Esiliiga kahe viimase heitluses sai hooaja teise võidu HC Tallinn/Mustamäe

05.01.2022

Põnevaid vastasseise juba pakkunud ja neid sel nädalal veelgi lubavas esiliiga 11. voorus kohtusid kolmapäeval liigatabeli kaks viimast. Viljandi Spordikool/Pärnu võttis kodusaalis vastu HC Tallinn/Mustamäe ja pidi tunnistama külaliste 32:25 (14:11) paremust.

Kui reedel lähevad Põlva-derbis vastamisi esiliiga kaks esimest ehk Arcwood ja Coop, siis kolmapäeval võõrustas tabeli viimane Viljandi Spordikool/Pärnu punkti võrra eespool asunud HC Tallinn/Mustamäed. Pealinlased said ainsa võidu novembris TKA/Audentese üle, kodumeeskonna viigipunkt pärines septembrist SK Tapa/Tapa VSK vastu.

Külalised alustasid punktilisa jahtimist isukamalt. Frederik Pennert viskas viiendal minutil 4:1 ja Mark Tjurlik kümnendal minutil 7:2. Peagi hakkas Viljandi/Pärnu tagaajamine tulemust tooma. Jürgen Aas tabas kaks korda järjest ja Kristjan Heinla vähendas 16. minutil vahe kaheväravaliseks – 9:7.

Heas hoos Tjurlik ja Polad Mahmudov kasvatasid mustamäelaste edu jälle neljale, aga vaheajavileks seadis Heinla täpne karistusvise seisuks 14:11. Nagu esimest, nii alustas Tallinn/Mustamäe teistki pooltundi paremini – Tjurliki kaks tabamust rebisid edu jälle viiele väravale.

Sel korral mulkide ja pärnakate ühendtiim enam ohtlikult lähedale tulla ei suutnud. Hoopis külalised kasvatasid edu, kui Pennert viskas 21:14 ja Ragnar Põldma 44. minutil 23:15. Lõpuvile kuulutas HC Tallinn/Mustamäe hooaja teist võitu tulemusega 32:25, Viljandi SK/Pärnu jätkab võiduta.

Tjurlik viskas võitjate kasuks 14 väravat, Mahmudov lisas kaheksa, Põldma neli ning Pennert ja Karel Mattias Peebo kolm. Kaotajate poolel tabas Heinla tosin korda, Kristofer-Robin Soomets viskas viis ning Aas ja Ats-Kaarel Kaljuvee kolm väravat.

Järgmised mängud meeste esiliigas:

7.01.   20:00  Põlva/Arcwood – Põlva Coop (Põlvas)

9.01.   13:00  Valga Käval – Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes (Valgas)

9.01.   16:30  HC Tallinn 2 – SK Tapa/Tapa valla Spordikool (Viimsis)

Pildil: Hetk tänasest mängust. Mark Tjurlik on haardesse saanud Kristjan Heinla – kohtumises viskasid nad vastavalt 14 ja 12 väravat. (Foto: Meelis Heli/EKL).