Janar Mägi meeste MM blogi: Käsipallisõber tõuseb, naudib suusailma, või teeb jalutuskäigu, ja kella poole viie paiku sätib end Viaplay lainele, kolmas ja neljas vahegrupp teevad round kahe. Pick up your weapons and fight!

Grupp 3

Serbia 28-22 Argentiina

Norra 30-17 Qatar

Holland 26–33 Deutschland

Serbia kohtus argentiinlastega, kes esimesel poolajal oli nagu see kutsikas, circa 6 kuune, kes sulle koguaeg närvidele käib, kui tahad diivanil lösutades rahulikult käskat vaadata. Käib ja hakkab varrukast kinni, kes sügamise peale ka selili põrandale ei viska ja ei alistu. Aga ta meeldib sulle ikkagi. Samuti meeldis käsipalli fännile esimene poolaeg. See lõppes Serbia 12-10 võiduga. Kahjuks Argentiinat vaid üheks poolajaks jätkuski, kui aus olla, siis asju väga lõpu peale nendega jätta tasugi. Serbia toob Karlssoni katuselt alla ja paneb ta teiseks poolajaks väravasse. See, et mees näeb välja nagu ta oleks Grossi poe taaraautomaadi vastu just koni ära kustutanud ei mängi väga rolli, Milosavljev tuleb, näeb ja võidab. Puuri võtmed peidab ka sügavale urgu ära, argentiinlased neid enam üles ei leia. Üldpildis on Serbia teisel poolajal soliidne. Rünnakul tehakse ka oma ära. Lõpuks kindel võit ja grupis 4 punkti kirjas. Argentiinal tabelis punaselt L,L,L,L = 0.

Naftatootmise edetabelis maailmas paiknevad Norra 11. kohal ja Katar 15.kohal. Ma olen siin tatti pritsides koguaeg Katarist, kui musta kulla maast rääkinud. Norra toodab rohkem, nii maapõuest, kui platsile arvestatavaid käsipallureid. Ainuke vahe on see, et Norra teeb seda ehk nii, et jääkarudel on rohkem jääd, kus mõnus rasvane hüljes pikutada saab, keda murda. Norra hakkab saaki esimesel poolajal tempo ja väravavahiga vaikselt purema. Poolajal seis 14-9, Katar lonkab. Norra paneb teisel poolajal tempot ja kaitset veel juurde. Paneb paki ka korraliku. Siit varrest võib pauku tulla veel küll, eks mäng Saksamaaga näitab, kas tuleb pauk või puuks.

Saksamaa, bratwurst, weisswurst ja schnitzel. Mulle need kõik maitsevad. Holland kustutatakse korralikult kaardilt maha. OH WIE IST DAS SCHÖN kõlab põhimõtteliselt terve teise poolaja. Saksamaa tahab midagi saada, kaela. Hollandi meeskond on küpse, elu on selline, ainult 7 meest suudavad hästi mängida, rohkem pingilt tulemas neid pole. Kas lõpuks ometi on Saksamaale paistmas pisike kiireke, et võidakse medalite eest võidelda. Eks paistab, kui vahegrupp lõppeb, kas on tõsi taga või lihtsalt haip. Gislassonil plaane jagub, meeskonda ka on. Miks mitte….?  Saksal 8, Hollandil 4, asi selge.

Grupp 4

Egiptus 26-22 Bahrein

USA 24-33 Taani

Horvaatia 34-26 Belgia

Väga ei hakka siin pikalt arutama, Egiptus, Taani, Horvaatia panid kõik säästurežiimil lõpuni, kõikidele kaks punkti juurde saldosse.. Egiptus 8, Taani 7 ja Horvaatia 5 punkti. Taanil mäng ootel Egiptusega, kes juba edasi on, horvaatidel Bahreiniga. Miskit võib veel juhtuda. Egiptus siit edasi igal juhul.

19:00 Brasiilia – Island

21:30 Hispaania – Prantsusmaa + vahepeal võib Rootsit ja Portugali ka piiluda, kui on põhjust.