Esiliigas jätkasid kaotuseta seeriat HC Viimsi ja HC Tallinn 2

21.11.2021

Meeste esiliiga seitsmes voor lõpetati pühapäeval kahe kohtumisega erinevates Eesti otstes. Valgas alistas HC Viimsi kohaliku Kävali 31:27 (15:14) ning HC Tallinn 2 oli kodus kindlalt, 40:14 (19:6) üle Viljandi Spordikool/Pärnust.

Lõunapiiril läksid Käval ja Viimsi vastamisi ses suhtes omapärasel moel, et mõlemal meeskonnal puudusid peatreenerid, külalistel ka üks võtmemängijatest ehk Siim Pinnonen. Tänavu esiliigas võidult võidule sammunud Viimsi alustas Valgas muljetavaldavalt – Siim Patrael tõrjus karistusviske ning Kert Liinat viis meeskonna 3:0 juhtima.

Kümnendal minutil oli Viimsi ees 7:4, ent siis pani kodumeeskond pikemaks ajaks puuri lukku ja tegi 5:0 vahespurdi. Ken Rasmus Kiis ja Romet Nõgene tabasid kahel korral ja Käval sai 16. minutil juhtima 9:7. Viimsil sattus hoogu kogenud Mihkel Vaher, tõi peagi tabloole 10:10 viigi ning Mart Kallaspoolik viis külalised uuesti juhtima.

Tasavägine kohtumine jätkus, Käval sai 13:12 ette, aga Viimsi võitis poolaja 15:14. Teise pooltunni algul põgenesid külalised kolme-neljaga juhtima, kuid korduvalt suutsid võõrustajad vahe minimaalseks vähendada. Seisul 21:20 tegi Viimsi aga viie minutiga 6:0 vahespurdi ning otsustas mängusaatuse.

Viimsi võitis 31:27 ja jätkab täsieduga tabeli tipus. Vaher viskas võitjate kasuks seitse ja Owe-Martti Lemsalu viis väravat. Kaotajatel tabas Marten Mitt kaheksa, Adrian Utsar seitse ja Karl Martin Kiis kuus korda. Käval saab võimaluse vigadeparanduseks juba homme õhtul, kui sõidetakse pealinna kohtuma HC Tallinn/Mustamäega.

Seni samuti kaotuseta HC Tallinn 2 kodusaal läks kodusaalis Viimsis vastamisi sel nädalal tabelipõhja langenud Viljandi Spordikool/Pärnuga. Ühel pool rivistus platsile viis Eesti ekskoondislast, teisel pool oli ainult üks noormees jõudnud täisikka.

Kodumeeskond haaras kiirelt 3:0 algedu ning seisult 4:2 tehti üheksa minutiga 7:0 spurt, mille jooksul Taavi Tibar tabas kolm korda. Vahe vaid kasvas ning Mihkel Mändla värav saatis tiimid puhkepausile pealinlaste 19:6 eduseisus. Tallinn 2 alustas teist poolaega nelja vastuseta väravaga, siis sai Viljandi/Pärnu veidi paremini mänguplaani tööle.

Kauaks noored külalised siiski mängus ei püsinud. 46. minutil oli seis 30:13 ja järgmist väravat pidi Viljandi/Pärnu ootama viimase minutini. HC Tallinn 2 võttis 40:14 võidu. Tibar tabas 11 ja Andreas Kommer seitse korda. Kaotajate täpseim oli Kristjan Heinla viie tabamusega.

12. Viljandi SK/Pärnu 5 0 1 4 112:161 1

Parimad väravakütid: Rando Sein (TÜ) – 79, Kermo Saksing (Coop) – 61, Mark Tjurlik (HCT/Mustamäe) – 55, Danel Žigadlo (Tallas/TSK) – 54, Ailar Puhasmets (Tapa) – 52, Tõnu Jõks (TÜ) – 46, Ragnar Põldma (HCT/Mustamäe) – 44 ja Andreas Kommer (Tallinn 2) – 43 väravat.

Järgmised mängud meeste esiliigas:

22.11.  19:00  HC Tallinn/Mustamäe – Valga Käval (Kristiine spordihoones)

24.11   19:00  Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes – Tartu Ülikool (Viimsis)

24.11.  19:30  Põlva/Arcwood – Viljandi Spordikool/Pärnu (Põlvas)

25.11.  18:00  Põlva Coop – HC Kehra/Primend (Põlvas)

25.11.  19:00  SK Tapa/Tapa valla Spordikool – HC Tallas/Tallinna Spordikool (Tapal)

25.11.  19:00  HC Viimsi – HC Tallinn 2 (Viimsis)

Pildil: Pühapäevase esiliigaõhtu täpseim pallur oli Taavi Tibar, visates HC Tallinn 2 kasuks 11 väravat. (Foto: Diana Jesin/EKL arhiiv).