HC Tallinn 2 tõusis viimasel mängupäeval hõbedale, Põlva Coopile pronks

01.05.2022

Meeste esiliiga tänavune hooaeg lõppes pühapäeval kohtumisega Tapal, kus HC Tallinn 2 alistas SK Tapa/Tapa valla Spordikooli tulemusega 44:30 (21:17). Võiduga kerkis HC Tallinn 2 lõpptabelis Põlva Coopiga võrdselt 36 punkti peale ning napsas hõbemedali tänu paremale väravate vahele omavahelistes mängudes.

Ehkki SK Tapa/Tapa VSK oli kindlustanud seitsmenda koha, oli meeskonnal võimalus sõna kaasa öelda medaliheitluses. Viigi või HC Tallinn 2 alistamise korral aidanuks tapalased hõbedale Põlva Coopi. Pealinlased vajasid teisele tabeliastmele tõusmiseks võitu.

Neljandal minutil sai Tapa pärast Robert Hiiemaa väravat 4:2 ette, aga see jäi järgmise 15 minuti jooksul ainsaks korraks, kui üks tiim kahe väravaga ees oli. Küll sai Tallinn ühega peale, siis jälle Tapa ning 18. minutil tuli Hardo Levo väravast 11:11 viik. Kodumeeskond jäi siis platsile neljakesi ning Tallinn spurtis eest.

Taavi Tibar tabas kaks korda ja peagi tuli Palle Viilu värava järel eduseis 16:12. Puhkepausile mindi pealinlaste juhtimisel 21:17 ja teise pooltunni algus kuulus kindlalt Tallinnale. Poolaja kaheksa esimese minutiga sai Tapa vaid korra palli vastase väravavõrku ja Jorma Käsper tegi 26:18.

Tallinn 2 ekskoondislaste pidurdamisega Tapa hakkama ei saanud. 20 minutit enne lõppu alustasid Tibar, Kristjan Järv ja Sten Toomla võimsat väravaseeriat ning Viilu viskas selle lõpetuseks 51. minutil 36:21.

Külaliste võidunumbrid olid lõpuks 44:30, kohtumise täpsemad olid Toomla ja Tibar üheksa väravaga, Viilu lisas kuus ja Järv viis. Tapa kasuks tabas Hiiemaa kuus, Levo viis ning Ailar Puhasmets ja Peeter Koppelmann neli korda.

12. Viljandi SK/Pärnu 22 2 1 19 529:775 5

Paremad väravakütid: Rando Sein (TÜ) – 245, Danel Žigadlo (Tallas/TSK) – 182, Kermo Saksing (Coop) – 171, Mark Tjurlik (HCT/Mustamäe) – 169, Tõnu Jõks (TÜ) – 140, Artur Gur-Arje (Kehra/Primend) – 138, Ailar Puhasmets (Tapa) – 137, Ragnar Põldma (HCT/Mustamäe) ja Randel Matthias Lepp (Coop) – 135 ning Kristjan Heinla (Viljandi/Pärnu) – 134 väravat.

Esiliiga medalivõitjad:

1. Põlva/Arcwood: Harri Oberg, Mihkel Tamm, Markus Käo, Veiko Tigason, Priit Jõks, Veiko Seim, Rene Volt, Raido Peedomaa, Enar Viljamaa, Meelis Mulla, Kristjan Kukk, Cristofer Jostov, Rasmus Käo, Siivo Sokk, Andry Aust, Tarmo Salundi, Dani Piho, Siim Kübard, Margo Piksööt, Tiit Neeme, Sergei Ljubtšenko, Denis Lõokene, Tauri Treier, Romet Oone, Sander Sõrmus, Ander Konks, Mario Karuse, Olari Paumets. Treenerid ja esindajad Romet Oone, Priit Jõks, Raido Peedomaa, Markus Käo, Kahro Peedosaar.

2. HC Tallinn 2: Heinart Heinmets, Kaspar Kaal, Erik Öösalu, Margus Vesiallik, Palle Viilu, Martin Pihlamägi, Pavel Balabko, Daniel Kaur, Aivar Laaniste, Annes Pilden, Margus Lillepea, Tarmo Ulla, Kaupo Märjamaa, Helvar Kuhi, Kristjan Järv, Andreas Kommer, Jorma Käsper, Sten-Erik Lepp, Janis Selge, Mihkel Mändla, Matthias Carlo Kapp, Taavi Tibar, Sten Toomla. Treenerid ja esindajad Ahmed Porkveli, Kristjan Koovit, Martin Pihlamägi, Ainar Estra, Maarit Junolainen.

3. Põlva Coop: Randel Matthias Lepp, Andero Hääl, Kevin Pütt, Teron Taal, Joonas Vassiljev, Kermo Saksing, Reio Kähr, Henry Jõesalu, Hendrik Kink, Karl Markus Kannel, Kevin Tühis, Priit Luuk-Luuken, Aron Saarna, Andero Viljus, Patric Kurvits, Joao Goncalo Coelho Veloso. Treenerid ja esindajad Kalmer Musting, Rein Suvi.

Pildil: Hetk SK Tapa/Tapa VSK ja HC Tallinn 2 vastasseisust, mille võitmine kergitas pealinlased hõbemedalile. (Foto: Marie-Johanna Kippar/EKL).