Esiliiga naasmismängus sai ülekaaluka võidu Tartu Ülikool

09.02.2021

Meeste esiliiga tagasitulek palliplatsile algas teisipäeva õhtul Tartus, kus pärast peaaegu kahekuulist pausi jälle mängudega pihta hakati. Tartu Ülikool alistas kodusaalis kindlalt HC Kehra/Primendi tulemusega 39:18 (18:7) ning jätkab kolmandal kohal.

Kui samad tiimid oktoobris esmakordselt vastamisi olid, haaras Kehra/Primend poolajaks 13:11 eduseisu, kuid kaotas kohtumise lõpuks üheksaväravalise vahega. Pärast pikka pausi olid meeskonnad arusaadavalt pisut roostes, kuid tartlased alustasid selgelt teravamalt.

Peatreener Janar Mägita Tartusse sõitnud kehralased patustasid lubamatult palju tehnilise praagiga ning ülikoolipallurid läksid 3:0 juhtima. Eduseisu kasvatati isegi vähemuses mängides, mil Tõnu Jõks tabas kaks korda ja tegi seisuks 5:1. Vahe kärises stabiilselt suuremaks, 21. minutil tuli Jaanus Peeter Rüütli viskest 11:3.

Uskumatu küll, kuid esimese 29 minuti jooksul tegi Kehra poolel skoori vaid üks mees, sest meeskonna kuus esimest tabamust läksid kõik 18-aastase Pavel Semenkovi arvele. TÜ poolel olid heas viskehoos esiliiga snaiprite tabeli kaks esimest ehk Jõks ja Siim Markus Saarend ning vahe suurenes kahekohalise numbrini.

Vanameister Jaan Kauge kirjutas oma nime viimasel minutil Kehra väravaviskajate hulka ja seadis poolajavileks tabloole seisu 18:7. Teise pooltunni esimesed viis minutit mängiti võrdselt, kuid siis viskas kodumeeskond viis vastuseta väravat ja juhtis pärast Rainis Moro tabamust juba 25:9.

Võitjas kahtlust polnud ning Tartu Ülikool kasvatas lõpuvile eel vahet veelgi, võttes lõpuks 39:18 võidu. Saarend viskas seitse, vennad Jaanus Peeter ja Klaus Peeter Rüütli kuus ning Jõks ja Aleksandr Kirillov viis väravat. Semenkovi arvele jäi Kehra poolel kaheksa tabamust, Albert Sikk lisas kolm.

Järgmised mängud esiliigas:

12.02.  19:00  Põlva/Arcwood – Tartu Ülikool

13.02.  16:00  Valga Käval – HC Tallas/Tallinna Spordikool

14.02.  14:00  HC Tallas/Tallinna Spordikool – Valga Käval (Valgas)

15.02.  17:45  HC Kehra/Primend – Tallinna Oskar

Pildil: Jaanus Peeter Rüütli aitas kuue väravaga kaasa Tartu Ülikooli kolmandale järjestikusele võidule esiliigas. (Foto: Helin Potter/arhiiv).