Hurraa, tihe seis ning väiksed eelised ehk meeste meistriliiga eelvaade

23.01.2023

Eesti meeste käsipalli meistrivõistlustel peetakse sel nädalal kolm kohtumist. Teisipäeval lähevad Tapal vastamisi kohalik N.R Energy ja Põlva Serviti. Kolmapäeval mängivad Arukülas Mistra ja Viljandi HC ning vooru lõpetavad Kehras Horizon Pulp&Paper ning HC Tallinn.

Serviti läheb Tapa vastu enesekindlust tagasi võitma

Vooru alustavad SK Tapa ja Põlva Serviti kohtusid kaheksa päeva tagasi esimese mainitu koduväljakul ning tookord jäid peale võõrustajad seisuga 34:30. Lõuna-eestlased ei ole sel hooajal palju kaotusekibedust tundma pidanud, kuid huvitaval kombel on just viimases kahes mängus selle nädala vastastele alla jäädud. Eelmises voorus kaotas Põlva oma esimesed punktid meistriliigas, kui Viljandiga mängiti viiki. SK Tapa alistas kindlalt HC Kehra.

"Meil on viimasel ajal olnud koosseisuga probleeme, eks vaatame oma väed üle, kelle platsile saata saame. Mõnedel on kergemad hädad, teistega ei teagi täpselt, mis neil viga on või kui kaua pallurid eemal on. Oleme saanud Tapa vastu kaks kaotust järjest ning üritame enesekindlust just selle vastase vastu tagasi saada. Eks psühholoogiline eelis on hetkel nende pool, kuna nad mängivad kodus suure hurraaga ja valjuhäälne kaasaelamine kodupubliku poolt innustab neid," analüüsis Serviti peatreener Kalmer Musting.

"Taaskord mängime Põlvaga, kellega on see hooaeg olnud palju kohtumisi, mis on kulgenud erinevas rütmis. Peame oma tegemistele hoolikalt keskenduma, siis on võimalik nendega mängus püsida. Võistkonnas on ka väikesed vigastusprobleemid, kuid siiski iga mäng ja punkt on meie jaoks tähtsad ning see tähendab kõikides matšides maksimumi andmist. Kodus tahame kõigil elu raskeks teha. Viimastest mängudest on head emotsioonid all ja soovime need enda kasuks keerata ka sel korral," kommenteeris SK Tapa/N.R Energy mängija Kaspar Lees.

Viljandi ja Mistra mõtlevad tabeliseisule

Kolmapäeval kohtuvad Viljandi ja Mistra on Eesti meistriliigas kohtunud sel hooajal kahel korral ning mõlemad mängud lõppesid põhja-eestlaste ühe väravalise napi paremusega. Lõuna-eestlased suutsid eelmises voorus Serviti vastu ühe punkti välja võidelda, kui matš lõpetati viigiliselt. Mistra alistas kindlalt HC Tallinna. Mistra asetseb tabelis teisel kohal edestades selle nädala vastast viie punktiga.

"Eesti liigas on meil seis hea, anname endast parima, et seda positsiooni hoida ning oma kohta veel tugevdada. Meie selle hooaja eesmärkide seas on meistriliiga kõige tähtsam, seetõttu valmistume korralikult ja üritame oma võitude rida jätkata," alustas Mistra peatreener Jüri Lepp. "Serviti mänguga eelmises voorus võime rahule jääda, arvestades et meil oli pikk paus selja taga. Tabeliseis on tihe. Meil on omad mõtted, kus tahame põhihooaja lõpus paikneda ning seetõttu peame Arukülast punktidega naasma," lisas Viljandi HC treener Marko Koks.

HC Kehra võõrustab HC Tallinnat

Mänguvooru lõpetavad HC Kehra ja HC Tallinn on meistriliigas sel hooajal kohtunud kahel korral ning mõlemad matšid lõppesid Horizon/Pulp&Paperi võiduga. Eelmises voorus pidid mõlemad tiimid vastaste paremust tunnistama, kui Kehra jäi alla Tapale ning HC Tallinn Mistrale. "Mehed hakkavad terveks saama ning vahepealne paus tuli meile nii mentaalselt kui füüsiliselt kasuks. Kehra mängis eelmises matšis alla oma võimete ja on karta, et kahte nii kehvat esitust nad ei tee. Teeme kõik selleks, et korralikult valmistuda ja vastastele kõva lahing anda," lõpetas HC Tallinna treener Risto Lepp.

Meistriliiga tabeliseis: (mängude arv, võidud, viigid, kaotused, punktid)

1. Põlva Serviti                                    9 8 1 0  17
2. Mistra                                            10 8 0 2  16
3. Viljandi HC                                    10 5 1 4  11
4. SK Tapa/N.R. Energy                    10 5 0 5 10
5. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper      9 2 0 7   4
6. HC Tallinn                                     10 0 0 10 0

Meeste meistriliiga selle nädala mängud:

24.01 19:00 Tapa Spordikeskus SK Tapa/N.R. Energy - Põlva Serviti
25.01 19:00 Aruküla Põhikooli Spordisaal Mistra - Viljandi HC
25.01 19:00 Kehra Spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper - HC Tallinn

Pildil: Mistra ja Viljandi võitlevad tähtsate punktide pärast (Foto: Helin Potter/Eesti Käsipalliliit)

 
Banner Banner Banner Banner Banner