Janar Mägi meeste MM blogi: Rong sõidab tuhinal edasi, alagrupid A-D mängitud, järgmine peatus põhigrupp

17.01.2023

Janar Mägi meeste MM blogi: Rong sõidab tuhinal edasi, alagrupid A-D mängitud, järgmine peatus põhigrupp

Grupp A

Hispaania 35– 22 Iraan

Montenegro 35-33 Tšiili

Balkani poistel kõvem pusimine lõuna – ameeriklastega. Tšiilil oleneb asi päevast, kohati suudetakse päris tugevatega tükk aega rapsida, lõpuks jõud raugeb. Montenegro võtab siit põhigruppi kaasa 2 punkti, Tšiili härrased siirduvad mängima presidendi karikat – kindlasti selles divisjonis ollakse üks favoriitidest.
Hispaania pingutab jälle, täpselt nii palju kui vaja on, lihtsalt vastane on seekord väga kehvakene. Iraanile tasuks võidu eest Tšiili üle põhigruppi jõudmine, mängud tugevate vastastega, presidendi karikat on juba toksitud küll, nüüd saab suurte poistega mängida. Hispaanial grupiga vedas, ühtegi päris mängu siit lõpuks ei tulnudki. Maksimumiga põhigruppi, eks seal tulevad vähe paksema koorega pähklid vastu ka. Kuidas see pikas perspektiivis mõjub, et ühtegi tõsiseltvõetavat sparringupartnerit grupis polnud, näeme õige pea.

Grupp B

Prantsusmaa 35-31 Sloveenia

Poola 27–24 Saudi Araabia

Prantsusmaa avaldab üha enam muljet, tegemist on väga ühtlase satsiga, kasutades kossutermineid siis “bench points” näitaja on prantslastel vast et turniiri parim, ja seda igas mängus. Sloveenid pole ka pahad, kangutavad küll. Prantslaste kaitse on vägev, aidatakse palju ja suured liikuvad mehed. Huvitav saab olema vaadata, kas Gerardi needus tähtsates play off mängudes saab jätku, juhul kui sinna muidugi jõutakse. Prantsusmaa maksimumpunktidega põhigruppi, sloveenid võtavad kaasa 2.

Kodufännide “rõõmuks” on Poola kuskile kosmosesse vaikselt ära hõljunud. Saudide vastu esimene poolaeg täiesti masendav 13-12. Ei imestaks, kui saalis punasärkide read poolajal kõvasti hõreneks ja targemad professorid külma Lomzat libistades oma meeskonna ebaedu lahkama asuksid. Poola selle matši lõpuks läbi suure häda ja viletsuse võidab, midagi väga veenvat siin küll ei ole. Saudid, kes olid iseenesest selles mängus tublid, presidendi karikale, poolakad nulliga põhigruppi, peale mängu nägudel kergendusetunne, mitte naeratus.

Grupp C

Rootsi 47–12 Uruguai

Brasiilia 30-28 Roheneemesaared

Brassidele töövõit, Roheneemesaared põhigruppi. Kõva võitlus nende kahe vahel, aga võtmed olid algusest saati brasiillaste käes, mäng oli kontrolli all, natukene rohkem kvaliteeti ja kogemuste suurturniiridel pääses maksvusele. Brasiilia võtab kaasa 2 ja Cape Verde 0 punkti – aga vajalikud mängud tõsiseltvõetavate vastastega ning võimalus veel üllatada, neil pole kaotada miskit.

Rootsi, kelle kirjutasin kodusel turniiril ennustusena kuldmedalistiks, läbi alagrupi vigadeta. Polnud suurem asi alagrupp ka, kui päris aus olla. Uruguai poisid alles õpivad põrgatama ja suutsid Rootsi vastu 12 väravat visata, brassidest ja saareriigist käidi ka üsna veenvalt üle. Sama lugu nagu hispaanlastega – tugevat vastast ei ole veel puretud, need hakkavad tavaliselt vast hammustama. Johansson ja Wanne panid selles mängus 21 tk kahepeale, aga need on ainult numbrid. Rootsi 4, Brasiilia 2 ja Roheneemesaared 0 punktiga põhigruppi. Uruguai on favoriit viimasele kohale.

Grupp D

Island 38-25 Lõuna Korea

Portugal 27–20 Ungari

Island elas šokk kaotust üle Lõuna-Korea poiste vastu, õnnestunult. Kuna Islandi fännidel suurt miskit vaadata ei olnud, korralik pakk pandi, jäädi vaatama Portugali ja Ungari kohtumist. Portugali võidu korral tekib surnud ring (Island, Ungari ja Portugal kõikidel 4 punkti ja omavaheliste mängude väravate vahe otsustab järjekorra) ja Island läheks grupist edasi 2 punktiga, nii ka läks. Kerge õpetlik kaotus lipsas sisse ja äratas poisid vähe üles, ehk tuleb turniiri käigus kasuks. Lõuna Korea teekond viib presidendi karikale.

Portugali ja Ungari. Ülitähtis mäng mõlema jaoks ja pinge on juba soojendusel korralik. 48 sekundit saab mängitud ja Ungari kaitsešeff Sipos saab punase ja läheb duši alla. Ferreira alustab mängu 9 tõrjega 10 st viskest. Kell on 21:20 ja vaikselt hakkab Tallinnasse ka sellist haisu jõudma nagu sõidaks sügisel kahe põllu vahelt läbi ebasoodsa tuulega. Teate küll, mis lõhna ma mõtlen. Portugal teeb siin korraliku avalduse ja taob Ungari koondise maa alla. Portugal naudib, Ungari ootab, mida, et mäng juba läbi saaks. Siin ei aita eestlaslikul kombel enam tulede kustutamine ja piibli lugemine ka. Portugal põhigruppi 2 ja Ungari samuti 2 punktiga, ungarlastel sellesamuse maitse ka suus, pole meeldiv.

Järgmiste osadeni,
Janar

Foto: IHF www.ihf.info 

 
Banner Banner Banner Banner Banner