HC Kehra/Primend ja HC Viimsi lõpetasid esiliigahooaja võidukalt

28.04.2022

Meeste esiliigas peeti neljapäeva õhtul kaks mängu, millest üks oli sõna otseses mõttes neljanda-viienda koha kohtumine. HC Viimsi alistas kodusaalis Tartu Ülikooli 40:29 (20:16) ja lõpetas hooaja neljandana. HC Kehra/Primend oli viimases mängus 43:34 (22:20) üle HC Tallas/Tallinna Spordikoolist.

Tartu Ülikool vajas Viimsis kodumeeskonnast liigatabelis möödumiseks võitu. Kohtumine algas väga tasavägiselt. Viigiseisul 7:7 tabas Kert Liinat võõrustajate heaks kaks korda järjest ning esmakordselt oli ühel meeskonnal enam kui minimaalne edu. 20. minutil tegi Andreas Kepp 13:9, aga tartlastel oli piisavat võitlusvaimu.

Neli järjestikust tabamust ja vaid kolm minutit hiljem tuli Jürgen Adamsoni viskest viik. Viimsi rebis aga uuesti neljaga eest ja poolajavileks juhiti pärast Siim Pinnoneni tabamust 20:16. Teise pooltunni algus kuulus samuti kodumeeskonnale.

Kepp suurendas viimsilaste edu 34. minutil juba kuueväravaliseks – 24:18. Kahel korral suutis TÜ vahe poole väiksemaks mängida, aga ohtlikult lähedale ei saadud ning Viimsi võitis 40:29. Kepp viskas kaheksa ning Pinnonen ja Mihkel Vaher seitse väravat. Ülikooli eest tabas Rando Sein üheksa ja Tõnu Jõks seitse korda.

Õhtu teises kohtumises võõrustas vaid kaheksa mängijat kokku saanud HC Tallas/Tallinna Spordikool kaks korda rohkem pallureid pealinna toonud HC Kehra/Primendit. Meeskondade esimese omavahelise kohtumise jaanuaris võitis Tallas/TSK tulemusega 28:23.

Kuristiku Gümnaasiumi saalis alustati korraliku pommitamistihedusega ning seitsme minutiga visati tosin väravat. Kehralased said värava-kahega eest ja Albert Sikk tegi 7:5. Peagi kasvatas Artur Gur-Arje edu neljale väravale, aga Rasmus Miller ja Danel Žigadlo aitasid Tallasel vahet kahandada.

Kinni siiski vastast ei püütud ning Kehra/Primend võitis poolaja 22:20. Pikem pink pääses teisel pooltunnil rohkem maksvusele ja külalised said 43:34 võidu. Gur-Arje tabas võitjate kasuks kümme, Ruudi Ottisaar kaheksa ning Oskar Luks ja Erki Ehanurm kuus korda. Kaotajatel viskas Žigadlo kümme, Miller kaheksa ja Urmas Rõuk kuus väravat.

Esiliigas jääb veel pidada vaid kaks kohtumist, ent põnevust medalite ja lõppkohtade väljamängimisel pakuvad mõlemad. Reedel vajab Põlva Coop esiliigatšempioni Põlva/Arcwoodi vastu vähemalt punkti, et kindlustada pjedestaali teine aste.

Kaotuse korral peab Coop lootma, et pühapäeval ei alista HC Tallinn 2 võõrsil SK Tapa/Tapa VSK-d. Kehra/Primendi tänane võit kindlustas tapalastele seitsmenda koha, sest kolme 16 punktiga meeskonna surnud ringist väljuks esimesena just Tapa, Kävali ja Kehra ees. Peaks Tapa aga Tallinn 2 vastu punkte teenima, tõusevad kehralased Kävalist mööda kaheksandaks.

Meeste esiliiga viimased mängud:

29.04.  18:00  Põlva Coop – Põlva/Arcwood (Põlvas)

01.05.  14:00  SK Tapa/Tapa valla Spordikool – HC Tallinn 2 (Tapal)

Pildil: Neljandat-viiendat kohta otsustanud mängus alistas HC Viimsi täna Tartu Ülikooli. (Foto: Diana Jesin/EKL arhiiv).