HC Tallinn 2 võidu järel selgub hõbe- ja pronksmedalite saatus viimases voorus

21.04.2022

Meeste esiliigas peeti 13. voorust edasi lükatud kohtumine, kus Kuristiku Gümnaasiumi spordisaalis võõrustas kuuendal kohal asuv HC Tallas/Tallinna Spordikool hõbemedalit rihtivat HC Tallinn 2. Külalised võtsid ülivajaliku võidu tulemusega 33:27 (16:13).

Meeskondade viimasest vastasseisust oli palju aega möödas, sest viimati kohtuti hooaja esimeses voorus septembris, mil HC Tallinn 2 sai kindla, 35:17 võidu. Sarnast üleolekut neljapäeval oodata muidugi polnud ning mängu algus seda ka tõestas.

Seisuni 6:6 käisid tabloolt läbi kõikvõimalikud viiginumbrid ehk kumbki tiim ei saanud enamat minimaalsest edust. Siis tabas Sten Toomla kolm korda järjest ja viis Tallinna 15. minutil 9:6 juhtima.

Kodumeeskonna seitsmeminutilise "kuiva" perioodi lõpetas Greg Gornischeffi tabamus, aga Tallinnal oli hoog sees ning Jorma Käsper tegi 11:7. Platsi noorim pallur, alles 15-aastane Henri Markus Takkis vähendas Tallase kaotusseisu 21. minutil kahele väravale.

Neli minutit ei saanud kumbki meeskond palli vastase väravasse, kuniks Aron Leppikult tuli 12:11. Tallinn 2 leidis uuesti väravasoone ja avapoolaeg võideti 16:13. Vahe võinuks väiksem olla, kuid Tallas ei realiseerinud kumbagi kahest teenitud karistusviskest.

Teise pooltunni algul kasvatasid Toomla ja Käsper edu 18:13 peale ning Tallase peatreener Jüri Lepp võttis kohe meeskonna minutiks kokku. Poolaja esimese väravani jõudsid võõrustajad Danel Žigadlo käe läbi alles enam kui kuue minuti möödudes.

Tallinn 2 libises veel kaugemale eest, kui Kristjan Järv 40. minutil 21:15 viskas. Vahe jäi viie-kuue värava peale püsima praktiliselt mängu lõpuni. HC Tallinn 2 pikendas kaotuseta seeria kuuemänguliseks, võttes 33:27 võidu.

Toomla tabas võitjate kasuks seitse, Taavi Tibar kuus ning Käsper ja Kaupo Märjamaa neli korda. Kaks päeva tagasi Tartu Ülikooli võrku tosin palli saatnud Žigadlo sai täna kirja ühe värava enamgi, teda toetasid Tallase poolel Rasmus Miller nelja ning Gornischeff ja Leppik kolme tabamusega.

HC Tallinn 2 on nüüd kogunud 34 punkti ja jääb teisel astmel paiknevast Põlva Coopist kahe silmaga maha. Hõbemedalite kaelasaamiseks peavad pealinlased lootma, et järgmisel reedel alistab esikoha kindlustanud Põlva/Arcwood kaaslinlased ning siis viimasel mängupäeval ehk 1. mail tuleb Tallinnal võõrsil alistada SK Tapa/Tapa valla Spordikool.

Järgmised mängud meeste esiliigas:

24.04.  13:00  Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes – Valga Käval (Viimsis)

24.04.  14:00  SK Tapa/Tapa valla Spordikool – HC Tallinn/Mustamäe (Tapal)

25.04.  19:00  HC Tallinn/Mustamäe – Viljandi Spordikool/Pärnu (Kristiine spordihoones)

28.04.  18:30  HC Tallas/Tallinna Spordikool – HC Kehra/Primend (Kuristiku gümnaasiumis)

28.04.  19:00  HC Viimsi – Tartu Ülikool (Viimsis)

Pildil: HC Tallinn 2 on 2022. aastal võitnud tosinast mängust kümme ja jahib hõbemedalit. (Foto: Helin Potter/EKL arhiiv).