Esiliigaõhtu võidutiimid olid Coop, Tallas ja Viimsi

25.11.2021

Meeste esiliiga kaheksas voor lõpetati kolme kohtumisega Viimsis, Põlvas ja Tapal. HC Tallas/Tallinna SK alistas võõrsil SK Tapa/Tapa valla SK 30:27 (11:11), koduvõidud said HC Viimsi ja Põlva Coop. Esimene jätkas võiduseeriat 31:29 (15:11) paremusega HC Tallinn 2 üle, põlvalased olid kindlalt, 33:15 (20:6) paremad HC Kehra/Primendist.

Ühes eeldatavatest põnevusmängudest kohtusid kaks seni kaotuseta meeskonda, kui HC Viimsi võõrustas HC Tallinn 2. Päev varem 30-aastaseks saanud Jorma Käsper oli külaliste poolel heas viskehoos ning aitas kolme tabamusega Tallinna 14. minutiks 7:4 juhtima. Viimsi leidis kiirelt vastused ja mäng tasakaalustus.

Käsper viskas 25. minutil seisuks 10:10, aga siis tegi kodumeeskond viie minutiga 5:0 vahespurdi ja Mihkel Vaher viis Viimsi 15:10 ette. Poolaja 11:15 kaotanud Tallinn 2 ei saanud lähemale teise pooltunni algulgi. Hoopis Mart Kallaspoolik viis 38. minutil viimsilased 20:14 juhtima.

Oli pealinlaste kord vahespurt teha ja kuus vastuseta väravat visata. Tarmo Ulla seadis 44. minutil jalule 20:20 viigi. Viimsi rebis ette, kuid Janis Selge viskas 49. minutil 23:23 viigivärava. Siis tabas Vaher kuue minuti jooksul neli korda ja võõrustajad juhtisid 28:23.

Tallinn 2 sai jälle lähemale, aga mitte piisavalt ning vastu tuli võtta hooaja esimene kaotus. Viimsi jätkab pärast 31:29 võitu täiseduga. Vaher viskas 11, Kert Liinat viis ning Kallaspoolik ja Owe-Martti Lemsalu neli väravat. Kaotajate poolel tabas Ulla kaheksa, Käsper seitse ja Andreas Kommer kuus korda.

Teine tasavägine kohtumine peeti Tapal, kus külalised ehk HC Tallas/Tallinna Spordikool tegid küll võimsa alguse ja said 3:0 ette, ent peagi oli jalul viik. 15. minutil sai SK Tapa/Tapa valla Spordikool juba Jan-Egert Valdmanni tabamuse läbi 7:5 juhtima. See oli ka pikaks ajaks viimane kord, kui üks tiim oli kahe väravaga ees.

Vaheajavileks oli tablool 11:11 viik ja täpselt sama käsikirja järgi jätkus heitlus pärast puhkust – kord üks meeskond ühega juhtimas, siis teine. Muster muutus alles 44. minutil, mil Aron Leppik viis Tallase 20:18 eduseisu. Kohe saadi kolmegagi juhtima, kuid 53. minutil viigistas Marek Puieräst jälle seisu.

Tallas lõpetas siiski kohtumise kindlamalt ja võitis 30:27. Pealinlaste kasuks viskas Urmas Rõuk üheksa ja Patrick Padjus viis väravat. Kodumeeskonna kasuks tabas Ailar Puhasmets seitse ja Aleksandr Vassiljuk kuus korda.

Põlva Coop võõrustas HC Kehra/Primendit, kellele mullusel poolelijäänud hooajal ainsas omavahelises mängus 22:23 alla jäädi. Algus möödus võrdselt ja neljandal minutil oli seis 2:2, ent koosseisuprobleemidega maadlevad kehralased andsid siis initsiatiivi Coopile. Kodumeeskond spurtis juhtima 6:2 ja 19. minutil oli seis veel 11:6.

Ülejäänud avapoolaja jooksul ei saanud Kehra ühtki väravat, kusjuures Andero Viljus põlvalaste väravasuul tõrjus kahel korral Erki Ehanurme karistusviske. Puhkepausile mindi pärast Karl Markus Kanneli tabamust juba Coopi eduseisul 20:6. Kehralaste väravapõua pikkuseks kujunes lõpuks koguni 20 minutit.

Teine pooltund möödus küll pisut tasavägisemalt, aga Coop sai kindla võidu tulemusega 33:15. Kermo Saksing viskas võitjate kasuks viis ning Kannel, Randel Matthias Lepp, Joao Goncalo Coelho, Henry Jõesalu ja sünnipäevalaps Joonas Vassiljev neli väravat. Kehral tabasid Mihhail Kašuba ja Jaan Kauge kolm korda.

12. Viljandi SK/Pärnu 6 0 1 5 130:202 1

Paremad väravakütid: Rando Sein (TÜ) – 93, Kermo Saksing (Coop) – 66, Mark Tjurlik (HCT/Mustamäe) – 61, Ailar Puhasmets (Tapa) – 59, Danel Žigadlo (Tallas/TSK) – 58, Ragnar Põldma (HCT/Mustamäe) – 50, Andreas Kommer (Tallinn 2) – 49 ja Tõnu Jõks (TÜ) – 48 väravat.

Järgmised mängud meeste esiliigas:

30.11.  18:00  HC Kehra/Primend – Viljandi Spordikool/Pärnu (Kehras)

2.12.   18:00  Põlva Coop – Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes (Põlvas)

7.12.   18:00  HC Kehra/Primend – SK Tapa/Tapa valla Spordikool (Kehras)

7.12.   19:30  Tartu Ülikool – Viljandi Spordikool/Pärnu (Tartus)

Pildil: Esiliiga kolmemängulise võistlusõhtu tasavägiseimas mängus heitlesid SK Tapa/Tapa valla Spordikool ja HC Tallas/Tallinna Spordikool (Foto: Marie-Johanna Kippar/EKL).