HC Tabasalu/Audentes pidi värskelt valminud saalis vastaste nappi paremust tunnistama

11.11.2021

Eile võttis naiste käsipalli karikavõistluste viimases põhiturniiri kohtumises HC Tabasalu/Audentes vastu Reval-Sport/Mella. Vaatamata tugevale lõpuspurdile pidid värskelt valminud uues kodusaalis mänginud võõrustajad külaliste nappi 30:32 (11:15) paremust tunnistama.

Kui eelmistel hooaegadel oli Mella olnud omavahelistes mängudes kindlalt parem, siis eilse kohtumise algus ennustas põnevamat võitlust. Kuni seitsmenda minutini püsiski seis võrdne, kuid siis tuli Tabasalul sisse mitu pallikaotust ning Reval-Sport karistas need omakorda lihtsate kiirrünnakutega ja 13. minutil viis Elizaveta Mironova külalised 8:3 ette.

Edasi visati poolaja lõpuni väravaid kordamööda ning vahe enam suuremaks ei kasvanud. 29. minutil viskas Diana Laosaar Mella poolt vaadatuna perioodi lõppseisuks 15:11. "Kuna meil oli esimene kohtumine oma uues kodusaalis, siis tundus, et olime esimesel poolajal natukene liiga elevuses ning ei saanud oma mängu käima. Tegime palju praaki ja lasime vastastel lihtsaid väravaid visata," alustas eile Tabasalu poolel viis väravat visanud Kerli Jõks.

Teise perioodi algus Tabasalule midagi positiivset ei ennustanud, kuigi Jõks hoidis ise 39. minutil oma väravaga vahe viiepunktilisena, siis Mella suutis siiski eduseisu kindlalt hoida. Selliselt kordamööda väravaid visates möödus enamus poolajast, kuni 57. minutini, kus seisult 25:32 alustas Audentes marulist tagaajamist. Jõksi ja Simona Koppeli väravate toel tehti 5:0 lõpuspurt, kuid ajast siiski ei piisanud ja Mella jäi siiski numbritega 32:30 peale.

"Teine poolaeg saime kodupubliku toel oma mängu käima. Suutsime kiirrünnakute abil vastased surve alla panna ning lõpus korraliku spurdi teha. Eriliselt tahaks kiita Simona Koppeli ja Laura Kärneri esitust, kes olid täna väga tublid," jätkas Jõks.

"Täna õnnestusid meil tagantvisked ja kiirrünnakud, kuid kaitses polnud me piisavalt head ning lõpuks jäime liialt vahet hoidma. Viimased minutid näitasime liialt emotsiooni ning seetõttu tegime palju lihtsaid vigu. Tulevikus püüame vigu parandanda ja järjest paremat esitust näidata," lõpetas Reval-Sport/Mella kasuks eile kuuel korral skoorinud Inga Bušina.

Eilse mängu resultatiivseimad olid Tabasalu poolelt Simona Koppel üheksa ja Teele Utsal kuue väravaga. Mella kasuks tabasid Anastasjia Bušina üheksal ning Angelika Šalk seitsmel korral.

Edasi jätkuvad naised karikavõistluste play-off-idega, kus põhiturniiri võitnud Aruküla/Mistra kohtub neljandaks jäänud HC Kehraga ning eilses mängus vastamisi olnud HC Tabasalu/Audentes ja Reval-Sport/Mella lähevad taas teineteisega vastamisi. Mängude kalender selgub lähiajal.

Karikavõistluste põhiturniiri viimane voor:
08.11 19.00 HC Kehra - Aruküla/Mistra (Kehra Spordihoone) 28:28 (13:16)
10.11 18.30 HC Tabasalu/Audentes - Reval-Sport/Mella (Tabasalu kooli spordihoone) 30:32 (11:15)

Põhiturniiri resultatiivseimad:
Maarja Treiman (Aruküla/Mistra, 27 väravat), Angelika Šalk (Reval-Sport/Mella, 22), Laura Kärner (HC Tabasalu/Audentes, 18), Teele Utsal (HC Tabasalu/Audentes, 18)

Pildil: Viskel oleva Simona Koppeli üheksast väravast seekord Tabasalu võiduks ei piisanud (Foto: Marie-Johanna Kippar/Eesti Käsipalliliit)