HC Tabasalu alustas meistrivõistlusi kindla võiduga

23.11.2021

Eile läksid käima naiste käsipalli meistrivõistlused, kui HC Kehra võõrustas HC Tabasalu/Audentese võistkonda. Sarnaselt hooaja algul karikaturniiril mängitud kohtumisele, võttis ka seekord külalisnaiskond lõpuks kindla 35:26 võidu.

Enne karikavõistluste kulminatsiooni alustatud meistrivõistlustel mängivad neli võistkonda tänavu kaks korda omavahel läbi ning sellele järgnevad kohamängud. Eelmisel hooajal tuli Eesti meistriks Reval-Sport, kes alistas finaalis napilt Reval-Sport/Mella. Eile kohtunud võistkonnad võitlesid pronksimängudes, kus siis jäi veel peale HC Kehra.

Mängu alustas paremini Tabasalu, kes juba neljandal minutil Teele Utsali väravast 5:1 ette sai. Siis aga Kehra kosus ning 11. minutil tegi Merili Heinla seitsme meetri karistusviskest seisuks 5:6. Sellele aga järgnes taas koduvõistkonna mõõn, kus Audentese naised viskasid viis vastuseta väravat. Poolaja lõpuks suutsid võõrustajad siiski vahet pisut vähendada.

Teine poolaeg algas sarnaselt esimesega, kus külalised tulid garderoobist värskemana välja ning nende 5:1 spurdi lõpetas täna väga hea esituse teinud noor Laura Kärner. Kuigi Kehra veel natukene kosus, ei andnud Tabasalu lõpuks siiski vastastele võimalust ning võttis kindla 35:26 võidu.

"Alustasime mängu võimsa emotsiooniga ning suutsime juba esimesest minutist näidata ilusat käsipalli. Vahepeal tegime küll liialt tehnilist praaki ja valesid otsuseid, kuid lõppkokkuvõttes võime kohtumisega rahule jääda. Tänasest matšist tõstaks kindlasti esile Laura Kärneri, kes tegi suurepärase esituse," võttis Tabasalu poolelt mängu kokku Teele Utsal.

Tabasalu resultatiivsemad olid Laura Kärner 11 ja Teele Utsal 9 väravaga. Kehra poolelt viskas Merili Heinla üheksa väravat. Tabasalu asus nüüd vähemalt täna õhtuni, kui Tallinnas lähevad vastastikku Reval-Sport/Mella ja Aruküla/Mistra, meistrivõistluste eesotsa.

Eesti naiste käsipalli meistrivõistluste esimene voor:

22.11 19:00 HC Kehra - HC Tabasalu/Audentes (Kehra spordihoone) 26:35 (15:17)
23.11 17.45 Reval-Sport/Mella - Aruküla/Mistra (Kristiine Spordihall)

Pildil: Viskel oleva Laura Kärneri 11 väravat aitasid Tabasalul alustada meistrivõistlusi võidukalt (Foto: Hendrik Osula/HC Tabasalu)