HC Tallinn/Mustamäe lõpetas hooaja võidukalt ja kerkis kümnendaks

25.04.2022

Järjekordse kahe esiliigameeskonna jaoks sai hooaeg 2021/2022 esmaspäeval läbi. HC Tallinn/Mustamäe alistas kodusaalis Viljandi Spordikool/Pärnu tulemusega 34:28 (19:16) ja tõusis viimase vooruga liigatabelis kümnendale kohale.

Jaanuaris esimest korda vastamisi olles sai Viljandis 32:25 võidu HC Tallinn/Mustamäe, kel oli hooaja viimase mänguga võimalik ka tabelis koha võrra kerkida. Nimelt viinuks viik või võit mustamäelased teisest esiliiga debütandist ehk Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentesest mööda kümnendale kohale.

Külalistel puudus nende esipommitaja Kristjan Heinla, küll aga naasis hooaja 12. kohaga lõpetava Viljandi/Pärnu ridadesse värskelt Eesti rahvuskoondises debüteerinud 16-aastane väravavaht Averi Hännile. Ühendtiimis astus Heinla saabastasse Johannes Pertelson, kes viskas mulkide-pärnakate kolm esimest väravat.

Viigiseisult 3:3 spurtisid külalised 6:3 juhtima, kuid peagi karistas kodumeeskond vastase vähemusse jäämise karmilt ära ja Ragnar Põldma viskest tuli 7:7 viik. Uuesti sai Viljandi/Pärnu kahega ette, ent jälle seadis Põldma jalule 10:10 viigi.

Tallinn/Mustamäe abitreenerinagi töötav Põldma oli pidurdamatus hoos ning oma seitsmenda tabamusega viis võõrustajad 21. minutil 12:11 ette. Frederik Pennert kasvatas vahe kolme ja nelja väravanigi, riietusruumi siirduti seisul 19:16.

Teise poolaja algul hakkas külalistel hästi tabama Karl-Vahur Vahemets ning Pertelson vähendas 39. minutil vahe minimaalseks – 23:22. Viigini aga ei jõutud ja 48. minutil rebenes pealinlaste edu pärast David Nugise väravat jälle neljale, 28:24.

Viimased kümmekond minutit pilti ei muutnud, kodumeeskond kasvatas veidi edu ja võidunumbrid olid lõpuks 34:28. Võitjatel tabas Põldma üleplatsimehena 16 korda, Nugis lisas kuus ja Pennert neli väravat. Kaotajatel saatsid Vahemets ja Pertelson palli võrku kaheksal ning Eke-Jaan Sarv viiel puhul.

Debüüthooaja viienda võidu saanud HC Tallinn/Mustamäe kogus nii kümme punkti ning kerkis liigatabelis kümnendaks, kahe silmaga mööda TKA/Audentesest. Viljandi SK/Pärnu sai 22 mänguga kaks võitu ja ühe viigi ning platseerus 12. tabeliastmele.

Meeste esiliiga viimased mängud:

28.04.  18:30  HC Tallas/Tallinna Spordikool – HC Kehra/Primend (Kuristiku gümnaasiumis)

28.04.  19:00  HC Viimsi – Tartu Ülikool (Viimsis)

29.04.  18:00  Põlva Coop – Põlva/Arcwood (Põlvas)

01.05.  14:00  SK Tapa/Tapa valla Spordikool – HC Tallinn 2 (Tapal)

Pildil: Ragnar Põldma (viskel) ootas viimase vooruni, et isiklik skoorirekord 16 väravani viia ja aitas HC Tallinn/Mustamäel debüüthooaja võiduga lõpetada. (Foto: Diana Jesin/EKL arhiiv).