HC Tallinn 2 alistas kindlalt Oskari ja tõusis esiliigas liidriks

25.10.2020

Meeste esiliigas kohtusid kaks pealinna meeskonda, kes avavoorus alustasid uut hooaega võidukalt. Kodusaalis mänginud HC Tallinn 2 põgenes kohe kohtumise algul Tallinna Oskaril eest ja sai lõpuks ülekaaluka 31:14 (13:6) võidu.

Nii Oskar kui ka HC Tallinn 2 alustasid hooaega neljaväravalise võiduga, kui esimene alistas HC Tallas/Tallinna Spordikooli ja teine oli üle Tartu Ülikoolist. Mullu jäi mõlemas omavahelises mängus peale Tallinn 2 ning Oskari viimane võit pärines peaaegu kahe aasta tagant, kui 2018. aasta novembris sama vastane 25:23 alistati.

Pealinna-derbit alustas kodumeeskond võimsalt, kaheksandal minutil viis Tarmo Ulla värav nad 4:1 ette ja 14. minutil tegi Kristjan Järv 7:2. Head tõrjetööd tegi Margus Vesiallik ning vahe kärises veelgi – 20. minutil tuli Martin Pihlamägi viskest juba 10:3.

Oskaril puudusid täna Priit Kotsar ja Peeter Koppelmann, kes avavooru võidumängus kahe peale tosin väravat viskasid ning nii saadi esimese 21 minutiga mängust kirja vaid üks tabamus. Kolm väravat tuli Karl Makkolt ja karistusviskeid realiseeris Kristo Kiipus, kuid Tallinn 2 skooris laial rindel ning võitis poolaja 13:6.

Teine pooltund ei alanud oskarlaste jaoks oluliselt helgemalt. Üle kuue minuti ei suudetud palli väravasse saata ja pärast Andreas Kommeri kaht tabamust juhtis Tallinn 2 juba 17:6, enne kui 53-aastane Jaanus Rätsep poolaja esimese värava Oskari kasuks viskas. Vahe siiski jätkas kasvamist, lisaks eemaldati Oskaril punase kaardiga Makko.

Lõpuvile kõlades sai HC Tallinn 2 senise esiliigahooaja suurima võidu, tulemusega 31:14. Võitjatel tegid skoori koguni tosin meest, Järv ja Janis Selge viskasid viis ning Ulla ja Kommer neli väravat. Oskaril jäi Kiipuse arvele pooled meeskonna väravatest, Makko lisas kolm tabamust.

9. Valga Käval 1 0 0 1 24:29 0

Parimad väravakütid: Siim Markus Saarend – 20, Tõnu Jõks (mõl TÜ) – 18, Kristo Kiipus (Oskar) – 13, Randel Matthias Lepp (Coop) ja Raido Peedomaa (Arcwood) – 12, Pavel Semenkov (Kehra) – 11 ja Janis Selge (Tallinn 2) – 10 väravat.

Esiliiga järgmised mängud:

27.10.  19:30  Tartu Ülikool – HC Viimsi/Tööriistamarket

29.10.  19:00  Valga Käval – HC Tallinn 2

30.10   20:00  Põlva/Arcwood – HC Tallas

31.10.  16:15  Tallinna Oskar – HC Kehra/Primend

Pildil: Tarmo Ulla (palliga) viskas neli ja Kristjan Järv viis väravat, aidates HC Tallinn 2 esiliigas liidriks. (Foto: Diana Jesin/TÜASK/arhiiv).