Esiliiga algas HC Tallinn 2 võiduga Tartu Ülikooli üle

13.10.2020

Teisipäeva õhtul alustati Tartu Ülikooli spordihoones hooaja 2020/2021 meeste esiliigahooajaga. Kahe juba aastaid tugevuselt teise sarja tippu kuulunud meeskonna vastasseisus alistas HC Tallinn 2 Tartu Ülikooli 29:25 (17:10).

Viimasel kolmel hooajal polnud nende kahe meeskonna vahele kunagi jäänud enamat kolmest väravast, kusjuures ei tartlased ega pealinlased ei tunnistanud kodusaalis kaotusi. Enne hooaja katkemist mängiti mullu vaid korra Tallinnas ja siis võitis kodumeeskond 27:25. Hooajal 2017/2018 kohtuti esiliiga kullamängus, mille Tartu Ülikool võitis 26:25.

Pika mängupausi järel olid kaks meeskonda mängunäljas ja mobiliseeritud – protokolli kanti mõlemalt poolt täisnimekiri ehk 16 meest. Kahtlemata huvitavaim "uustulnuk" esiliiga avamängus oli HC Tallinn 2-ga liitunud ekskoondislane ja pikki aastaid Soomes, Karjaa BK-46 ridades mänginud Janis Selge.

Kohtumise algus võõrustajatele head ei tõotanud, esiliigahooaja avavärava viskas Jorma Käsper ning peagi tegi Kaupo Märjamaa seisuks juba 4:0. Läks aega üle seitsme minuti enne kui tartlased palli võrku saatsid. Tõnu Jõks ja Siim Markus Saarend üritasid mänguseisu tasakaalus hoida, ent peaaegu poolaja lõpuni vastas Tallinn igale TÜ väravale kahega.

Nii arenes seis 28. minutini, kui Kristjan Järv tegi 16:8 ning vaheajaks oli Tallinn 2 ees 17:10. Teise pooltunni algul hakkas vahe vähenema, Saarend tabas mitu karistusviset, 43. minutil tuli Gerrit Obergi väravast 21:17 ja kolm minutit hiljem tulistas Saarend 22:19.

Viimast kümmet minutit alustati seisul 25:22 ja vähemuseski mängides õnnestus Jõksil vahe kaheväravaliseks vähendada. Järgnes aga kaks tabamust Tarmo Ullalt ja TÜ pealinlasi enam püüda ei suutnud – HC Tallinn 2 sai 29:25 võidu.

Viimati kaheksa aastat tagasi Eesti liigasüsteemis – siis Põlva Serviti ridades – esinenud Selge tabas võitjate kasuks viis ning Ulla, Käsper, Järv, Andreas Kommer ja Martin Pihlamägi neli korda. Kodumeeskonna heaks viskas Jõks kaheksa, Saarend seitse ja Klaus Peeter Rüütli neli väravat.