HC Tallinn/Mustamäe avas esiliigas punktiarve

07.11.2021

Eestit räsiv koroonaviiruse pandeemia on lõppeval nädalal tugevasti mõjutanud meeste esiliigat. Nii nelja- kui ka pühapäeval jäi üks kohtumine pidamata, kuid täna siiski ka mängiti. HC Tallinn/Mustamäe sai tabelisse esimesed punktid, alistades võõrsil TKA/Audentese 26:22 (9:8).

Kaks esiliiga debütanti ja peamiselt verinoortest mängijatest koosnevat tiimi kohtusid Viimsis. Seni oli Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes saanud neljast kohtumisest ühe võidu, HC Tallinn/Mustamäe oli viie mängu järel punktita. Peaaegu samas koosseisus osalesid meeskonnad B-klassi karikavõistlustel ning said vastavalt teise ja viienda koha.

Viimsis pöörati mängu alguses peatähelepanu kaitsele. Võib vist öelda, et rünnak oli veidi hambutu – kümneminutilise mängu järel näitas tabloo seisu 0:1, sest Mark Tjurlik oli külalised viiendal minutil ette viinud.

Mustamäelased said paari väravaga juhtima, kui täpsed olid noortetiimi kogemust toovad Ragnar Põldma ja 54-aastane Jaanus Rätsep. 20. minutil oli Tallinn/Mustamäe 5:3 ees, ent peagi tõid Mark Lillenberki ja Markus Leidsaare väravad viigi ning viimase täpne karistusvise viis TKA/Audentese ettegi.

Puhkepausile minnes sai minimaalse edu jälle Tallinn/Mustamäe, juhtides Karel Mattias Peebo värava järel 9:8. Kaks tabamust David Nugiselt kasvatasid vahe kolmele väravale ning heas viskehoos olid teisel pooltunnil ka Tjurlik ja Põldma. Viimase viskest tuli 42. minutil juba 17:11.

Viie-kuue värava pealt enne viimast minutit TKA/Audentes enam lähemale ei saanudki. Siis tegi Kristofer Mell kohtumise lõppseisuks 26:22, mis tähistas HC Tallinn/Mustamäe esimest võitu debüüthooajal.

Võitjate skoorimisvastutus langes peaaegu täielikult kolme palluri õlgadele, sest Põldma viskas kümme ning Tjurlik ja Nugis seitse väravat. Kaotajate kasuks tabas Leidsaar kuus, Mell neli ja Jesper Linkus kolm korda.

12. HC Kehra/Primend 5 0 0 5 105:177 0

Parimad väravakütid: Rando Sein (TÜ) – 68, Kermo Saksing (Coop) – 53, Danel Žigadlo (Tallas/TSK) ja Mark Tjurlik (HCT/Mustamäe) – 49, Ailar Puhasmets (Tapa) – 42, Tõnu Jõks (TÜ) ja Ragnar Põldma (HCT/Mustamäe) – 40 väravat.

Järgmised mängud meeste esiliigas:

16.11.  18:00  HC Kehra/Primend – HC Tallinn/Mustamäe (Kehras)

16.11.  19:30  Tartu Ülikool – Põlva/Arcwood (Tartus)

17.11.  19:00  Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes – SK Tapa/Tapa valla Spordikool (Viimsis)

18.11.  18:30  HC Tallas/Tallinna Spordikool – Põlva Coop (Kuristiku Gümnaasiumis)

Pildil: HC Tallinn/Mustamäe alistas esiliigas TKA/Audentese ja võttis debüüthooaja avavõidu. (Foto: Helin Potter/EKL arhiiv).