Esiliigatiim HC Tallinn 2 sai karika veerandfinaalis Raasiku/Mistra vastu edu

04.11.2020

Veel enne, kui Eesti rahvuskoondis alustab EM-valikturniiri, jõuti Viimsi kooli spordihoones ära pidada üks Eesti 2020. aasta karikavõistluste veerandfinaal. Otsekui sümboolselt käis hilisõhtuse koondisemängu eel platsil koguni kaheksa Eesti ekskoondislast ning HC Tallinn 2 oli 29:25 (10:13) parem Raasiku/Mistrast. Kordusmäng toimub 29. novembril.

Viimsis kohtunud meeskondade puhul oli omamoodi tegemist Eesti meistrivõistluste "üldtabelis" kõrvuti seisvate tiimidega. Nimelt on Raasiku/Mistra meistriliigas punktita ja viimasel tabeliastmel, samal ajal juhib aga HC Tallinn 2 esiliigat täisedu ehk kolme võiduga. Mullu mängiti korra omavahel esiliigas ja siis sai 27:23 võidu Raasiku.

Kohtumine algas oodatult tasavägiselt – kord oli üks võistkond ühega peal, siis teine ning kuni seisuni 5:5 käisid tabloolt läbi kõik võimalikud viigiseisud. Heas viskehoos oli raasikulaste poolel 17-aastane vasakäär Patrick Padjus ning tema ja Martin Kalveti väravatest said külalised 14. minutil 7:5 eduseisu.

Hiljuti tugevdas Raasiku/Mistra oma ridu endise koondislase Marko Slastinovskiga ja vasakukäeline pommitaja aitas uue kodumeeskonna 9:6 juhtima. Järgmiseks eksis Tarmo Ulla pealinlaste poolel karistusviskel, Taavi Tibar tegi 10:6 ja Kalvet suurendas vahet veelgi.

Vaheajavileks vähendasid Janis Selge ja Andreas Kommer viieväravalist kaotusseisu kahe võrra ning tabloo särasid numbrid 13:10. Teise pooltunni avavärava viskas küll Kalvet, kuid siis skooris Tallinn 2 kolm korda järjest ning 38. minutil jõuti Kommeri täpse viske järel ka viigini 15:15.

Seejärel tabasid Pavel Balabko ja Kristjan Järv ning esmakordselt oli Tallinn 2 ees enam kui ühe väravaga. Raasiku peatreener Jüri Lepp võttis kodumeeskonna 7:1 vahespurdi järel minutilise mõtlemisaja. Vahe aga ei vähenenud, Jorma Käsperi kahe värava järel juhtis Tallinn 2 hoopis 20:17.

Viimased kümme minutit tõotasid tulla põnevad, sest Kert Liinat viis kahe tabamusega vahe minimaalseks. Eduseisu HC Tallinn 2 aga käest ei andnud, hoopis vastupidi ning kordusmängule võetakse kaasa 29:25 võit. Kaupo Märjamaa viskas võitjate kasuks kuus, Käsper ja Martin Pihlamägi viis väravat. Kaotajate poolel tabas Kalvet kaheksa ja Martin Nerut viis korda.

Paarid, kus pidada kordusmäng:

17.11.  19:00  Tartu Ülikool – Põlva Serviti (avamäng 20:54)

29.11   17:00  Raasiku/Mistra – HC Tallinn 2 (avamäng 25:29)

Pildil: Andreas Kommer viskas HC Tallinn 2 kasuks neli väravat, kui esiliigatiim oli karikamängus üle Raasiku/Mistrast. (Foto: Diana Jesin/TÜASK/arhiiv).