HC Kehra/Primend alistas kodus Valga Kävali

09.11.2020

Emotsiooniderohke koondisepühapäeva järel naasti kiirelt koduse käsipalli juurde, sest esmaspäeva õhtul alustati meeste esiliiga neljanda vooru mängudega. HC Kehra/Primend kirjutas tabelisse teise võidu, olles kodusaalis 36:17 (15:10) parem punktita jätkavast Valga Kävalist.

Viimati kohtusid need kaks meeskonda rohkem kui kuus aastat tagasi, mil hooajal 2013/14 esiliiga võitnud Käval oli parem 25:17. Mängu parimana viskas toona 17-aastane Andris Celminš kaheksa väravat. Esmaspäeval olid taaskohtumisel endiselt rivis väravavaht Hannes Hapsalu kodu- ning vennad Veiko ja Lauri Luik külalismeeskonna poolt.

Kohtumine algas veel ühe kogenud palluri ehk Jaan Kauge väravaga. Viiendaks minutiks oli kehralaste edu pärast Pavel Gavriljuki ja Pavel Semenkovi tabamusi 4:0. Ent Käval ei lubanud korduda kaks nädalat tagasi toimunul, kui esiliiga liidri HC Tallinn 2 vastu avavärav alles 29. minutil visati ning Veiko Luik pühkis nulli valgalaste tabloopoolelt.

Vahe püsis nelja-viie värava peal peaaegu kogu avapoolaja. Oli siiski periood, kus Käval hoidis vastased viis minutit "kuival" ning Adrian Utsar tegi 21. minutil seisuks 11:8. Poolajavileks rebenes vahe uuesti ning Gavriljuki täpne karistusvise viis Kehra/Primendi juhtima 15:10.

Teise pooltunni algus sarnanes esimesele – ekskoondislased Kauge ja Indrek Lillsoo kasvatasid edu ning Marek Kulberg tegi kahe järjestikuse väravaga seisuks juba 20:10. Kävali mängiv peatreener Veiko Luik võttis aja maha ning Andre Pundonen ja Aron Rei vähendasid vahet. Semenkovi kaks tabamust taastasid aga Kehra kümneväravalise edu.

Lähemale Käval enam ei saanudki ning lõpuvile kõlades kirjutas Kehra/Primend tabelisse teise võidu tulemusega 36:17. Kauge ja Gavriljuk viskasid võitja kasuks kuus ning Semenkov viis väravat. Kaotaja poolel tabas Veiko Luik kuus ning Pundonen ja Rei kolm korda.