Hooaja suureskooriliseimas esiliigamängus sai kindla võidu Põlva Coop

07.10.2021

Meeste esiliiga kolmas voor jätkus neljapäeval ühe kohtumisega Põlvas, Mesikäpa hallis. Kodumeeskond Coop oli 42:25 (24:11) üle HC Tallinn/Mustamäest ning on hooaega alustanud nagu "emaklubi" Servitigi, tunnistades kõigis sarjades ainult võite.

Tänavu debüteeriv HC Tallinn/Mustamäe oli seni pidanud ühe kohtumise, kus andis korraliku lahingu HC Viimsile, ent jäi üheksa väravaga alla. Põlva Coop oli ainsas liigamängus kindlalt üle Viljandi SK/Pärnust ning edenes lisaks karikasarjas veerandfinaali, lülitades välja hetkel esiliigat juhtiva HC Tallinn 2.

Andres Joosepi juhendatavad mustamäelased olid vastastest keskmiselt kaks aastat nooremad, ehkki mängiva abitreeneri Ragnar Põldma näol oli neil välja panna ka neljapäevase kohtumise vanim osaleja.

Tallinn/Mustamäe alustas korralikult ja platsi noorim pallur ehk nädala pärast 15. sünnipäeva tähistav Karel Mattias Peebo värava järel oli neljandal minutil seis 2:2. Siis tabas Coopi kasuks Joonas Vassiljev kaks korda, Kermo Saksing ja Aron Saarna lisasid ühe värava ning vaid kaks minutit hiljem olid võõrustajad 6:2 ees.

Karl Markus Kannel rebis 13. minutil vahe juba seitsmeväravaliseks, 11:4, kuid seejärel suutsid külalised mängupildi tosin minutit võrdsena hoida. Väravaid visati kordamööda, ent seisult 18:11 lõpetas Coop avapoolaja 6:0 spurdiga. Saksingu üheksas tabamus viis põlvalased vaheajale 24:11 eduseisus.

Saksingu kuum viskekäsi ei jahtunud ka puhkepausi ajal, sest 18-aastane vasaksisemine alustas kohe kahe väravaga, enne kui Põldma pealinlaste pikaks veninud "kuiva" perioodi 34. minutil kahe järjestikuse täpse viskega lõpetas.

Võitlust jätkus kohtumises mänguseisust hoolimata. Tallinn/Mustamäel tabasid mitu korda 16-aastased Frederik Pennert ja Mark Tjurlik, kuid teisel pool platsi ei suudetud pidurdada Saksingut ja Kannelt. Coop sai esiliigahooaja senises suureskooriliseimas mängus kindla 42:25 võidu.

Üleplatsimehena jäi Saksingu arvele lõpuks 15 tabamust, kusjuures vaid neli päeva tagasi kõmmutas ta karikamängus HC Tallinn 2 võrku sama mitu palli. Kannel lisas Coopi kasuks kümme ja Vassiljev neli väravat, kaotajate poolel tabas Põldma kaheksa, Tjurlik seitse ja Peebo viis korda.

Järgmised mängud meeste esiliigas:

10.10.  14:30  HC Tallinn 2 – Valga Käval (Viimsis)

10.10.  16:30  Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes – Viljandi SK/Pärnu (Viimsis)

13.10.  19:00  Viljandi Spordikool/Pärnu – HC Tallas/Tallinna Spordikool (Viljandis)

14.10.  17:00  HC Tallinn/Mustamäe – SK Tapa/Tapa valla SK (Kristiine spordihoones)

14.10.  18:00  Põlva Coop – Tartu Ülikool (Põlvas)

14.10.  19:00  HC Viimsi – Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes (Viimsis)

Pildil: Tulemuslikult võis Põlva Coopi ja HC Tallinn/Mustamäe mäng olla ühepoolne, ent võitluslikkust jagus. Aron Saarna ja Kermo Saksing pidurdamas Ragnar Põldmat. (Foto: Helin Potter).