Esiliiga tipplahingus sai Põlva/Arcwood jagu HC Tallinn 2-st

15.11.2020

Pühapäevasel pärastlõunal peeti Viimsis meeste esiliiga liidrite heitlust, kui vastamisi läksid hooaega vaid võitudega alustanud HC Tallinn 2 ja Põlva/Arcwood. Tasavägise kohtumise võitsid põlvalased 30:27 (14:13) ning tõusid pealinlastega samale pulgale ehk kuue punkti peale, omades üht mängu varuks.

Viimsi kooli spordihoones oli pühapäeval oodata tõelist esiliiga tipplahingut. HC Tallinn 2 oli hooaega alustanud kolme ja Põlva/Arcwood kahe võiduga. Lisaks on märgiline, et tallinlased on viimased, kes meeste esiliigas põlvalastest jagu saanud. Juhtus see koguni 2,5 aastat tagasi, kui 2018. aasta kevadel finaalturniiri poolfinaalis saadi 22:21 võit.

Mõlema meeskonna koosseisus oli neli endist Eesti koondislast ning just Jorma Käsperi ja Janis Selge väravate abil sai kodumeeskond 2:1 ette. Külalised vastasid aga kiirelt kolme tabamusega ja Veiko Tigason viis Arcwoodi 4:2 juhtima. Kauaks eduseisu polnud, sest hästi hakkas pommitama Andreas Kommer.

Selge käest teele läinud täpne vise viis Tallinn 2 ette 6:5 ja Kommer kasvatas edu. Tasavägine heitlus jätkus ning Tigason ja Margo Piksööt tõid tabloole jällegi viigi, 7:7. Uuesti rebisid võõrustajad eest ja Tarmo Ulla tegi 20. minutil seisuks 11:8. Siis algas aga Arcwoodi jälitusaktsioon, mille juures mängis suurt rolli väravavaht Kristjan Kukk.

Eesti koondiseski esinenud puurivaht tõrjus kolm karistusviset järjest, pealinlased olid pikalt väravata ning 29. minutil viis Tigason Arcwoodi jälle juhtima, 12:11. Vaheajapausile mindi tiitlikaitsja eduseisul 14:13. Teise pooltunni algus möödus väravatevaeselt, viie minutiga saadi võrku vaid üks pall ja sellega kasvatas Mihkel Tamm põlvalaste edu.

Kaks tabamust Priit Jõksilt tegid seisuks juba 17:13, enne kui Ulla viskas 38. minutil Tallinna poolt teise poolaja avavärava. Tükk aega püsis vahe kahe-kolme värava peal, kuid 44. minutil tuli Martin Pihlamägi viskest 19:18. Siis aga viskas Arcwood kolme minutiga neli vastuseta väravat ja sai pärast Jõksi tabamust kohtumise suurima edu, 23:18.

Hoolimata mitmest kaheminutilisest karistusest sai Tallinn 2 vahe korduvalt kolmele väravale, ent väiksemaks mitte kuidagi. 30:27 võiduga venitas Põlva/Arcwood kaotuseta seeria 33-mänguliseks. Kohtumise ja võitjate resultatiivsemad olid Jõks kaheksa ja Piksööt seitsme väravaga. Tallinnal tabasid Ulla, Pihlamägi ja Käsper viis korda.

"Kaitse oli täna see, mis võidu meile tõi," hindas Põlva/Arcwoodi peatreener Romet Oone. "Poisid oli väga tublid! Selline pingutus kaitses oli eriline tase, polnudki veel sel hooajal seda näinud. Vastane oli väga hea, aga küllap olime just mängu lõpus veidi kindlamad."

9. Valga Käval 3 0 0 3 53:104 0

Parimad väravakütid: Tõnu Jõks (TÜ) – 35, Siim Pinnonen (Viimsi) ja Siim Markus Saarend (TÜ) – 23, Kristo Kiipus (Oskar) – 21, Pavel Semenkov (Kehra) – 20, Janis Selge (Tallinn 2) – 19, Randel Matthias Lepp (Coop) ja Priit Kotsar (Oskar) – 18 väravat.

Esiliiga järgmised mängud:

19.11.  18:00  Põlva Coop – HC Tallinn 2

20.11.  20:00  Põlva/Arcwood – HC Kehra/Primend

21.11.  16:45  Tallinna Oskar – Tartu Ülikool

22.11.  15:00  Valga Käval – HC Viimsi/Tööriistamarket

Pildil: Kristjan Kukk tõrjus Põlva/Arcwoodi väravasuul kolm karistusviset ning aitas meeskonna võidule HC Tallinn 2 üle. (Foto: Helin Potter/arhiiv).