Janar Mägi meeste MM blogi: Grupid 3 ja 4 lõpetavad main roundi esimese vaatuse.

Grupp 3

Holland 32-30 Qatar

Saksamaa 39-19 Argentiina

Norra 31–28 Serbia

Tulbid nägid esimesel poolajal üsna närtsinud välja, lõpuks läbi suure häda ja viletsuse saadi siiski jagu meestest, kes pumpavad maapõuest välja musta kulda. Qatar alustas mängu väga hästi, väravavaht oli tasemel, rünnakul saavutati edu eelkõige siiani varjus olnud individuaalsetele oskustele. Koostöö joonega toitis. Poolajaks edumaa 19-15, oleks võinud olla suuremgi. Hollandlastel ei õnnestunud esimesel poolajal mitte midagi, valesöödud ja väravas keegi viskas palle keskjoonele lahti mängimiseks.
Poolajal pani Olsson juuksed patsi ja patsutas sõbralikult poistele õlale, oli abi ka. Holland võtab sellest mängust kohustusliku võidu, kui soov kõrgematele kohtadele mängida, kindlasti oli ka väike turgutus – Mmil lihtsalt ei anna sulle keegi midagi. Natuke valmistab probleeme ka kvaliteetse vahetuse puudumine, eriti mida mäng edasi. Mu endine treener Rúnar Sigtryggsson ütles alati, parem mängida halvasti ja võita, kui väga hästi ja kaotada. Kvaliteedi näitaja on ka see, kui suudad halval päeval ikkagi sellest samusest asjast saia teha.  Qataril 0, Hollandil 4 punni ja teed on veel grupi etteotsa valla, aga hakkab vägisi tunduma, et rammu selleks võib natuke väheks jääda.

Saksamaa tegi “machtdemonstrationi”, tagus Argentiina maa alla, valas betooni ka peale. Mitte vähimatki võimalust argentiinlastel selles mängus ei olnud. Mulle Saksamaa isiklikult meeldib, eriti see kuidas inimesed sporti suhtuvad ja milline on Saksa sportlase mentaliteet. See ei ole eestlase standard väljalaskega mitte mingil kujul võrreldav. Olen mänginud elus väga erinevatest rahvustest käsipallurite vastu, samuti eri koondiste vastu. Balkani poistel on alati kas hirmus tuhh või läbipõlemine. Skandinaavlane on rahulik. Leedukas rapib sind, aga sakslane teeb oma tööd algusest lõpuni, kõik 60 minutit, ja teeb seda enamasti kvaliteetselt – samamoodi nagu autosid.

Serbiale sõitis Füchse-townist Berliinist Deijan Milosavljev ka juurde, polnud kaua vaja oodata, et näha, mis mehega tegu on. Füchse Berliini puuri päris iga suvaline tont ei valva, selle eest juba hoolitseb Ilusat värvilist kalli brändi džemprit kandev Bob Hanning. Talentide peale Potsdami peatreeneril ja Füchse mänedžeril nina on.  Poolajaks Serbia ees 17-14 ja mängu kontrolliti. Peale pausi deja-vu. Norra on oma mootori soojaks saanud, tõrjuma hakkab Saveraas ja Milosavljev teeb kokku 3 tõrjet teisel poolajal, norrakad panevad veel tempot juurde. Murdepunkt saabub 45 minuti kandis ja Norra läheb oma teed. Samasugune stsenaarium nagu Hollandi vastu. Lõpuks võetakse kindel võit ära. Norral 6 punkti ja Sakslastega jagatakse grupis esimest kohta. Serbia jääb hetkel 2 punkti peale ja unistus veerandfinaalist saab lõpu. Tüüpiline balkani värk, kui hoog on sees õnnestub kõik, kui vastased mängu tagasi tulevad ja juhtima lähevad, kukub kaardimaja kokku.

Grupp 4

Team USA 27-32 Bahrain

Egiptus 33-28 Belgia

Taani 32–32 Horvaatia

Bahreini poisid tegid ameeriklaste vastu kohe alguses vahe sisse, sellega tiksuti sõbralikult, korda mööda väravaid visates lõpuni ära ka. Kvaliteeti on kuningriigi poistel hetkel natukene rohkem, kui seda tänasel hetkel ühendriikide koondisel. American dreamilt tõmmati kontrasti täna natukene maha, aga ehk selle arvelt toimub tulevikus areng ja team Shaqi abiga muutub see hetkel läbi seapõie kumav valguskiireke täitsa eredaks – elu näitab. USAl 0 ja Bahreinil 4 punni tabelis kirjas.

Egiptusel said lõpubossid päeva vabaks, rohkem mänguaega jagus pingimeestele. Rahulikult toimetati 2 punkti oma kontole, ilma suuremate sekeldusteta, gaasi muidugi päris põhja ka ei vajutatud. Belgia sai suurte poistega mürada. Belgial 0 ja Egiptus grupi liider 6 punktiga.

Taani ja Horvaatia mängust sellist asja küll oodata ei osanud. Horvaadid on seni mänginud üsna mannetu turniiri ja siis organiseeritakse selline etendus. Taani oli enne mängu kindel favoriit, iga käsipallisõbra jaoks, kes turniiri on algusest saati jälginud. Aga tegemist on MMi vahegruppidega ja siin on ennustamine suhteliselt keeruline. Luuavarrest hakkas täna niimoodi paukuma, et vähe pole. Horvaatia surub Taanile oma mängu peale ja võidab poolaja ühe väravaga (suurim vahe oli 4). Suureks üllatuseks ei murra Taani horvaate teisel poolajal ka ära. Cindric organiseerib hästi rünnakuid ja jagab söötu joonele Sipicile. See mees on küll lühikest kasvu, aga kõik suved vanaema juures käinud, veepangesid tassinud ja põllult kõik maakivid käsitsi hunnikusse veeretanud. Osavust ja sitkust pole ka mitte vähe. Sageli kui see mees palli saab on pool Taani kaitset selili maas. Jakobsenil pole halvem sats, tagaliin Pytlick, Hansen ja Gidsel harutab horvaatide kaitset ka korralikult. Individuaalsed oskused on kosmosest. Mängus jagub pinget lõpuni, Jakobseni time out, juhtnöörid järgmised: “Meie suudame viigiga elada, mängime lõpuni.”
Hansenilt sööt vasakusse äärde, puterdatakse ära, Taani värav tühi. Duvnjak paneb omalt poolelt – latti. Game over. Taanil grupis teisena 5, Horvaatial 3 punkti kirjas. Treeningmäng USAga Taanlastel ootamas ja siis tuleb Egiptus. Kuri, agressiivne ja head käsipalli mängiv Egiptus. Mäletame ju eelmist kohtumist MMil 2021 aastast, seekord küll vahegrupis, aga huvitav saab olema.