HC Tallas/TSK noppis Valga Kävali üle teisegi võidu

14.02.2021

Teist päeva järjest kohtusid meeste esiliigas HC Tallas/Tallinna Spordikool ja Valga Käval. Pealinlased võtsid laupäevase 14-väravalise võidu kõrvale veel teisegi, sel korral tulemusega 39:22 (18:11) ning tõusid kahe päevaga liigatabelis eelviimaselt kohalt neljandaks. Tõsi, meeskondadel on peetud erinev arv kohtumisi.

Kävali ridades naasis laupäevaga võrreldes platsile mitu hooaega meistriliigas Audentest esindanud kohalik kasvandik Mihkel Mitt. HC Tallas/Tallinna Spordikool alustas paremini ning päev varem üheksa väravat visanud 16-aastane Urmas Rõuk tabas kaks korda, aidates paberil sel korral "kodumeeskonna" 3:1 juhtima.

Mitt ja Kevin Volkonski seadsid täpsete visetega jalule viigi, ent pealinlased vastasid kolme minuti jooksul 5:0 vahespurdiga – kusjuures skoori tegid viis erinevat pallurit – ning rebisid 8:3 ette. Valgalased võrdsustasid ajutiselt mängu, kuid lähemale vastasele ei saanud.

Tallas/TSK tegi veel ühe minispurdi ja Paavo-Otto Rohi viis meeskonna 16. minutil 13:6 juhtima, mis sundis Kävali peatreeneri Veiko Luike võtma esimest minutilist mõttepausi. Sellest oli abi, sest peagi suudeti kolme järjestikuse värava toel jõuda seisuni 14:9. Oli Jüri Lepa kord meeskond minutiks kokku võtta.

Reaktsioon oli sama, Rõuk tabas kaks korda ja uuesti kasvas vahe seitsmele väravale. Vaheajaks juhtis Tallas/TSK 18:11. Adrian Utsar viskas küll Kävali kasuks teise poolaja avavärava, aga tallinlased tegid siis jällegi ühe 5:0 vahespurdi ning Rohi tabamuse järel juhiti juba 23:12.

Käval proovis küll vahet alla kümne saada, aga viimasel veerandtunnil põgenes hoopis Tallas kaugemale eest ning võttis lõpuks 39:22 võidu. Rõuk viskas võitjate kasuks kuus, Kermo Pilden viis ning Rohi ja Jan-Eerik Raudhäiding neli väravat. Kaotajatel tabas Aron Rei kuus ning Volkonski ja Riiko Kaseorg viis korda.

9. Valga Käval 7 0 0 7 155:252 0

Parimad väravakütid: Tõnu Jõks – 59, Siim Markus Saarend – 53, Klaus Peeter Rüütli (kõik TÜ) – 39, Karl Markus Kannel (Coop), Veiko Luik (Käval) ja Siim Pinnonen (Viimsi) – 33, Janis Selge (Tallinn 2) ja Pavel Semenkov (Kehra) – 32 väravat.

Järgmised mängud esiliigas:

18.02.  18:00  Põlva Coop – Valga Käval

18.02.  19:00  HC Tallas/Tallinna Spordikool – Põlva/Arcwood

18.02.  19:00  HC Viimsi/Tööriistamarket – Tartu Ülikool

Pildil: Detsembris noormeeste B-klassi karikavõitjana oma meeskonna parimaks hinnatud 16-aastane Urmas Rõuk viskas kahe päevaga Valga Kävali võrku 15 palli. (Foto: Helin Potter/arhiiv).