HC Tallinn 2 säilitas hõbedalootuse, Käval tõusis mööda Tapast

17.04.2022

Meeste esiliiga eelviimane voor lõppes kahe põneva ja tähtsa mänguga. HC Tallinn 2 alistas kodusaalis Põlva Coopi 30:23 (13:11) ning säilitas lootuse tõusta pjedestaali teisele astmele. Valga Käval oli samuti kodus 43:41 (21:20) üle SK Tapa/Tapa valla Spordikoolist ja tõusis alistatust liigatabelis mööda.

HC Tallinn 2 jaoks oli mängu eel õhus õrn lootus hõbemedalite eest võidelda. Selleks tulnuks Põlva Coop alistada vähemalt nelja väravaga – sest avaringis kaotati 29:32 –, võita ka järelejäänud kaks kohtumist ning loota, et esiliigas esikoha kindlustanud Põlva/Arcwood on viimases voorus Coopist üle.

Vajaliku eduni jõudis HC Tallinn 2 teisel pooltunnil

Külalised said Viimsi spordihoones kerge algedu, kui Karl Markus Kannel 3:1 tegi. Tallinn 2 jõudis paaril korral viigini, aga 13. minutil viis Randel Matthias Lepp põlvalased 6:4 ette. Võõrustajad vastasid siis ekskoondislaste vedamisel 5:0 vahespurdiga ja Kristjan Järve viskest juhtis Tallinn viis minutit hiljem 9:6.

Edu hoiti vaheajavileni ning puhkama mindi kodumeeskonna 13:11 juhtimisel. Kolmel korral vähendas Coop teise pooltunni algul vahe minimaalseks, aga ei suutnud pidurdada Toomlat, kes tabas mitu korda järjest. 41. minutil jõudis Tallinn 2 esmakordselt vajalikku, neljaväravalisse eduseisu, kui Taavi Tibar viskas 19:15.

Pealinlased said viiega ette, aga Priit Luuk-Luuken tegi 48. minutil 22:20. Siis sai põlvalane Joonas Vassiljev punase kaardi ning Jorma Käsper kasvatas edu jälle neljale väravale. Et väravaid visati vähem kui esimeses omavahelises vastasseisus Põlvas, hakkas tunduma, et hõbedalootuse säliitamiseks piisab Tallinn 2 jaoks ka kolmeväravalisest võidust.

Tallinna meeskond tahtis siiski kindel olla, Tibar tabas kaks korda järjest ja Martin Pihlamägi tegi seisuks 28:22. Tallinn 2 võitis lõpuks 30:23, Toomla panustas kümne ning Käsper ja Tibar viie väravaga. Coopil tabas Kermo Saksing seitse, Lepp kuus ning Kannel ja Aron Saarna kolm korda.

Kui need kaks meeskonda peaks nüüd võrdsete punktidega lõpetama, siis kerkib HC Tallinn 2 ettepoole Coopist tänu paremusele omavaheliste mängude väravate vahes. Seega peaks hõbeda- ja pronksiheitlus kestma viimase mängupäevani 1. mail, mil HC Tallinn 2 sõidab Tapale. Pealinlastest kahe punkti kaugusel olev HC Viimsi minetas samal ehk väravate vahe põhjusel pronksilootused.

Skoorirohkes mängus alistas Käval kodus Tapa

Liigatabelis kahepunktilise vahega 7.-8. kohal paiknenud SK Tapa/Tapa valla Spordikool ja Valga Käval kohtusid päeval viimase kodusaalis. Kohtumine algas tõelise väravasajuga – viie minutiga olid külalised neli korda juhtima läinud ja Käval neli korda viigistanud. Värava oli kirja saanud kaheksa erinevat mängijat.

Võõrustajad said esmakordselt ette kümnendal minutil, aga peagi vastas Tapa 6:0 vahespurdiga ning Aleksandr Vassiljuki tabamuse järel juhiti 16. minutil 12:7. Käval tegi avapoolajale tugeva lõpu, heasse hoogu sattus Ken Rasmus Kiis ning vaheajale minnes juhtis juba kodumeeskond 21:20.

Sellega püstitati 41 väravaga ka hooaja avapoolaja skoorirekord. Eelmiseski oli Käval osaline, kui kümme päeva tagasi Coopi vastu pooltunni 15:25 kaotas. Võitluslik ja võrdne mäng jätkus ka teisel poolajal ning väravaid visati rohkemgi. Kiis viis Kävali 42. minutil 30:27 juhtima ning lähemale kui minimaalne vahe, tapalasi ei lubatud.

Käval võitis 43:41 ning revanšeeris avaringis saadud 28:29 kaotuse, täpsemad olid Kiis 12, Romet Nõgene kümne ja Kert Mõistus seitsme väravaga. Tapal tabas Robert Hiiemaa 11, Vassiljuk ja Trivo Vaigurand kaheksa korda. Mõlemal tiimil on 16 punkti, hetkel on Käval tänu väravate vahele omavahelistes mängudes 7. kohal, ent Tapal on üks kohtumine varuks.

12. Viljandi SK/Pärnu 21 2 1 18 501:741 5

Paremad väravakütid: Rando Sein (TÜ) – 216, Kermo Saksing (Coop) – 165, Mark Tjurlik (HCT/Mustamäe) – 155, Danel Žigadlo (Tallas/TSK) – 147, Kristjan Heinla (Viljandi/Pärnu) – 134, Ailar Puhasmets (Tapa) ja Artur Gur-Arje (Kehra/Primend) – 128 ning Randel Matthias Lepp (Coop) – 126 väravat.

Järgmised mängud meeste esiliigas:

19.04.  19:30  Tartu Ülikool – HC Tallas/Tallinna Spordikool (Tartus)

21.04.  19:30  HC Tallas/Tallinna Spordikool – HC Tallinn 2 (Kuristiku gümnaasiumis)

24.04.  14:00  SK Tapa/Tapa valla Spordikool – HC Tallinn/Mustamäe (Tapal)

24.04.  16:30  Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes – Valga Käval (Viimsis)

Pildil: Sten Toomla oli võtmerollis, tabades HC Tallinn 2 tähtsas võidumängus Põlva Coopi üle kümme korda. (Foto: Helin Potter/EKL arhiiv).