HC Tallas/Tallinna Spordikool sai esiliigas teise võidu

01.11.2021

Kui pühapäeval peeti meeste esiliigas veel viienda vooru mäng, siis esmaspäeva õhtul alustati juba kuuenda vooru kohtumistega. HC Tallas/Tallinna Spordikool sai tabelisse teise võidu, alistades HC Tallinn/Mustamäe tulemusega 34:27 (15:11).

Kristiine spordihoones kohtunud kaks pealinna meeskonda olid senise hooaja jooksul kahe peale pidanud kümme mängu ning saanud vaid ühe võidu, kui HC Tallas/Tallinna Spordikool oli parem Viljandi Spordikool/Pärnust.

Tallas alustas kohtumist paremini ning Andreas Klammeri kolme värava toel juhiti üheksandal minutil 4:1. Kümnekonnaks minutiks stabiliseerus vahe kahe-kolme värava peale, sest tabati peamiselt kordamööda. Rasmus Miller viis 21. minutil Tallase 9:5 ette, kuid mustamäelaste peatreener Andres Joosepi võetud minutiline mõttepaus tõi lootust.

Ragnar Põldma ja Karel Mattias Peebo vähendasid vahe jälle kahele, ent kuidagi ei suutnud kodumeeskond pidurdada Žigadlot. Tallase mängujuht realiseeris kõik kolm teenitud karistusviset, viskas kokku avapoolajal seitse väravat ning külalised võitsid avapoolaja 15:11.

Klammer kasvatas teise pooltunni algul vahet ja 37. minutil tuli pärast Paavo-Otto Rohi tabamust seisuks 19:13. Korduvalt vähendas Tallinn/Mustamäe kaotusseisu neljale väravale, aga ikka ja jälle olid vastasel vastused olemas. Kuniks 50. minutil tuli kahe Frederik Pennerti tabamuse järel lähemale – 27:24.

Enamat külalised siiski ei lubanud ning rebisid hoopis vahe suuremaks, kui varem. HC Tallas/Tallinna Spordikool sai lõpuks 34:27 võidu. Žigadlo viskas üheksa, Klammer seitse ja Urmas Rõuk kuus väravat. Kaotajatel tabas Mark Tjurlik üheksa, Polad Mahmudov seitse ja Põldma kuus korda.

Järgmised mängud meeste esiliigas:

4.11.   19:00  SK Tapa/Tapa valla Spordikool – Tartu Ülikool (Tapal)

4.11.   19:00  HC Viimsi – HC Kehra/Primend (Viimsis)

5.11.   20:00  Põlva/Arcwood – HC Tallinn 2 (Põlvas)

7.11.   13:00  Viljandi Spordikool/Pärnu – Valga Käval (Viljandis)

7.11.   16:30  Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes – HC Tallinn/Mustamäe (Viimsis)

Pildil: Mark Tjurlik (viskel) tulistas küll HC Tallinn/Mustamäe kasuks juba kuuendat korda sel hooajal üheksa väravat, aga punktiarvet meeskond veel avada ei suutnud. (Foto: Helin Potter/EKL arhiiv).