viiekümne juures. Kokku suutsid brassid mõlemal poolajal puuri saata 9 palli. Rootsilt kohustuslik algus kodusele MMile.

13.01.23

Holland 29-19 Argentiina

Taani 43-28 Belgia

Norra 39-27 Põhja Makedoonia

Serbia 36-27 Alžeeria

Kõik kohustuslikud suureskoorilised võidud. Hollandi sats on lihtsalt täna piisavalt hea, Argentiina pigem arengus sammu tagasi teinud. Belgia sai MMile peale suuresti põhjusel, et üks mitte päris korras riigipea otsustas sõda alustada ja seeläbi eemaldati riigi koondis turniirilt. Muidugi ei taha belglastele liiga teha, käsipall on kindlasti suuremaid samme seal edasi teinud kui Eestis. Makedoonia kuningas Lazarov enam ise platsil ei käi, seega võib 7-10 väravat nende saldost võrreldes vanade aegadega maha arvutada. Serbia on lihtsalt saksa keelse väljendi järgi “wundertüte”, sealt võib kõike oodata nii positiivses kui negatiivses mõttes.

Bahrein 27-27 Tuneesia

Meie koondise poistele tuttav Bahrein ning Tuneesia leppisid viiki, üldpildis oskavad mõlemad käsipalli mängida, aga materjali täna jagubki 7 mehe jagu. Pingi pealt seda olulisel määral juurde ei tule. Kuna mäng jäi viiki, siis läheb suuremat sorti väravate lugemiseks, Taani vastu ei tohi lasta ja Belgiat peab materdama. Samas vaadates peale belglaste ettevalmistus mängude tulemustele, siis ei julgeks puusalt tulistades üldse pakkuda, et edasi lähevad siit grupist Taani, Bahrein ja Tuneesia – elame, näeme.

 

Egiptus 31 – 22 Horvaatia

Atraktiivne, moodne, jõuline ja igas mõttes kaasahaarav käsipall – Egiptuse esituses. Kindlasti füüsilist konditsiooni vaadates üks parimaid käsipallisatse maamunal. Noorus ja kogemus käsikäes sinna juurde panna võrdubki Egiptusega. Horvaatiat materdati korralikult, eelmistel turniiridel just võitlusvaimu poolest silma paistnud horvaadid olid nagu enda hale vari. Puudus loovus ja idee, kuidas egiptlaste kaitset üle mängida + Hendawi oli väravas klass omaette. Selline Horvaatia jääb raskustesse ka turniiri keskpäraste võistkondade vastu. Egiptusel soovitan silma peal hoida, väga vaatajasõbralikku käsipalli mängitakse !

 

Saksamaa 31-27 Katar

Sakslastele paraja värinaga siit kaks punkti tuli, mängu algus hea, aga Katarile pakuti liiga palju võimalusi asja enda kasuks pöörata. Juri Knorr ja Johannes Golla on hetkel koondise vaieldamatud liidrid. Knorr kaitset ei mängi ja saab keskenduda ründetegevusele. Saksamaa kaitsest rääkides siis seda väga suurel määral ei eksisteerinud, midagi nagu oli ja siis ei olnud ka. Kuri hunt (loe Andres Wolff) väravas sai ka kergemat sorti vigastuse külge ja vahetati enne lõppu välja, kui seal asjad pahasti on siis peab Alfred natukene pimedas toas piiblit lugema ja plaan B välja mõtleme, vast on Bitteri telefoninumber olemas ja lennutatakse mineviku sangar kohale. Katarile ka valus hoop, Capote tõmbas ära lihase ja vaevalt enam sel turniiril mängib, ladus mees sakslastele ka sealt 10-11 meetri pealt mitu tükki – oluline kaotus.

 

TEAM USA 28 –27  Maroko

Donald Trumpi käsilased tegid ajalugu, USA võttis oma esimese MMi võidu. Mängu jälgides tuleb tunnistada, et väga kõrgest tasemest me kummagi võistkonna puhul rääkida ei saa, aga kuskilt tuleb alustada. Esimene võit ühendriikide käsipalli ajaloos maailmameistri võistlustelt on päris okeiks alguse sammukeseks. Käivad jutud, et käsipalli Shaq (Gauthier Mvumbi 2021 aasta Kongo DV staar) ja korvpalli Shaq on kokku saanud ja hakanud kurjakuulutavat plaani välja mõtlema – kuidas populariseerida käsipalli USAs, leida raha ja inimesed. Kõlab nagu plaan.

Uus ring käsipalli MMil algab juba täna, väike vaatamissoovitus ka Poola vs. Sloveenia.
Eesti käsipallisõber saab jälgida kõiki mänge Viaplay voogedastusest või suurelt ekraanilt Olybet Grill&Bar spordibaarist aadressile Harju 6, Tallinn.

Järgmiste osadeni! Janar

 

 
Banner Banner Banner Banner Banner