Janar Mägi meeste MM blogi: Vahegrupid läbi, suurte poiste mängud algavad. Enam peale kooli vigasid parandada ei saa.

24.01.2023

Grupp 3

Katar 22-26 Argentiina

Serbia 32-30 Holland

Norra 28-26 Saksamaa

Argentiina tahab täna rohkem, sageli just see tahe määrab selliste mängude saatuse. Spordimeestel, kes elu jooksul pallimänge teinud on noorena, tulevad ikka meelde ajad, kus sai nädalavahetusel saali põrandal magatud ja umbes 7-8 mängu peetud. Pühapäeviti, kui medalilootus kadunud oli, sattus ikka sekka lahinguid viiendale-kuuendale kohale. Võitis see, kes rohkem tahtis. Täna läks MMil samamoodi. Argentiinale grupis viies positsioon ja Katari vastu see kaks punkti tuli. Šeigid jäid nullile. Ostavad uued mehed ja proovivad uuesti, korra ju on õnnestunud.

Serbia mehed kangutasid täna väsinud ja räsitud hollandlasi. Tuuleveskid suutsid terve esimese poolajal serblasi mõnuga jahvatada, suutsid teise ka, siis viskas vähe jämedama tera sisse ja lõpp vajus ära. Hollandlased on täiesti küpsed. Joonemehe Benganemi punane kaart ka just kasuks ei olnud. Hetkel on hollandlastel 7 väga tublit pöialpoissi, lumivalguke peab minema otsima järgmised seitse veel. Siis saab asja küll. Täna serblaste pead norgu ei vaju, panevad lõpuni ja tabelisse 2 punkti juurde. Serbia vahegrupis 6 punktiga kolmas, Holland saab neljanda koha kahe võiduga.

Bergerud ja sõbrad. Miks alustan norrakate väravavahist, sest see mees tegi täna 12 tõrjet teisel poolajal, mis võrdub 55 protsendiga. Homme ihu vast natuke valutab, sai igale poole korralikke obadusi. Super esitus. Tegemist oli väga võrdse mänguga, vaadates kuidas olukorrad välja mängiti. Norra realiseeris lihtsalt 2 viset enam. Mõlemale kasulik mäng, hea treening algavateks katsumusteks. Saksamaa suudab kaitsega väga palju varieerida. Alustades eestlaslikust “mu kannad peavad olema kuue meetri joone peal, muidu suren”, ja lõpetades pea keskjooneni ulatuva 3-3 kaitsega. Sakslastel on üks päris tore noormees ka hulka sattunud, nimega Juri Knorr. Päris pull oli vaadata, kuidas mees rahulikult kaitse ees põrgatab ja siis jala pealt 8 tükki ära vajutab. Alguses loopis 7/7, siis pani vahelduseks mõned trummi ka. Mängu vaadates tundus, et mõlemad võistkonnad olid juba veerandfinaalis, positiivses mõttes. Intensiivsust jagus küllaga. Norral kogemust rohkem, Saksa noortel tõmbas just viimasel viiel minutil natukene käe värisema. Norra võidab grupi 10 punktiga, Saksamaa 8.ga teisel kohal.

Grupp 4

TEAM USA 24-22 Belgia

Horvaatia 43-32 Bahrein

Egiptus 25-30 Taani

Rõõmsaid käsipalliuudiseid läheb täna maale, kus rahvas on vaba, lendab kotkas ja pea igal kolmandal on püss kodus. Team USA saab MMilt kätte teise võidu, belglaste vastu, kes on pigem positiivselt üllatanud. Belgia saamine siia turniirile muidugi pooleldi tööõnnetus oli. Kuna üks riik, kes ei ole pea aasta nüüd teiste vastu väga sõbralik olnud, eemaldati kvalifikatsioonist, belglased kasutasid kohe selle võimaluse. Käsipallile riigis kindlasti hea, natukene feimi ikka said, noorte päraseid sõnu kasutades. Loodame, et Ameerikas hakatakse ka nüüd vähe tuult käsipallipurjedesse puhuma. Võimaluste maa ikkagi. Tore on ka see, et Eesti liigas palliv Maksim Tanner McCauley sai täna võistkonna nimekirja. Linnuke kirjas. Eesti liigast on tiitlivõistluste finaalturniiril osalenud nüüd kolm mängijat, kes ja millal, jääb teie nuputada. USA viies koht ja 4 punkti, Belgia 6 koht ja turniiri peale 1 võit. Siin grupis 0 punkti.

Mitmenäoline Horvaatia, balkani poiste värk. Vahepeal tuleb ja siis nagu ei tule. Kohustuslik võit siiski tuli. Kuigi esimesel poolajal oli kõvemat sorti rapsimine saare kuningriigi poegadega. 17-16. Teisel keerati kuumust kõvasti juurde. Puhutakse Bahreini heinast maja ümber, süüakse kitsetalled seest ära ja kirjutatakse kaks punkti tabelisse. Horvaatia lõpetab grupi kolmandana, saagiks 7 punkti. Niipalju oli vist kitsetallesid ka. Bahrein saab saagiks Belgia ja USA skalbid, koht neljas.

Taani treener Nikolai Jacobsen on päris pull vend. Vanameister Möllgaard aetakse talveunest üles ja tuuakse keskele kaitsesse. Esimene mäng ja taanlaste kaitse on hoopis teisest puust, kui horvaatide vastu oli.  Landin väravas tõrjub mõnuga, eriti mängu algusfaasis. Pallid põrkavad järjepanu sealt aina tagasi, kuigi egiptlaste viskekohad pole paha. Teiseks ei eksi Taani kuni 13. minutini mitte ühtegi viset, rünnakuefektiivsus 100%. Kala puhastades lõikad ikka alguses kõhu lahti ja võtad soolikad välja. Taani teeb Egiptusega täna täpselt sama. Teisel poolajal enam mänguks ei lähegi, taanlased kasvatavad vahet veelgi. Ainult tulemust vaadates võib isegi tunduda, et miskit seal väljakul ikkagi toimus. Kes aga seda otsast lõpuni vaatasid saavad aru, et tegemist oli pigem kosmeetilise protseduuriga. Esimesel poolajal oli asi sisuliselt tehtud, seisul 28-20 tõsteti jalg pedaalilt maha, rulluti mõnusa rahuga kütust säästes lõpuni. Pytlic ja Gidsel panevad kahe peale 16 tükki egiptlaste võrku ja varastavad vaarao kambrist kõik hinnalise ära. Mingeid järeldusi ma muidugi veel ei teeks. Võis sattuda lihtsalt selline päev. Egiptlastel on palju vanu jumalaid kelle poole pöörduda ja abi otsida. Võibolla aitab väike puhkus. Taani grupi võidab, ainukese punkt loovutatakse horvaatidele, 9 jääb alles. Egiptus kaheksaga teisel kohal, aeg pühad kassid välja otsida ja pingelistel hetkedel väljakule lahti lasta.

Võistkonnad puhkavad nüüd ühe päeva ja juba kolmapäeval tuleb terve rivi toredaid mänge. Seekord soovitust, mida vaadata ei tule, vaadake kõiki, kui võimalik.