Esiliigas teenisid võidulisa Tartu Ülikool ja Põlva/Arcwood

24.11.2021

Põneval meistriliigaõhtul toimus kaks kohtumist ka meeste esiliigas. Tartu Ülikoolil tuli võõrsil rohkem vaeva näha, aga Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentesest oldi 36:30 (20:16) üle. Põlva/Arcwood jätkas võidulainel suurekoorilise paremusega, alistades Viljandi Spordikool/Pärnu kodusaalis 41:18 (20:7).

Viimsis tundus esimesed viis minutit mäng käivat ühes suunas, sest Tartu Ülikool haaras 4:0 algedu, kusjuures esiliiga parim snaiper Rando Sein viskas esimesed kolm väravat. Noored Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentese poisid on tänavu juba lahingu andnud mitmele eeldatavalt tugevamale ja kindlasti kogenumale tiimile, nii ka kolmapäeval.

Kaotusseisult 3:7 tegi kodumeeskond 6:1 vahespurdi ning asus 13. minutil juhtima 9:8. 16-aastane Hugo Liiv tabas selle neljaminutilise perioodi jooksul koguni neli korda. Sein ja Marken Järv pöörasid jätkuvalt hästi visates peagi edu siiski Tartu poole.

Viimane viigiseis tuli 21. minutil, mil Kaur Tamme 13:13 viskas. Poolaja võitis TÜ 20:16 ning praktiliselt kogu teine pooltund kulges külaliste nelja- kuni kuueväravalisel juhtimisel. Tartu Ülikool võitis lõpuks 36:30.

Uskumatus viskehoos oli paar Sein–Järv, kes viskasid TÜ kasuks lõpuks vastavalt 14 ja 13 väravat. Pealinlaste poolel olid täpsemad Matthias Männik seitsme, Rasmus Eensaar kuue ja Liiv viie tabamusega.

Mesikäpa hallis ei alanud kohtumine kindlasti nii, nagu pikka kaotuseta omav esiliiga valitseja Põlva/Arcwood lootis. Karl-Vahur Vahemets ja Karl Kask viisid liigatabeli viimase ehk Viljandi Spordikool/Pärnu 2:0 juhtima. Põlvalased haarasid küll ohjad, aga veel üheksandal minutil oli tablool seis 5:4.

Siis tegi Arcwood aga esmalt 5:0 vahespurdi ja avapoolaja lõpu poole sattus tõelisele väravasoonele Siim Kübard. Kogenud joonemängija tabas viie minutiga neli korda, aidates nii kaasa järjekordsele, nüüd juba 8:0 spurdile. Põlvalased läksid puhkepausile 20:7 eduseisus.

Teisel poolajal sama hoog jätkus, 40. minutil kasvatas Kübard vahe 20 väravale ning Põlva/Arcwood sai 41:18 võidu. Võitjate poolel sai käe valgeks koguni 14 meest, Cristofer Jostov viskas kuus, Kübard ja Mario Karuse viis väravat. Viljandi/Pärnu kasuks tabasid Vahemets ja Kristjan Heinla neli korda.

Järgmised mängud meeste esiliigas:

25.11.  18:00  Põlva Coop – HC Kehra/Primend (Põlvas)

25.11.  19:00  SK Tapa/Tapa valla Spordikool – HC Tallas/Tallinna Spordikool (Tapal)

25.11.  19:00  HC Viimsi – HC Tallinn 2 (Viimsis)

30.11.  18:00  HC Kehra/Primend – Viljandi Spordikool/Pärnu (Kehras)

Pildil: Põlva/Arcwood hoidis vastase kaitses 18 värava peal ja viskas ise 41. (Foto: Helin Potter/EKL).