HC Pärnu/Padise neiu Eleriin nägi lähedalt Norra tippkäsipalli

09.11.2021

Vahel juhtub maailmas toredaid asju ning kui vanemad on valmis oma laste rõõmu ja kogemusi meiega jagama, siis lihtsalt peame seda ka laiemalt tutvustama. Eesti Käsipalliliidule kirjutas Peeter Masing, kes koos HC Pärnu/Padise võistkonnas mängiva tütre Eleriiniga sai käsipallimaailma tippriigis Norras meeldiva kogemuse.

"Meil tekkis võimalus Norras külastada kohaliku naiste meistriliiga mängu Aker Topphåndball ja Byåsen Handball Elite vahel. Peame tänusõnad edastama Akeri klubijuht Tom Erik Myrlandile, kellega meil oli tore kirjavahetus ja kes meid saali aitas," kirjutas Peeter Masing.

"Aker Topphåndball ja nende emaklubi Ullern IF olid mõlemad vaimustuses, kui kuulsid, et üks noor Eesti käsipallifänn tahab nende mängu vaadata. Kohalik ajaleht Akersposten tegi koguni intervjuu Eleriiniga. See kõik oli haruldane kogemus ja seepärast soovingi teemat jagada, et ehk innustab juhtum teisigi meie noori," sõnas Masing.

Norra naiste käsipall kuulub kahtluseta maailma tippu. Rahvuskoondis on valitsev Euroopa meister ning suvistel Tokyo olümpiamängudel võideti pronksmedal. Norra meister Kristiansandi Vipers aga võitis tänavu mais naiste tugevaima klubisarja ehk Euroopa Meistrite liiga.

"Oli näha, et Eleriin on käsipallist väga huvitatud ning meie jaoks oli puhas rõõm, et Eestist tahetakse tulla Akeri mängu vaatama. Kinkisime neiule klubivormi ja leppisime kokku, et 18-aastaseks saades ühineb ta meie naiskonnaga," rääkis Akeri klubijuht Tom Erik Myrland Akerspostenile.

12-aastane Eleriin Masing mängib HC Pärnu/Padise võistkonnas ning septembris võideti neidude D-klassi Eesti karikavõistlused. Eleriin valiti turniiri parimaks mängijaks ja oli lisaks ka võistluste parim väravakütt, visates viie mänguga muljetavaldavad 69 väravat.

"Olen väga tänulik Eleriini treeneritele Siiri Uuskülale ja Toomas Heinlale, kes teda juhendanud ja arendanud on. Tahaksin tänada ka Eesti Käsipalliliitu, kes noorte käsipallile nii palju tähelepanu pöörab," lisas Peeter Masing.

Pildil: Eleriin Masingust kirjutas Norra ajaleht Akersposten, kelle jaoks ta meistriliigaklubi Aker Topphåndballi kapteni Marielle Nordvangi ning Mari Myrlandiga poseeris. (Foto: kuvatõmmis Akerspostenist).

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP