HC Tallinn 2 oli avamängus üle esiliiga debütant TKA/Audentesest

19.09.2021

Meeste esiliiga järjekordne kohtumine peeti pühapäeva pärastlõunal Viimsi Kooli spordihoones. Liiga debütant Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes võõrustas HC Tallinn 2 ning pidi tunnistama vastase 35:24 (20:13) paremust.

Esiliigas esmaetteaste teinud TKA/Audentese koosseis mahtus vanuseliselt 15 ja 17 eluaasta vahele, samas kui kogenud palluritest koosnev HC Tallinn 2 on viimased aastad pidevalt Eesti tugevuselt teise sarja tippu kuulunud.

Kohtumise avavärava viskas kodumeeskonna – ehkki mõlemad tiimid peavad kodumäge Viimsis – kasuks 15-aastane Karl Kõverik, millele vastas kohe 28 aastat vanem Tarmo Ulla. Pärast 2:2 viigiseisu libises Tallinn pisut eest, aga TKA/Audentes suutis vahet kolme-nelja värava peal hoida 18. minutini.

Siis hakkasid kogenud pealinlaste poolel hästi tabama Kaupo Märjamaa ja Andreas Kommer ning viimase täpsest viskest tuli 26. minutil seisuks 17:9. Mitu väravat Rasmus Eensaarelt ei lubanud vahel suuremaks kasvada ning vaheajaks juhtis Tallinn 20:13.

Teise pooltunni algul jäi TKA/Audentes vähemusse, Ulla tabas kaks korda ning Märjamaa väravast kärises vahe juba kahekohalise numbrini – 23:13. Seejärel mängupilt võrdsustus ja pikalt püsis Tallinna edu 8-10 värava kandis.

Kõverik tõi võõrustajad 50. minutil seitsme värava kaugusele, 29:22, ent lähemale siiski mitte. Tallinn hoidis vastaseid kaheksa minutit "kuival", rebis jälle turvalisemalt eest ning sai lõpuks 35:24 võidu.

Kommer viskas võitjate kasuks üheksa, Ulla seitse ning Märjamaa ja Kristjan Järv viis väravat. TKA/Audentese poolel olid täpsemad Eensaar ja Markus Leidsaar kuue ning Kõverik nelja tabamusega. Kolmikust ainult Eensaarel on täitunud 16. eluaasta ja sedagi vaid kaks nädalat tagasi.