HC Tabasalu suutis aasta esimeses kohtumises pingelise lõpu enda kasuks kallutada

15.01.2023

Naiste käsipalli meistrivõistlustel peeti reedel üks kohtumine, kui Kristiine Spordihallis läksid vastamisi Reval-Sport/Mella ja HC Tabasalu/Audentes. Kui külalised olid turniiril juba ühe mängu pidanud, alistades SK Tapa/Tapa valla SK, siis võõrustajate jaoks oli tegemist esimese matšiga.

Mängu alustas teravamalt Tabasalu. Laura Kärner viis nad 7. minutil 3:1 ette, kuid seejärel leidis Mella uue käigu ning juba kümme minutit hiljem lõpetas nende 6:0 spurdi Marianna Kireeva ja tablool särasid numbrid 6:3. Audentese treener Martin Noodla oli sunnitud aja maha võtma ning tundus, et see töötas, kuna poolaja lõpuks suutsid külalised seisu taas võrdsustada ja garderoobi mindi Simona Koppeli värava järel seisult 12:13 Tabasalu poolelt vaadates.

Teise poolaja alguses sai küll Mella hetkeks nautida ka kolmeväravalist edu, kuid Kerli Jõksi resultatiivse päeva toel tuldi taas viigiseisule. Siis suutis Tabasalu teha kerge vahespurdi, kuid enne lõppu suutis Mella siiski järele reboda ning nii alustatigi viimast kolme minutit Jekaterina Rekandi värava järel seisult 26:26. Sellele vastas kohe Gertu Jõhvikas ja 60. minuti algul oli Audentese ühega peal. Viimasel minutil jagati kaks kaheminutilist karistust, üks karistusvise, kuid lõpuks tõmbas pikema õlekõrre siiski HC Tabasalu, kelle poolelt Jõhvikas mõni hetk enne lõppu skooris ja tegi lõppseisuks 28:27.

Reval-Sport/Mella resultatiivseimad olid täna Anastasija Bušina kaheksa ning Jekaterina Rekand seitsme väravaga. Tabasalu poolelt skooris Kerli Jõks kaheksal korral. "Tänasele mängule läksime väga lühikese koosseisuga, kuna meie tiimi oli räsinud kõhuviirus, kuid proovisime siiski mängule keskenduda ning positiivseks jääda. Kohtumine algas mõlemalt poolt rabedalt. Üldiselt kulges esimene poolaeg väga tasavägiselt, Mella leidis veidi paremaid viskepositsioone. Teisel poolajal suutsime teha vahespurdi ning selle toel lõpuni vastu pidada. Tegime ühtse ja stabiilse esituse ning oleme õnnelikud magusa võidu üle," analüüsis Jõks.

Naiste meistrivõistlusi juhivad täiseduga kahest kohtumisest Aruküla/Mistra ja HC Tabasalu/Audentes. Neile järgnevad võiduta SK Tapa/Tapa valla Sk, Reval-Sport/Kopli ja Reval-Sport/Mella. Naised peavad järgmised mängud jaanuari lõpus, kui Aruküla kohtub Mellaga ning Kopli läheb vastamisi SK Tapaga. "Lühidalt kokkuvõttes oli meie poolt täna väga kehva esitus. Söödukvaliteet oli kehva, kiirustasime liigselt ning ei suutnud oma olukordi realiseerida. Vastased mängisid naiskondlikumat käsipalli ning olid ka füüsiliselt paremas vormis. Peame tegema omad järeldused ja nõrgad kohad üle analüüsima. Proovime järgmistes matšides paremaid esitusi näidata," lõpetas Reval-Sport/Mella mängija Inga Bušina.

Pildil: Kerli Jõksi kaheksa väravat aitasid HC Tabasalu/Audentese võidule (Foto: Marie-Johanna Kippar/Eesti Käsipalliliit)