HC Viimsi pigistas viimasel hetkel võidu välja ja jätkab täiseduga

27.10.2021

Meeste esiliigas peeti kolmapäeva õhtul üks kohtumine, kus legendaarse Kalevi spordihalli õhkkonda said nuusutada HC Tallas/Tallinna Spordikool ja HC Viimsi. Kodumeeskond Tallas mängis viimase veerandtunniga maha viieväravalise edu ning Viimsi sai 27:26 (14:17) võidu.

Tänavust hooaega oli HC Viimsi alustanud täisedu ehk nelja võiduga. HC Tallas/Tallinna Spordikoolil oli tabelis nelja kaotuse kõrval üks võit. Huvitav, et mullusel poolelijäänud esiliigahooajal meeskonnad ei jõudnudki omavahel kohtuda ja nii jäid viimased vastasseisud hooaega 2018/19, mil Tallas kaks võitu toonase Viimsi/Tööriistamarketi duubli üle võttis.

Tallas pidi kodumängul hakkama saama peatreener Jüri Lepata, kes samal ajal suunas Raasiku/Mistrat meistriliigas suurepärase võidu suunas HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi üle. Viimsilased said 2:0 ette ja juhtisid kümnendal minutil pärast Siim Pinnoneni täpset karistusviset 6:4.

Siis vastas kodumeeskond aga 4:0 vahespurdiga ning Greg Gornischeff viis Tallase omakorda 8:6 ette. Jarno Nurme viskest tuli 18. minutil viik, ent jälle rebisid võõrustajad vahe kolmele väravale. Tasavägiselt edeneti poolajavileni, enne mida tulid Danel Žigadlo viskest pealinlaste 17:14 edunumbrid.

Teist pooltundi alustas Tallas paremini ning Žigadlo ja kahel korral Rasmus Miller aitasid meeskonna 34. minutil juba 20:15 juhtima. Milleri viskest tuli ka 23:17, siis hakkas Viimsi vaikselt vahet kinni nõeluma. Siim Patrael tõrjus hästi, järjest tabasid Pinnonen, Mihkel Vaher ja Kaspar Haiba ning seis oli 23:20.

Korra veel sai Tallas pärast Gornischeffi viset 46. minutil viieväravalise vahe, 25:20. Aga ülejäänud mänguaja jooksul lisandus kodumeeskonna kontosse vaid üks värav. Viimsil oli pidurdamatus hoos Pinnonen, keda toetas Vaher ning viimase tabamusest tuli 58. minutil 26:26 viik.

Viimasel minutil sündis Mart Variku käe läbi veel võiduväravgi ning otsustava veerandtunni 7:1 enda kasuks kallutanud Viimsi sai 27:26 võidu. Pinnonen viskas 12, Vaher neli ja Nurm kolm väravat. Tallasel tabas Žigadlo üheksa, Gornischeff ja Miller kuus korda.

Järgmised mängud meeste esiliigas:

28.10.  19:00  SK Tapa/Tapa valla Spordikool – Põlva Coop (Tapal)

31.10.  13:00  Valga Käval – Põlva/Arcwood (Valgas)

1.11.   19:00  HC Tallinn/Mustamäe – HC Tallas/Tallinna Spordikool (Kristiine spordihoones)

Pildil: Õnnitlused ja naeratused on omal kohal – HC Viimsi võttis viimasel minutil esiliigas võidu. Vasakul võiduvärava autor Mart Varik. (Foto: Marie-Johanna Kippar/EKL arhiiv).