Esiliiga tiheda mänguõhtu võidutiimid: HC Tallinn 2, HC Viimsi ja Tartu Ülikool

05.10.2021

Tihe mänguõhtu oli teisipäeval meeste esiliigas, kus peeti kolm kohtumist. HC Tallinn 2 alistas kodusaalis HC Kehra/Primendi 38:21 (20:12), HC Viimsi oli võõrsil 33:27 (16:14) parem SK Tapa/Tapa valla Spordikoolist ning Tartu Ülikool sai Lõuna-Eesti derbis jagu Valga Kävalist tulemusega 36:27 (17:12).

Õhtu avaetteastel mängis esmakordselt sel hooajal kodusaalis seni kaks suureskoorilist kaotust saanud HC Kehra/Primend, võõrustades kahe võiduga liigat alustanud HC Tallinn 2. Seitsme minutiga põgenesid külalised 7:1 eduseisu. Kuuene vahe püsis päris pikalt ning skoorimisega ei hellitatud, sest veerandtunnise mängu järel juhtis Tallinn 13:7.

Kehralastel tabasid mitu korda Erki Ehanurm ja Nikita Makovei, pealinlastel tegid skoori ekskoondislased Sten-Erik Lepp, Tarmo Ulla ja Jorma Käsper. Kuigi Primend hoidis külalisi vahepeal seitse minutit "kuival", mindi puhkepausile Tallinn 2 eduseisul 20:12.

Teise poolaja algul kasvatasid Ulla ja Käsper vahe kümnele väravale ning Tallinn 2 läks oma teed, võttes lõpuks 38:21 võidu. Käsper ja Andreas Kommer viskasid seitse, Ulla kuus väravat võitjate ning Ehanurm viis ja Makovei neli väravat kaotajate poolel.

Kahest mängust ühe punkti kogunud SK Tapa/Tapa valla Spordikool võõrustas seni ainsas liigakohtumises võidu saanud HC Viimsit. Ja kaks meeskonda pakkusid korraliku põnevuslahingu. Peaaegu kogu avapoolaja ei juhtinud kumbki tiim enam kui ühe väravaga ning seisuni 14:14 käisid tabloolt läbi kõikvõimalikud viiginumbrid.

Siis tabasid külaliste kasuks Mart Varik ja Kert Liinat ning Viimsi võitis poolaja 16:14. Paaril korral jäid tapalased kolmega taha, kuid 43. minutil tuli Cevyn Tindi väravast viik 22:22. Viimsi vastas aga 5:0 vahespurdiga ja juhtis kuus minutit hiljem 27:22.

Hetke pärast nägi Varik enda ees punast kaarti, kuid Tapa ei suutnud järgmiste minutite jooksul realiseerida kaht karistusviset ning Viimsi sai 33:27 võidu. Liinat tabas üheksa, Mihkel Vaher kaheksa ning Varik ja Jarno Nurm viis korda. Tapa kasuks viskas Hardo Levo kuus ning Tint, Ailar Puhasmets ja Aleksandr Vassiljuk neli väravat.

Tartu Ülikooli spordihoonesse sõitis naabermaakonnast külla Valga Käval. Mõlemad meeskonnad olid seni pidanud ühe kohtumise ning olnud vastavalt 25- ja 10-väravalise paremusega üle HC Kehra/Primendist. Mullu mängiti vaid korra ja siis naasis TÜ Valgast 42:31 võiduga.

Kodumeeskond tegi parema alguse ning vaikselt, aga kindlalt kasvatas edu. Avapoolaja keskel juhiti Taavi Tigasoni kahe tabamuse järel 7:3 ning vaheajaks olid TÜ edunumbrid 17:12. Teise pooltunni algul püsis mingi aja sarnane vahe, ent siis sai võimsa viskehoo sisse Rando Sein ning 44. minutil kasvatas Rainis Moro edu juba kümnele väravale, 27:17.

Käval ei andnud alla, võitles korduvalt vahe kuueväravaliseks, ent tunnistas siiski Tartu Ülikooli 36:27 paremust. Sein pommitas lõpuks 14 väravat, Aleksandr Kirillov ja Jaanus Peeter Rüütli lisasid neli. Valgalaste täpsemad olid Mihkel Mitt seitsme, Karl Martin Kiis, Ken Rasmus Kiis ja Romet Nõgene nelja tabamusega.

Järgmised mängud meeste esiliigas:

7.10.   18:00  Põlva Coop – HC Tallinn/Mustamäe (Põlvas)

10.10.  14:30  HC Tallinn 2 – Valga Käval (Viimsis)

10.10.  16:30  Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes – Viljandi SK/Pärnu (Viimsis)

13.10.  19:00  Viljandi Spordikool/Pärnu – HC Tallas/Tallinna Spordikool (Viljandis)

Pildil: Kolmemängulise esiliigaõhtu täpseim pallur oli Tartu Ülikooli Rando Sein (viskel), kes tabas Valga Kävali vastu 14 korda. (Foto: EKL arhiiv).