Janar Mägi meeste MM blogi: Tähelepanu, valmis olla, start – vahegrupis läheb mürgeldamiseks.

19.01.2023

Janar Mägi meeste MM blogi: Tähelepanu, valmis olla, start – vahegrupis läheb mürgeldamiseks.

Grupp 1

Sloveenia 38-21 Iraan

Hispaania 27–23 Poola

Prantsusmaa 35-24 Montenegro

Sloveenide jõud käis selle grupi peksupoistest Iraanist veenvalt üle, eriliseks mänguks ei läinudki. Kohe vahe sisse ja lõpuni välja. Iraan saab tasuks alagrupi kolmanda koha eest mängida palli suurte poiste liigas. Võite vast ainult ei tule.

Prantsusmaa tuurid lähevad üles, siiani pole prahti maha visatud, kõik punktid on ilusti ära korjatud ja grupis liidrikohal, koos hispaanlastega, mõnus paikneda. Tänaseid mänge vaadates on kuri kahtlus, et sinna ka jäädakse. Hispaaniaga läheb vast kõige tulisemaks, kui selleks üldse vajadus tekkima peaks. Montenegro on selline sats, et on ja ei ole ka, prantslastele täna igatahes vastu ei saadud, hispaanlastega riputi kauem mängus.

Hispaania teeb järjepidevalt täpselt nii palju kui vaja. Poolaga mängu algus oli tasavägine, siis käristati selline kohustuslik 3-4 väravaline vahe sisse. Vahepeal poolakad natuke said jälle lähemale, Hispaania vahetas käiku ja sama situatsioon kordus. Hispaania pole etteaimatav, peale vaadates pole nagu eriline sats, aga mängutarkust on seal küll ja veel, alustades treenerist ja lõpetades mängumeestega. Kõikidele on seni suudetud oma rahulik kulgev mäng peale suruda ja võidusadamasse triivida. Poolakatel väsimus kipub peale tulemas ja tabelis 0 punktiga Iraani ees. Hispaania tabeli liidrikohal koos prantslastega, jätame need väravate vahed hetkel lugemata.

Grupp 2

Portugal 28-28 Brasiilia

Island 40-30 Roheneemesaared

Rootsi 37–28 Ungari

Portugal korraks võitis Brasiiliat, tähistati ja meeleolu oli hea, siis näitasid prantslannad ristküliku kujutist ja vaatasid televiisorit hetke. Punane kaart Portugali noormehele Borgesele ja karistusvise brassidele. See ka realiseeritakse ja naeratus liigub portugallaste näost brasiillaste omadele. Vanarahvas ikka tavatses öelda, et ära hõiska enne õhtut ja kuna tegemist oli esimese vooruga kell 16:30, siis hõisati tõesti natuke liiga vara. Prantslannadele ka kiidusõnad, et nii palju mune oli, et taoline otsus vastu võtta. Portugalile tagasilöök peale alagrupimänge, Brasiilia kindlasti punkti üle õnnelik.

Island korraldas koostöös Roheneemesaartega tõelise väravate saju, vormistati kohustuslik võit. Mõned saareriigi kodanikud kutsutakse nüüd võibolla kuskile kihvtidesse klubidesse mängima, oskavad küll, kui kõrgemal tasemel natuke aega trenni toksida ja kogenumate mängijate tarkuseid ajapikku omandada. Island 4 ja Roheneemesaared 0 punkti peal hetkel.

Rootsi poisid panin kullasoosikuks, Ungari vastu siis demonstreeriti natuke moodsat skandinaaviapärast käsipalli. Hea väravavaht, kiired poisid, tark ja tehniline mängujuht. Kaitse pidas, Palica tõrjus, sellele järgnes meeskondlik kiirrünnak ja värav. Tore võib see tunne olla, kui kodus mängides saal puupüsti täis on, Ilusat kollast värvi ja mehed platsil edukad. Ungaril on küll suured mehed, aga rootslased jäid vast kõige rohkem hätta joonega, muid probleeme suuresti ei tekkinud. Vägevalt mängivad, kõrvalt vaadates nagu elu aeg oleks koos mänginud – võibolla ongi.

Presidendi karikas

Tšiili 26-23 Saudi Araabia

Uruguai 30-37 Lõuna Korea

Neljapäevased mängusoovitused, kui peab valima:

16:30 Qatar – Holland
19:00 Saksamaa – Argentiina
21:30 Norra - Serbia

Järgmiste osadeni,
Janar

Foto: IHF www.ihf.info 

 
Banner Banner Banner Banner Banner