Janar Mägi meeste MM blogi: Kopp Kopp. Kes on ? Veerandfinaalid.

Grupp 1

Iraan 22-26 Poola

Sloveenia 31-23 Montenegro

Hispaania 26-28 Prantsusmaa

Poola pakkus kodupublikule veel positiivset emotsiooni, alistades Iraani. Midagi ülemäära lihtsalt ei tulnud, pidi korralikult pingutama. Iraanil turniiri jooksul isegi kergemat sorti edasiminek. Poolajaks olid poolakad 6 väravalise eduseisu välja võidelnud, teise poolajal võidab Iraan 12-10. Esimese vahegrupi viimasele kohale iraanlased lõpuks nulliga jäävadki. Poola lõpetab neljandana ja punkte sama palju, neli. Kodupubliku ees mänginud poolakatele sellelt MMilt pigem pettumuse laadne toode, kõige soliidsem esitus vast kohe esimeses voorus Prantsusmaa vastu, see andis ka lootust, ehk tuleb. Ei tulnud. Koosseisuga natuke probleeme, liiga vähe väga häid mehi. Väravavahid polnud ka suurem asi. Mõne aasta pärast, kui noorematele ka jalakarvad kasvavad, siis ehk tuleb.

Sloveenia midagi juhuse hooleks ei jäta, Montenegro vastu tehakse töö kiire ja korralik. 15-8 poolajaedu näitab ära, et mänguks ollakse valmis ja kvaliteeti jagub. Zoran Roganovic astub peale turniiri Montenegro peatreeneri toolilt maha ja seal ulub hetkel tuul. Meest ei vallandata, vaid tunnetab ise, et tema töö on tehtud ja rohkem anda pole. Montenegrol jääb ka olümpiapilet saamata, see saabki otsustavaks. Roganovici eestvedamisel on Montenegro käsipall teinud suuri samme positiivses suunas alates 2018 aastast, kui see mees pukis istunud on. Montenegro saldosse jääb 2 punkti ja viies koht. Sloveenid 6 punktiga grupis kolmandad.

Hispaania ja Prantsusmaa pakkusid korraliku mängu, kuigi edasipääs oli kindlustatud juba. Järjekord ainult ei olnud. Vastast ka hetkel veel ei tea, see selgub siis, kui grupp 3 on oma tegevuse purki saanud ja viimase vooru ära mänginud. Naljakas sats on see Hispaania, vaikselt kuskil telgitagustes toimetab, mänge vaadates sõltub kõik vastasest, kui palju antud päeval vaja teha on. Prantsusmaa vastu jäi seekord natukene väheks. Aga heal päeval oleks saanud võidu ka kätte, tasemevahe nii suur ei ole. Gerard mängis suhteliselt hea mängu, tagamängijate ja äärte osakond prantslastel on korralik. Kaitse ehk avaldab kõige rohkem muljet. Muidu tehti kahepeale korralikult tehnilist praaki. Selline natuke pingelisem pingevaba mäng. Mõlematel miinimumeesmärk saavutatud. Prantsusmaa grupi võidab, Hispaania teine, punktid 10 ja 8.

Grupp 2

Island 41-37 Brasiilia

Ungari 42-30 Roheneemesaared

Rootsi 32-30 Portugal

Ungari mängib saareriigi üle üsna veenvalt ja jääb kuue punktiga õhtust Rootsi ja Portugali mängu ootama. Enda asjad on ära vormistatud ja nüüd jääb üle vaid rootslastele pöialt hoida. Asjad enda kätes enam ei ole, vajatakse rootslaste võitu. Roheneemesaartele siit turniirilt väärt kogemus, potentsiaali on kui asja isuga edasi teha. Vahegrupis võidulisa neile ei tule ja tabelisse jääb baranka. Ungari lõpetab grupi 6 punkti peal.

Island ja Brasiilia pole vist väljendit, mida kasutavad väga paljud käsipallitreenerid, veel kuulnud, et kõik hakkab kaitsest pihta. Seekord hakkas rünnakust. Puurivahid mõlemal pool väga mannetud, samuti kaitsetegevus. Panustatakse kiiretele väravatele ja jooksmisele. Kokku siis 78 väravat, kosmos. Viska palju viskad, kõige rohkem tuleb ikka  nurgast, Elisson 9 väravat. Islandi tööviga Ungari vastu alagrupis maksab neile ka veerandfinaali koha. Turniiri käigus lagunevad viikingid sõna otseses mõttes ära ka. Magnusson ja Palmarsson langevad vigastustega, Gustavsson mängib läbi valu kaasa. Valusad mehed jäävad kõrvale ja pingimeestele on need sussid natukene suured. Mitte et seal halvad mängijad oleks, pole lihtsalt nii head. Brasiilia turniiri käigus aina paremaks läheb. Langaro turniirilt kõrvale jäämine on väga valus, väga korralik koondis muidu, kahju, et üks suuremaid kahureid lihtsalt sel korral pauku teha ei saanud. Island 6 punktiga grupis kolmas ja brasside saagiks jääb 3 punkti.

Õhtu viimases mängus selgub, et Lagergren saab väikse pausi, Ungari fännidele see kindlasti ei meeldi, hästi mänginud vasuri ei osale. Mängu alguses pommitatakse korralikult üksteise väravavahte siniseks. Viiendal minutil alles avab Rootsi skoori ja edasine on juba käsipalli moodi. Portugal lahendab palju joonelt, Rootsi igalt positsioonilt. Poolaja Portugal 14-13 võidab.  Teisel lähevad rootslased ette juba 6 väravaga. Pereiralt time out. Pannakse seitse kuuele ja toimib, uuesti tuleb Portugal mängu tagasi ja jõuab värava kaugusele. Viigiseisu enam selles mängus ei tule. Rootsi saab publikult veel tuge ja läheb taas eest ära. Lõpuks teenitud ja mitte maailma kõige kindlam võit läbi käsipalli ajaloo, 32-30. Siiski kontrollitud ja soliidne mäng. Palicat ka puuris ei olnud, kui see hulluks peaks taas minema, nagu Islandi vastu, siis kaovad puuri võtmed jälle ära. Rootsi paneb selle ürituse kodus kinni ja punkte sel MMil ära pole andnud. Portugal langeb peale kõva võitlust grupis neljandaks, saldos 5 punkti. Ja mis kõige imelikum, Ungari edasi, teisena. Imelik maailm, poleks seda ennustanud. Ungarit muidugi on kahte sorti olemas, selline, kes Islandile 6 väravalisest kaotusseisust kotti tõmbab ja selline, kes Portugalilt 7 väravaga tuppa saab. MMi võlu. Veerandfinaali vastane tuleb neljandast grupist. Seal on kaks kurja hunti, Egiptus ja Taani, kes mängivad viimases voorus omavahel.

Mäng käib ka olümpiapiletite eest, seega niinimetatud lambi mänge ei ole tulemas.

Soovitused, mida kaeda:

16:30 Qatar – Argentiina

19:00 Serbia – väsinud Holland

21:30 Mõlemad on parajad maasikad Saksamaa-Norra/Egiptus-Taani, ise vist kaldun viimase paari poole, kuna Egiptus mängib lihtsalt vägevat käsipalli.