Hooaja kaotuseta lõpetanud Põlva/Arcwood sai kätte võidukarika

29.04.2022

Kahe Põlva meeskonna jaoks lõppes esiliigahooaeg linnasisese duelliga. Liigavõidu juba paar nädalat tagasi kindlustanud Põlva/Arcwood ei lubanud Mesikäpa hallis noortel meestel Põlva Coopist kaotuseta seeriat rikkuda ning võttis 36:30 (19:15) võidu.

Coop vajas kaaslinlaste vastu vähemalt punkti, et kindlustada hõbemedalid ja mitte jääda ootama pühapäeva. Nimepäev oli reedel küll Põlva Coopi peatreeneril ja enamiku Põlva/Arcwoodigi kogenud mängijatest üles kasvatanud Kalmer Mustingul, aga kohtumise algus oli Priitude päralt.

Esiliigavõidu kindlustanud "woodyde" eest tabas Priit Jõks 11 minutiga kuus korda, Coopi kolm esimest tabamust kirjutati Priit Luuk-Luukeni arvele. Arcwoodi 5:1 algedu sulas korraks kaheväravaliseks, aga 13. minutil tuli pidurdamatus hoos Jõksilt 10:5.

Randel Matthias Lepp realiseeris küll kaks karistusviset, ent mängust ei saanud noored põlvalased vahepeal seitse minutit väravat ning Sergei Ljubtšenko pommitas Arcwoodi 13:7 ette. Jätkus küllalt võrdne heitlus ja poolajavileks suutis Coop vahe neljale väravale mängida – 19:15.

Aron Saarna ja Karl Markus Kannel poolitasid teise pooltunni algul kaotusseisu, enne kui Arcwood uuesti viiega eest libises ning Cristofer Jostov 22:17 viskas. Coop oli tulnud lahingut andma ja seda ka tehti. 40. minutil tuli Saarna tabamusest 23:21, kuid peatreener Romet Oone minutiline mõttepaus mõjus Arcwoodile hästi.

Jõks ja Raido Peedomaa kasvatasid jälle vahet ning lähemale kui kolm väravat Arcwood vastast enam ei lubanud. Hooaja 21. võit tuli tulemusega 36:30. Üleplatsimehena viskas Jõks 12, Siim Kübard ja Margo Piksööt lisasid viis väravat. Kaotajatel tabas Lepp üheksa ning Kannel ja Kermo Saksing kuus korda.

Põlva/Arcwood sai kohtumise järel kätte esiliiga võidukarika, teised medalid otsustatakse hooaja viimases mängus. Pühapäeval kell 14 võõrustab SK Tapa/Tapa valla Spordikool võitu vajavat HC Tallinn 2. Viigi või Tapa võidu korral saab hõbeda Coop, pealinlaste võit tooks neile teise koha ja kukutaks põlvalased kolmandaks.

Pildil: Meeste esiliiga võitnud Põlva/Arcwood lõpetas hooaja võiduga linnarivaal Coopi üle. (Foto: Helin Potter/EKL).