Esiliigas said võidurõõmu tunda HC Tallinn 2, HC Kehra/Primend, Viljandi SK/Pärnu ja Tapa valla SK

23.02.2023

Esiliigas said mängida omavahel HC Tallinn 2 ja Tall SK/Mistra, Reval-Sport/Mustamäe ja HC Kehra/Primend, Viljandi SK/Pärnu ja HC Tallas ning Tallinna KA/Audentes ja SK Tapa/Tapa valla SK. Kohtumistelt väljusid võitjatena HC Tallinn 2 alistades Mistra seisuga 28:26, Primend võttes 24:33 võidu Mustamäe üle, Viljandi SK võites HC Tallast 27:21 seisuga ning SK Tapa alistades Audentest lõppskooriga 19:37.

HC Tallinn 2 resultatiivsemad mängijad olid Kristjan Järv 8 väravaga, Tarmo Ulla 7 väravaga ja Mihkel Vaher 5 väravaga. “Meie poolt hea professionaalne esitlus, saime kohe mängu alguses kaitse toimima ja tänu sellele ka kiirrünnakuid, mille pealt saime lihtsaid väravaid. Kiidame vastaseid, kes ka -7 pealt ei andnud alla, vaid pingutasid lõpuni. Mängu lõpp oli tasavägine, mis sellise taseme mängude puhul kipub tavaliselt ka nii minema. Meeste südikus ja meie peatreener orkestreeris ja juhtis tiimi professionaalselt ning kallutasime võidu siiski meie kasuks,” kommenteeris mängu HC Tallinn 2 mängija Tarmo Ulla.

Tall SK/Mistra parimad väravakütid olid Urmas Rõuk 8 väravaga ning Martti Viitkar ja Arno Vare 4 väravaga. Mistra mängija Urmas Rõuk kohtumisest HC Tallinnaga: “Alguses polnud me üldse mänguks valmis ning vastane mängis seevastu väga hästi. Peale poolaja pausi saime oma mängu käima ning suutsime suurest kaotusseisust välja tulla, kuid tänu lõpuminutitel saadud lubamatutele  2 min karistustele, siiski ei suutnud turniiritabelisse punkte kirja saada.”

Reval-Sport/Mustamäe parimad väravakütid olid David Nugis 6 väravaga ning Hannuk Vernik ja Alo-Tauri Mere 4 väravaga. “Mängu saatus jäi meie puhul madala realiseerimisprotsendi taha. Sellegipoolest saime tehtud hea võistkondliku mängu nii kaitses kui rünnakul. Mängupilt läheb iga korraga paremaks,” kommenteeris kohtumist mängija Ragnar Põldma.

HC Kehra/Primendi resultatiivsemateks olid Rasmus Eensaar 11 väravaga ja Oskar Luks 7 väravaga. Primendi mängija Rasmus Eensaar mängust Mustamäega: “Mäng algas üsna tasavägiselt. Suur tagasilöök oli meie jaoks liidermängija Artur Gur-Arje varajane punane kaart. Siiski suutsime poolaja lõpuks vahe sisse teha. Saime kõigile mängumeestele võrdselt mänguaega jagada. Teisel poolajal suutsime edu hoida ning võtsime kohustuslikud kaks punkti Kehrasse koju kaasa.”

Viljandi SK/Pärnu parimateks väravaviskajateks olid Karl-Vahur Vahemets 7 väravaga ja Kristjan Heinla 6 väravaga. HC Tallase resultatiivsemateks olid Andre Ansip, kes panustas 6 väravaga ning Kaspar Nurmet, kelle arvele kirjutati 6 väravat. 

Ailar Puhasmets: “Mängu algus ei alanud sedasi nagu tahtsime, olime ise liiga üleolevad ja arvasime, et tuleb lihtsamalt mäng. Äratuskellaks oli meile kui Hardo Levo sai punase kaardi. Peale seda saime kaitse korda mille pealt saime lihtsaid väravaid ja pinge vabalt lõpuni mängida.”

Tallinna KA/Audentese parimad väravaviskajad olid Marti Neudorf 4 väravaga ning Jaan Pirk, Erik Matt ja Priit Kotsar 3 väravaga. “Meie poolt väga kehv sooritus - ei olnud mänguks hästi valmis ning kogu mängu vältel oli palju lihtvigu ja raskusi realiseerimisega. Ka kaitses jäime liialt passiivseks,” kommenteeris mängu Audentese kapten Jasper Arnover.

 

Foto: HC Kehra/Primend võttis võidu Mustamäe üle (Joonas Kuuskla/Eesti Käsipalliliit)

 
Banner Banner Banner Banner Banner