Esiliiga teise vooru lõpetasid võidukalt HC Tallinn 2 ja Valga Käval

26.09.2021

Meeste esiliigas lõpetati pühapäeval teine voor, kust kaks kohtumist on edasi lükatud. Edu saatis kodusaalis mänginud meeskondi – Valga Käval alistas HC Kehra/Primendi 33:23 (17:11) ja HC Tallinn 2 oli 35:17 (14:7) parem HC Tallas/Tallinna Spordikoolist.

Mullu kohtusid Valga Käval ja HC Kehra/Primend esiliigas vaid korra ning siis said kehralased suisa 19-väravalise võidu. Pühapäeval Valgas oli mõlema meeskonna koosseisus nii 15-aastaseid debütante kui ka meistriliigakogemustega pallureid.

Kodumeeskond alustas võimsalt ning 15-aastane Romet Nõgene viis Kävali kuuendal minutil 6:1 juhtima, mis sundis külaliste peatreener Janar Mägi minutilist mõttepausi kasutama. 13. minutil tegi valgalaste mängiv treener Veiko Luik seisuks juba 10:2. Kehra poolt vähendas paaril korral vahe kuuele väravale 15-aastane Kristofer Liedemann.

Poolajavile eel tuli Tallinna Käsipalliakadeemiast Kehrasse siirdunud Artur Gur-Arje kahest tabamusest seisuks 17:11. Teise pooltunni algul aga rebisid hooaja eel SK Tapast kasvatajaklubiga liitunud Karl Martin Kiis ning varem Aruküla/Audentese eest meistriliigas mänginud Mihkel Mitt vahe jälle suuremaks.

Kogu teise poolaja kõikus vahe kümne värava kandis ning mullu punktita jäänud Käval sai lõpuks 33:23 võidu. Ken Rasmus Kiis viskas seitse, Mihkel Mitt kuus ning Luik ja Adrian Utsar viis väravat. Võimsa partii tegi väravapostide vahel Stiven Teeveere. Kehra kasuks tabas Gur-Arje kuus ja Liedemann neli korda.

HC Tallinn 2 võõrustas Viimsis tänavu esmakordselt platsile jooksnud HC Tallas/Tallinna Spordikooli. Kodumeeskonna ridadesse kuulus koguni kuus endist Eesti koondislast, samas kui külaliste rivistus koosnes peaasjalikult noortest palluritest.

Kogenumad mängijad tegid küllalt kiirelt selgeks, kelle kontrolli all pühapäevane kohtumine kulgema hakkab. Sten-Erik Lepp tegi 11. minutil seisuks 7:1, kaheksa minutit hiljem tuli Martin Pihlamägi viskest 11:3 ning peagi kasvatas vahetusüliõpilasena Saksamaalt pealinna siirdunud Matthias Carlo Kapp edu üheksaväravaliseks.

Danel Žigadlo vähendas kahe tabamusega poolajaseisuks 14:7, kuid juba 34. minutil tuli Tarmo Ulla viskest 18:8. Veel paaril korral suutis Tallas/TSK peamiselt Žigadlo ja Aron Leppiku visetest vahe ühekohalise numbrini vähendada, kuid siis hakkas Tallinn 2 jälle eest libisema.

Lõpuvile tähistas Tallinn 2 kindlat 35:17 võitu. Andreas Kommer tabas võitjate poolel kuus ning Ulla ja Kapp neli korda. Kaotajate ridades olid täpsemad Žigadlo kuue, Kermo Pilden viie ja Aron Leppik nelja väravaga.

12. HC Kehra/Primend 2 0 0 2 43:78 0

Parimad väravakütid: Andreas Kommer (Tallinn 2) – 15, Ailar Puhasmets (Tapa) ja Margo Piksööt (Põlva/Arcwood) – 12, Jaan-Paul Varik (Viljandi/Pärnu), Tarmo Ulla (Tallinn 2) ja Artur Gur-Arje (Kehra/Primend) – 11 ning Rasmus Eensaar (TKA/Audentes) – 10 väravat.