Hooaja esimesed karikafinalistid on Põlva ja Viljandi spordikoolid

11.10.2019

Esimesena selgusid karikavõistluste finalistid sel hooajal noormeeste A-klassis. Poolfinaalide avakohtumistes haaratud edu ei andnud Põlva Spordikool ja Viljandi Spordikool käest ning alistasid vastased kordusmängudeski. Põlvalased oli üle SK Tapast 36:27 (16:11) ja Viljandi SK sai 29:21 (14:10) jagu HC Tallasest.

Põlva Spordikoolil oli avamängust võõrsilt SK Tapa vastu kaasas kaheksaväravaline edu. Korduskohtumine algas pinevas heitluses, eduseis käis käest kätte, kuniks poolaja keskel hakkas karikakaitsja vaikselt eest rebima. Poolajavileks seadis Jaanus Peeter Rüütli tabloole Põlva edunumbrid 16:11.

Teisel pooltunnil püsis mäng pikalt võrdsena, ehkki lähemale kui viis väravat Tapa ei pääsenud. Kohtumise lõpus hakkas Põlva Spordikool vahet suurendama, sai 36:27 võidu ning edenes finaali koondtulemusega 65:47.

Mathias Rebane viskas võitjate kasuks kümme, Alfred Timmo viis, Rüütli, Kevin Klaus, Raimond-Eric Jaanus ja Kermo Saksing neli väravat. Kaotajate poolel tabas Marten Saar samuti kümme korda, Ranet Nüüd, Ilja Kosmirak, Endrik Jaanis ja Markus Roosipuu lisasid kolm väravat.

HC Tallas oli Raasikul pea ilmvõimatu ülesande ees, sest avakohtumine oli 15:27 kaotatud. Mäng algas väravatevaeselt ja võrdselt, Viljandi Spordikool oli pidevalt ühe-kahe väravaga peal. Hästi tabasid Hendrik Koks ja Aleksander Pertelson, vastastel üritas seisu tasakaalus hoida Martin Nerut, kes viskas Tallase kuues esimesest väravast viis.

Vaheajaks kasvas Viljandi edu 14:10 peale, kuid teisestki poolajast mängiti 25 minutit täiesti tasavägist mängu. Alles kohtumise lõpuhetkedel rebenes vahe ja Viljandi Spordikool sai 29:21 võidu. Kahe mängu kokkuvõttes oli mulkide paremus 56:36.

Võitjate poolel viskas Koks üheksa, Pertelson kuus ja Mihkel Lõpp neli väravat. Kaotajatest tabas Nerut 11 korda, Nikita Piskunov ja Jaan Läänmäe lisasid kolm väravat. Seega kohtuvad noormeeste A-klassi karikavõistluste finaalis Põlva ja Viljandi spordikoolid. Paremus selgitatakse kahe mängu kokkuvõttes, finaalide toimumisajad selguvad lähiajal.

Pildil: Hetk noormeeste A-klassi karikavõistluste poolfinaalmängust Põlva Spordikool – SK Tapa. (Foto: Helin Potter).