Janar Mägi meeste MM blogi: Vaikselt hakkavad kosilased veerandfinaali uksele koputama, ehk vahegruppide teine ring, I peatükk lõppenud.

21.01.2023

Grupp 1

Prantsusmaa 41-29 Iraan

Hispaania 31-26 Sloveenia

Poola 27–20 Montenegro

Prantslaste mängu kirjeldamiseks Iraani vastu polegi väga palju sõnu vaja. Toida hunti palju tahad, karu see on ikka suurem. Sõbralikult visati väravaid, Iraan viskas lihtsalt 12 tükki vähem. Prantslastele treening – Iraani mängumeestele kindlasti elamusi täis kogemus, ikkagi suurte staaride vastu sai mängitud. Iraanil 0 ja Prantsusmaal 8 punkti saldos.

Hispaania teeb jälle nii palju kui vaja, naljakas võistkond. Poolaeg lõppeb viigiliselt, siis paneb Hispaania käigu juurde, sloveenidel oli juba viimane sees. Hispaania väravavahtide duo muidugi tassib ka korralikult, teisel poolajal lastakse sloveenidel visata 11 väravat. Käsipallis on väravvaht pool võistkonda, nagu armastab öelda Saksamaa koolkond. Tasub salakavalatel hispaanlastel silm peal hoida, kes teab kuhu nad vaikselt taga taustal välja purjetavad. Akudes veel särtsu tundub olevat. Hispaanial 8 punkti, Sloveenial hetkel 4, vast tuleb järgmises voorus Montenegro vastu lisa.

Poola ja Montenegro enam pääsu veerandfinaali ei püüa, küll aga püütakse võimalikult kõrget kohta vahegrupis. Aga kodupublik ootab ikka põhjust, et saaks lõpuks külmkapist jääkülma Lomza mõnusa susinaga lahti korkida ja rahulikult peale võidukat mängu ära libistada. Peale tänast võitu on see olemas. Poolale jätkus Montenegrost vastast vaid üheks poolajaks. Päris raju punane kaart oli ka selles mängus 19. minuti kandis. Poolal 2 punkti ja Montenegrol samuti, viimases voorus tulev vast poolakatele lisa. Montenegrol Sloveenia näol vähe kangem purikas vastas.

Grupp 2

Portugal 35-23 Roheneemesaared

Brasiilia 25-28 Ungari

Island 30–35 Rootsi

Portugal võttis end kokku teisel poolajal ja vormistas asja ära. Roheneemesaarte esindus punnitas poolajaks viisaka seisu 14-12, aga rohkemaks vurtsu ei jagunud. Portugalil kõik variandid veel hetkel olemas. Kunagi Audentese spordikoolis käies tuli Szolnoki peatuses trolli vahetada, et kooli jõuda, vihmasel õhtul hängis peatuses päris hirmsaid jõuke, kellele oli vaid üks küsimus:”Kurit jest.” Umbes sama hirmus vastane tuleb vastu viimases voorus Portugalile rootslaste näol. Rootslaste kodusaalis. Ilusas Ikea kollases. Saab raske olema, aga Rootsil ilmtingimata seda võitu enam vaja ei ole. Portugalil 5 ja saareriigil 0.

Ungari murdis lõpuks ikkagi Brasiilia ära. Poolajaks seis 14-14 viigis. Teisel poolajal tasa ja targu panevad ungarlased oma paremuse maksma. Tähtis võit, grupis veel asjad lahti, kuid mitte täielikult enam enda kätes. Ungaril 4 ja Brasiilial 3 punkti.

Õhtu maiuspala rikkus väikest viisi ära enne mängu tulnud uudis, Palmarsson, ei mängi kaasa. Gustavssonil selg valutab. Pole viikingitele just kõige soodsam olukord. Rootsi alustab mängu hästi ja läheb 3 väravaga juhtima. Siis tuleb mängu pööre ja Island asub omakorda kolmega ette. Poolaeg lõppeb 17-16. Selgelt on näha, et Islandil on turniiril suuremaid minuteid rassinud meestel kett maas. Magnusson on üsna kahvatu. Paremas ääres on ka tonti nähtud ja ei saada üldse. Elisson mängib stabiilselt heal tasemel. Siis tuleb rootslaste väravasuule Andreas Palica, kellele krõõša täiesti minema paneb. Selliseid tsirkuse tõrjeid, positiivses mõttes ei mäletagi. Ülevalt nurgast tallaga ja muud sarnast kino. Rapib veel korralikult maha kukkunud Vidarssoni ja saab kaheks minutiks puhkama. Rootsi hakkab aina suuremate sammudega Islandilt eest ära astuma ja võidab mängu lõpuks kindlalt viie väravaga. Publik on rahul, Solberg on rahul ja 8 punkti on tabelis kirjas. Rootsi läheb veerandfinaali. Island 4 punkti peal.