Janar Mägi meeste MM blogi: Kristallkuulike välja ja ennustama. Euroopa domineerib taas, Egiptus üritab Ikea kapi koost lahti võtta.

24.01.2023

Janar Mägi meeste MM blogi: Kristallkuulike välja ja ennustama. Euroopa domineerib taas, Egiptus üritab Ikea kapi koost lahti võtta.

Veerandfinaale on käsipallisõbrad oodanud nagu eestlane igal aastal ootab kevadet, suve. Pimedus ja külm vaevalt väga kellelegi meeldib. Pinget ja kvaliteeti peaks nendes mängudes jaguma, mis täidab ka kõige nõudlikuma fänni ootused. Olen lugenud inimeste kommentaare sotsiaalmeedias ja kuulnud ka osade käest otse, et kuidagi lahja on see MMi supp. Ega tegelikult ei ole ikka küll, mõelge nüüd natukene teise poole pealt ka kaasa, on minu soovitus. Maailmameistrivõistluste finaalturniiril osalemine on iga riigi jaoks suur saavutus, kas vigiseksime eestlaslikul kombel samamoodi, kui meie oma riigi koondis sinna peale saaks ja võiduta naaseks. Pakun, et mitte. Elaksime kodus ekraani taga või saalis trummi tagudes kaasa, prooviksime igas asjas positiivset näha. Oleksime uhked. Jah, ka MMil on tugevaid riike ja nõrkasid. Sellepärast osad ongi favoriidid ja teised mitte. Katari saavutus kodus hõbe võtta 2015 aastal, tahaks teada, kui paljud selle peale oma säästud panustasid. Ma pakun, et mitte just liiga paljud. MM annab võimaluse näha erinevaid käsipallikultuure, erinevaid mängustiile, erinevaid inimesi. Kõik on omamoodi. Väljend, iga mees peab kunagi naise võtma, sest õnn ei ole kõige tähtsam, peab natuke nendes kommentaarides paika. Eestlane, proovi natukene positiivsem olla, väljas on pime küll, aga see eest saab suusatamas käia.

Märgin paarides enda favoriidid paksus kirjas.

Kolmapäev kell 19:00

Taani – Ungari

Kõike muud kui võit oleks taanlastele suur pettumus. Olles näinud Taani mängu Egiptusega julgeks täitsa pakkuda, et see võit võiks olla ka suuremapoolne. Ungari on sel turniiril teinud ühe väga korraliku mängu Islandi vastu, kus tuldi välja 6 väravalisest kaotusseisust ja lõpuks tulemusega 30-28 see võit tabelisse kirjutati. Taani on paberil kõvem, tükk maad kõvem. Viik horvaatidega äratas korralikult üles ka. Lisaks toodi kaitsesse igiliikur ka juurde. Vahetust on ka skandinaavlastel rohkem, võrdset pean siin silmas. Madjaritel saab otsustavaks kindlasti väravavahi tegevus ja kuidas taanlaste tempoga suudetakse kaasa minna. Kolmapäeval selgub, kas kuulike valetas.

Norra – Hispaania

Väravavahid on mõlemal võistkonnal väga heal tasemel, väike eelis kogemuste osas läheb hispaanlaste omadele, skandinaavia meestel on selles osakonnas ebastabiilsust rohkem sisse visanud.  Norra plussiks saab lugeda, et mäng ei toetu enam ainult Sagoseni peale. Tuleb väravaid igalt poolt. Norra on selles paaris kindlasti kiirem, hispaanlaste mäng veidi kavalam ja distsiplineeritum. Väravate hulk selles paaris sõltub sellest, kumb oma mängu suudab peale suruda. Annan väikese eelise siin paaris Norrale, kaitse on natukene parem.

Kolmapäev kell 21:30

Prantsusmaa – Saksamaa

Prantslaste kvaliteet kaitses on suureks plussiks, aga ei tohi unustada Vincent Gerardi play offide needust. Tokyo mängudel õnnestus see kuidagi ära manada ja Prantsusmaa tuli olümpiavõitjaks. Sakslaste mäng käib suuresti tänasel hetkel läbi Knorri ja Golla, kui need kaks kuumaks lähevad, siis hakkab teistele ka rohkem ruumi tekkima. Väga oluline osa bratwurstimaa edust või ebaedust sõltub kurjast hundist väravas. Duo Wolff ja Birleim puuri kaitsevad, stabiilsus on täpselt samasugune, nagu seemnemännil lageraie langil, kui tuult pole siis ta seal ilusti seisab. Hakkab puhuma – kipuvad ära murduma. Prantslastele eelis siit paarist eelkõige kaitsetegevuse eest, väga hea kvaliteediga mängijaid on ka mõned rohkem. Sakslased kippusid norrakatega lõpus vähe väristama ka, aga noored õpivad kogemustest.

Rootsi – Egiptus

Kodus mängiv Rootsi on olnud hea, väga hea. Parem sisemisel tegutsev Lagergren, kes on teinud hea turniiri, sai puhkust. Samuti Palica. Väravavahid on kindlasti üks kollasärkide trumpidest. Teine jokker mängib keskel, Jim Gottfriddson. Ülemäära palju veel ise visanud ei ole, aga see kuidas noormees teistele võimalusi ette teeb ja söötu jagab, see on klass omaette. Paneksin selle härra ka turniiri väärtuslikema mängija kandidaadiks. Rootsi suudab korralikult tempot kiireks ajada, kaitses ollakse ka kompaktsed ja liikuvad. Egiptus sai taanlastelt kõvasti sugeda, kas väsimus hakkab peale tulema. Omari puudumine vigastuse tõttu on ka käike vähemaks võtnud. Talenti ja oskuseid seal on küllaga, tahtmist ka. Heal päeval on vaaraod võimelised ehk rootslastest jagu saama, sellisel päeval nagu oli taanlaste vastu, on ootamas sarnane tulemus. Kuulikese pealt ennustaksin siiski rootslastele poolfinaali minekut ja üsna kindlast võitu. Egiptuse saatuse ja õnne jumal Shai kindlasti juba tulemust teab, meie saame selle teada kolmapäeval.

Natuke numbreid ka:

Hetkeseisuga on paukunud kõige rohkem Tšiili koondislase Erwin Feuchtmanni püss, seda küll pooled korrad presidendi karika raames, aga väravate saldo on 46 peal. Elisson teisel kohal 45 ja kolmandal Kay Smits Hollandi koondisest 44 kolliga.

Kui vaadata väravaid ja sööte siis Islandi mängujuht Gisli Kristjansson on poodiumi kõrgeimal astmel 18 värava ja 39 sööduga. Järgnevad Gottfriddson ja Cindric.

Parim pikanäpumees on siiani Ludovic Fabregas, kes on suutnud vastastelt siiani ära nihverdada palli kümnel korral. Sellega saavutab ta tagaotsitavate tabelis esimese koha.

Elmasry Egiptusest on pannud, kossutermineid kasutades, vastaste visetele käe peale kolmeteistkümnel korral. Ehk tuleb mõni lisaks rootslaste vastu.

Kõige kurjemate mängumeeste tabelis asetseb esimesel kohal TEAM USA mängumees, Paul Skroupa. Ainuke sinise kaardi saanud mängija. Kel nälg, sel jalad – või hambad. Eks Luis Suareze kombel vastase kätt puredes muud oodata polegi. Inimesed niigi toodavad liiga palju toitu, milleks siis veel hammastega liigikaaslase kallale minna.

Turniiril kokku on visatud 5447 väravat, sinna tuleb veel lisa.

Millised on teie ennustused ?

Järgmiste osadeni,
Janar

Foto: IHF

 
Banner Banner Banner Banner Banner