HC Viimsi alustas esiliigat võiduga HC Tallinn/Mustamäe üle

20.09.2021

Meeste esiliiga tänavuse hooaja avavooru lõpetas veel ühe debütandi esmaetteaste täiskasvanute seas. HC Tallinn/Mustamäe võõrustas Kristiine spordihoones HC Viimsit ning jäi külalistele Harju maakonnast 25:36 (8:16) alla.

HC Tallinn/Mustamäe koosneb peamiselt 2005. ja 2006. aastal sündinud noormeestest, aga HC Viimsi vastu kuulusid meeskonda ka mullu Tallinna Oskarit esindanud Ragnar Põldma ja 53-aastane Jaanus Rätsep.

Omamoodi sümboolselt sai esimese märke protokolli aga platsi noorim mängumees, kui alles 14-aastane Karel Mattias Peebo kollase kaardi teenis. Viimsi asus 3:0 juhtima, aga 11. minutil viskas David Nugis kodumeeskonna poolt seisuks 3:5.

Siis tabasid külalised viis korda järjest, eriti heas hoos oli Kert Liinat. Mullu veel meistriliigas mänginud vasaksisemise viskest tuli 10:3, enne kui Peebo lõpetas mustamäelaste seitsmeminutiliseks veninud väravatepõua.

Tallinn võrdsustas mängupildi, sai vahe viiele väravale ja võinuks lähemalegi jõuda, kuid laupäeval 40. juubelit tähistanud Siim Patrael tõrjus Põldma karistusviske. Viimsi sai uuesti turvalisemalt eest ja vaheajavileks seadis Mihkel Vaheri täpne vise tabloole seisu 16:8.

Teise pooltunni algul kärises Viimsi edu veelgi ning kahe Mart Variku värava järel oldi ees 20:10. Põldma ja Mark Tjurlik viisid vahe uuesti ühekohalise numbrini, kuid 48. minutil tuli Liinati tabamusest 29:17.

Tallinn/Mustamäe poolel hoidis seisu viisakana nädal tagasi 16-aastaseks saanud Tjurlik, kes ainuüksi viimase kümne minuti jooksul tabas kuus korda. Viimsi võttis lõpuks siiski kindla võidu, tulemusega 36:25.

Võitjate täpsemad olid Varik üheksa, Liinat kaheksa, Andreas Kepp viie ja Owe-Martti Lemsalu nelja väravaga. Kodumeeskonna ridades said käe valgeks vaid viis pallurit – Tjurlik tabas üheksa, Peebo seitse, Põldma, Nugis ja Frederik Pennert kolm korda.

Esimesest voorust jäi pidamata kohtumine HC Tallas/Tallinna Spordikooli ja Valga Kävali vahel, mis toimub Valgas 16. oktoobril. Võidukalt alustasid uut hooaega Tartu Ülikool, Põlva Coop, Põlva/Arcwood, HC Tallinn 2 ja HC Viimsi.

Järgmised mängud meeste esiliigas:

22.09.  19:00  Viljandi Spordikool/Pärnu – SK Tapa/Tapa VSK (Viljandis)

24.09.  20:00  Põlva/Arcwood – TKA/Audentes (Põlvas)

26.09.  13:00  Valga Käval – HC Kehra/Primend (Valgas)

26.09.  16:30  HC Tallinn 2 – HC Tallas/Tallinna Spordikool (Viimsis)

Pildil: Hooaega karikakaotusega alustanud HC Viimsi sai esiliiga avamängus kindla võidu. (Foto: HC Viimsi/EKL).